BritRail łączy najbardziej odległe części Wielkiej Brytanii i biegnie przez Anglię, Szkocję i Walię, oferując idealny sposób na zwiedzanie całego kraju.

 

2500 wsi, miasteczek i tak ważnych miast, jak Londyn, Glasgow czy Edynburg znajdujących się w rozkładzie BritRail pozwala poznać cały urok, kulturę i tradycję Wielkiej Brytanii. Podróże pociągami BritRail, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej klasie, zapewniają komfort i różne udogodnienia, takie jak wi-fi i inne.

 


 

GŁÓWNE TRASY, CENY ORAZ CZASY PRZEJAZDU:

 

TRASA: ORIENTACYJNY CZAS PRZEJAZDU: CENA OD:
Londyn – York 2 h 61 euro
Londyn – Edynburg 4 h 30 min 47 euro
Londyn – Glasgow 4h 30 min 180 euro
York – Edynburg 2 h 37 min 29 euro
Edynburg – Glasgow 53 min 21 euro

ZADZWOŃ +48 71 712 39 26

 

TYPY POCIĄGÓW BRITRAIL:

 • Intercity
  Intercity to wygodne szybkobieżne pociągi. W ich skład wchodzą wagony pierwszej i drugiej klasy oraz wagon restauracyjny. Dostępne są również usługi cateringowe dla pasażerów. Pociągi tego typu kursują na  następujących liniach: East Coast Main Line,West Coast Main Line, Great Western Main Line, East Anglia Main Line, East Midlands Main Line, and South Eastern High Speed Lines.
 • Pociągi regionalne
  Pociągi regionalne obsługują trasy krótkodystansowe w obrębie jednego regionu. Zawierają wagony pierwszej klasy i standardowe miejsca siedzące z samoobsługową restauracją dostępną dla pasażerów. Pociągi tego typu kursują w regionach: Południowy Zachód, Walia, Szkocja, Południowy Wschód i kilka innych.
 • Pociągi lokalne
  Pociągi kursują lokalnie na krótkich dystansach. Przeważnie posiadają tylko standardowe miejsca, ale w niektórych są dostępne miejsca w pierwszej klasie.
 • Pociągi sypialne
  Idealne dla pasażerów, którzy nie chcą tracić całego dnia na podróż. To wygodne i szybkie pociągi z wydzielonymi przedziałami sypialnymi (łóżka pojedyncze oraz podwójne), ale także z miejscami siedzącymi. Pociągi, które zawierają przedziały sypialne to: Caledonian Sleeper oraz Night Riviera.

 

KATEGORIE USŁUG:

Standard:

 • Wi-Fi (tylko w niektórych pociągach na określonych trasach)
 • Catering
 • Wygodne siedzenia z panoramicznymi oknami
 • Gniazdka elektryczne
 • Zakaz palenia w całym pociągu

 

Pierwsza klasa:

 • Wygodne fotele z dodatkową przestrzenią na nogi
 • Kawa/herbata oraz przekąski (zależy od trasy)
 • Darmowe Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne przy fotelach

 

ZASADY TRANSPORTU W BRITRAIL:

Bagaż:

Każdy pasażer może przewieźć 3 sztuki bagażu (dwie większe walizki oraz bagaż podręczny). Każda dodatkowa sztuka podlega opłacie. W przedziałach są specjalnie wydzielone miejsca na bagaże.

 

 

Zwierzęta:

Każdy klient może zabrać ze sobą maksymalnie dwa psy, koty lub inne małe zwierzęta. Muszą być one trzymane na smyczy lub w specjalnie przystosowanym pojemniku. Zwierzęta nie mogą przebywać w wagonie restauracyjnym (z wyjątkiem psów przewodników).

 

Niepełnosprawni:

Jeżeli konieczna jest specjalna pomoc należy skontaktować się z przewoźnikiem przynajmniej na 24h przed planowaną podróżą.

Za pośrednictwem Bissole możecie Państwo także dokonać zakupu ubezpieczeń podróżnych, ubezpieczeń od rezygnacji oraz zarezerwować hotele i inne usługi. Zapraszamy serdecznie.