andaluzja wycieczka objazdowa

Andaluzja jakiej nie znacie – wycieczka objazdowa

Dlaczego przynajmniej raz w życiu trzeba pojechać do Andaluzji i zobaczyć jej skarby? Bo to właśnie z tym regionem najchętniej identyfikuje cały kraj. To tu narodziło się flamenco, doskonale odzwierciedlające andaluzyjski temperament, bo to nie tylko taniec, ale styl życia. Tutaj można podziwiać niezwykle piękno przyrody – białe plaże, gaje oliwne, najwyższy w kontynentalnej Hiszpanii łańcuch gór Sierra Nevada. W Andaluzji przede wszystkim znajdują się absolutne skarby architektury, zabytki z listy UNESCO, wspaniałe pałace, zamki, meczety i ogrody, pozostałości po starożytnych i nowożytnych cywilizacjach. Zabytki te czynią z Granady, Malagii czy Kordoby miasta, do których powraca się myślami przez lata. Wycieczka “Andaluzja, jakiej nie znacie” wprowadza w ten hiszpański klimat i styl życia, po prostu zachwyca.

1. dzień. Polska – Malaga. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.
2. dzień.
Nerja – Lanjaron – Almeria. Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do NERJA, spacer na Balcon de Europa z malowniczym widokiem na wybrzeże. Przejazd do LANJARON, hiszpańskiego uzdrowiska słynącego z leczniczych wód. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico i degustacja specjalności regionu. Przyjazd do ALMERII, miasta o bogatej historii i unikalnym położeniu. Przejazd do centrum miasta, spacer: Patio De Los Naranjos, kaplica Iglesia de San Juan ze śladami meczetu mauretańskiego i zwiedzanie katedry de la Encarnación z XIII w. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
3. dzień.
Pustynia Tabernas – Guadix. Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie mauretańskiej twierdzy Alcazaba z X w., największej atrakcji Almerii, wykorzystanej w scenach serialu “Gra o Tron”. Przejazd wzdłuż PUSTYNI TABERNAS, rozciągającej się na powierzchni ok. 280 km2, gdzie nakręcono ponad 300 filmów. Postój przy wzgórzu z Zamkiem Calahorra położonego w filmowej scenerii. Przyjazd do GAUDIX, zwanego “miastem troglodytów”. Wizyta w dzielnicy Barrio de las Cuevas, w której znajduje się ok. 2 tysiące wykutych w skałach wapiennych jaskiń zamieszkałych do dzisiaj oraz wizyta w Muzeum Jaskiń. Spacer ulicami miasta: Palacio de Penaflor, katedra św. Marii (wejście do środka), Palacio de Los Marqueses de Villalegre wpisany na listę UNESCO, przejście w kierunku Plaza de la Constitucion i czas wolny. Przyjazd do hotelu w okolicach Grenady, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
4. dzień.
Granada – Park Narodowy Sierra Nevada. Śniadanie. Przyjazd do GRANADY. Zwiedzanie kompleksu pałacowo-miejskiego Alhambra, wpisanego na listę UNESCO. Alhambra jest jednym z najokazalszych zabytków muzułmańskich w całej Hiszpanii. Spacer po dzielnicy Albaicin i wizyta w punkcie widokowym św. Mikołaja. Powrót do hotelu w okolicach Granady i czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą): trekking szlakiem z miejscowości Monachil w stronę wąwozu Los Cahorros, na terenie PARKU NARODOWEGO SIERRA NEVADA, wpisanego w całości na listę rezerwatów biosfery UNESCO. Szlak wiedzie pośród skał, wodospadów i wiszących mostów, to wszystko sprawia, że ok. 4 godzinna wędrówka staje się prawdziwą gratką. Kolacja i nocleg.
5. dzień.
Jaen – Ubeda – Baeza. Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do JAEN, miejscowości znajdującej się na starym arabskim szlaku łączącym Grenadę z Kordobą. Jaen jest największym producentem oliwy z oliwek na świecie. Zwiedzanie górującego nad miastem zamku św. Katarzyny z XIII/XIV w. Zwiedzanie: renesansowa katedra i największe łaźnie arabskie w Europie mieszczące się przy renesansowym pałacu Palacio de Villardompardo. Przejazd do UBEDY, zabytkowego miasta na wzgórzu La Loma, wpisanego razem z pobliską Baezą na listę dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: piękny plac Plazza de Vazquez de Molina, przy którym wznosi się kościół Zbawiciela z XVI w. i okazały Santa Maria de los Reales Alcázares z XIII w. wzniesiony na miejscu meczetu. Spacer po mieście: urokliwa uliczka Calle Real, wieża zegarowa Torre del Reloj. Czas wolny. Przejazd do BAEZY. Spacer: Plaza del Pópulo z fontanną, renesansowa Katedra Narodzenia Maryi z nawą wzniesioną na ruinach meczetu, kościół Świętego Krzyża, ratusz, stara giełda zbożowa La Alhóndiga, wieża zegarowa z XII w., izabeliński Pałac de Jabalquinto. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
6. dzień.
Medina Azahara – Kordoba. Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie MEDINA AZAHARA, ruin X-wiecznego arabskiego kompleksu miejsko-pałacowego, wpisanego na listę UNESCO w 2018 r. Przyjazd do KORDOBY, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, największego na Półwyspie Iberyjskim, z ponad 800 kolumnami. Spacer po starówce, przejście przez ulicę kwiatową, wizyta w dzielnicy żydowskiej Juderia. Wizyta na Moście Rzymskim z I w.p.n.e. i Torre de la Calahora. Czas wolny. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7. dzień.
Malaga. Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą) – zwiedzanie MALAGI. W programie: zamek Castillo de Gibralfaro górujący nad miastem, z malowniczym widokiem na andaluzyjskie wybrzeże oraz zespół pałacowy Alcazaby, której część jest starsza od Alhambry w Grenadzie. Mury Alcazaby skrywają ogrody, piękne dziedzińce oraz pałac w arabskim architektonicznym stylu czasów średniowiecza. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
8. dzień. Malaga – Polska. Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:

turystyka@bissole.pl tel. 781799990