Cesarskie Chiny – wycieczka objazdowa

Fantastyczny program wycieczki objazdowej do Chin, cieszący się wielkim uznaniem klientów. Poza obowiązkowymi punktami, takimi jak Pekin, Xian, Szanghaj pokazuje też pełne uroku i skarbów miejsca, unikalne zwyczaje jak gimnastyka Tai Chi czy pokaz adeptów klasztoru Shaolin, pozwala zasmakować tutejszych specjałów jak choćby kaczka po pekińsku. Atrakcji jest mnóstwo, choć wiadomo, że to nie wszystko, ale po tym wyjeździe można śmiało powiedzieć, że poznało się Chiny.

Dzień 1 Warszawa – Pekin. Wylot z Warszawy.
Dzień 2 Pekin. Przylot do Pekinu, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie rozpocznie się od wizyty w Pałacu Pokoju i Harmonii – jednym z największych i najważniejszych klasztorów buddyzmu tybetańskiego na świecie, pochodzącym z XVIIw. Obiadokolacja. Powrót do hotelu.
Dzień 3 Pekin. Po śniadaniu wizyta w ZOO i spotkanie z  pandami wielkimi. Następnie Świątynia Nieba, cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz Letni Pałac, założony przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Ten zespół pałacowy, zwany inaczej “Ogrodami Pielęgnowania Harmonii”, urzeka rozmachem i przepychem. Obiadokolacja ze słynną kaczką po pekińsku.
Dzień 4 Pekin. Po śniadaniu, przejazd w okolice Wielkiego Muru Chińskiego – spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Muru zaliczanego do cudów świata. Następnie zobaczymy grobowce cesarzy z Dynastii Ming – wizyta na terenie jednego z 13-tu grobowców oraz spacer wzdłuż legendarnej “Drogi Duchów”. Na zakończenie wizyta w “Świecie Pereł” – demonstracja technik hodowli pereł słodkowodnych i możliwość dokonania zakupów biżuterii i kosmetyków. Powrót. Obiadokolacja.
Dzień 5 Pekin – Xian. Po śniadaniu podróż do Zakazanego Miasta – zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Pałacu Cesarskiego, będącego rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Park Jingshan – panorama miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Plac Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) – najważniejszy plac “Państwa Środka”, na którym znajduje się Mauzoleum Mao Zedonga i sąsiadujący z gmachami Parlamentu oraz Muzeum Narodowego. Spacer i przejażdżka rikszami po najstarszej części miasta (tzw. hutongach) oraz wizyta w chińskim domostwie. Centrum medycyny chińskiej. Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem nocnym do Xi’an.
Dzień 6 Xi’an. Przyjazd do Xi’an w godzinach porannych. Transfer do hotelu, śniadanie. Wizyta w zakładzie rzemieślniczym, produkującym kopie żołnierzy z terakoty. Muzeum Armii Terakotowej, znajdującym się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi Huang Di.  Zobaczymy również Małą Pagodę Dzikiej Gęsi – jeden z symboli miasta. Lekcja kaligrafii. Wizyta w Muzeum Xi’an. Obiadokolacja – pierożkowy bankiet (degustacja ok. 16 rodzajów tradycyjnych chińskich pierożków).
Dzień 7 Xi’an – Luoyang. Śniadanie. Historyczne mury miejskie. Wielki Meczet – jeden z najstarszych i najbardziej znanych w całym kraju, pochodzący z  742 roku, w okresie rządów dynastii Tang i był wielokrotnie przebudowywany w późniejszych latach. Jest ciągle używany przez chińskich muzułmanów (głównie przez mniejszość etniczną Hui). Przejazd pociągiem do Luoyang. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 8 Luoyang. Śniadanie. W programie Groty Longmen – większe i mniejsze nisze skalne z tysiącami posągów i płaskorzeźb buddyjskich (najstarsze pochodzą już z V w, gdy cesarz Xiaowen przeniósł stolicę państwa do miasta Luoyang). Przejazd do Świątyni Białego Konia – pierwszej świątyni buddyjskiej w Chinach. Spacer po malowniczym Starym Mieście. Obiadokolacja. Powrót do hotelu.
Dzień 9 Luoyang – Dengfeng – Zhengzhou. Po śniadaniu wizyta w  klasztorze Shaolin, historycznym ośrodku buddyzmu chan, miejsca legendarnego dla chińskich sztuk walki. Udział w pokazie adeptów szkół walki w Shaolin. Las Pagód – miejsce pochówku klasztornych mnichów. Obiadokolacja. Przejazd do Zhengzhou. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 10 Zhengzhou – Nankin. Po śniadaniu przejazd na dworzec i przejazd szybkim pociągiem do Nankinu. Wizyta w jednej z najważniejszych budowli Nankinu – Świątyni Konfucjusza, której historia sięga czasów dynastii Song – powstała bowiem w XI w. Przez stulecia odbywały się tutaj egzaminy na urzędników cesarskich. Zobaczymy też Muzeum Masakry Nankińskiej dokonanej przez wojska japońskie na przełomie 1937-38 r. Obiadokolacja.
Dzień 11 Nankin- Wuxi – Suzhou. Po śniadaniu przejazd autobusem do Wuxi. Po drodze zobaczymy Mauzoleum Sun Jat-sena, pierwszego prezydenta Republiki Chińskiej. Rejs po jeziorze Tai – trzecim pod względem wielkości jeziorem słodkowodnym Chin. Po dotarciu do Suzhou – zwanego “Wenecją Wschodu” i “Miastem – Ogrodem” – obiadokolacja i zakwaterowanie.
Dzień 12 Suzhou. Dla chętnych poranna gimnastyka Tai Chi. Po śniadaniu zwiedzanie Suzhou, które w Epoce Trzech Królestw przez kilka lat było stolicą państwa Wu. Miasto to od XIV wieku przodowało w produkcji jedwabiu. Zobaczymy Ogród Lwi Zakątek oraz Ogród Mistrza Sieci – najmniejszy, lecz najpiękniejszy ze wszystkich ogrodów Suzhou. Pierwszy obiekt powstał w tym miejscu w XII wieku, ale obecne założenie pochodzi z połowy XVIII w. Odwiedzimy też fabrykę jedwabiu, instytut hafciarstwa, a także zabytkową uliczkę Shantang. Obiadokolacja.
Dzień 13 Suzhou – Luzhi – Szanghaj. Śniadanie. W okolicach Suzhou znajduje się wiele starych miasteczek, które są usytuowane na brzegach kanałów i noszą wspólną nazwę “wodnych wiosek”. Przejazd autokarem do Luzhi – zabytkowej wioski, której historia liczy 1400 lat. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługują mosty. Niektóre z nich sięgają okresu dynastii Song, a młodsze pochodzą z czasów Ming i Qing. Rejs łódkami po malowniczych, wąskich kanałach. Następnie przejazd autokarem do Szanghaju. Zwiedzanie Bund – szanghajskiego nabrzeża – jednego z symboli miasta. Ogromne klasycystyczne budynki znajdujących się tu banków, urzędów państwowych i hoteli to pamiątka z czasów, gdy w mieście panowali Brytyjczycy. Następnie Perła Orientu – górująca nad rzeką Huang Pu wieża telewizyjna. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem fakultatywna wycieczka – rejs po rzece Huang Pu. Powrót do hotelu autokarem.
Dzień 14 Szanghaj. Po śniadaniu wizyta w Muzeum Szanghajskim, znajdującym się na Placu Ludowym. Mieści się tu kolekcja ponad 120 tys. eksponatów związanych z kulturą chińską, zajmując powierzchnię 12 tys. m2. Następnie Świątynia Nefrytowego Buddy, która została wzniesiona w 1882 roku, jako miejsce przechowywania dwóch figur Buddy, przywiezionych z Birmy. Następnie udamy się na Nanjing Lu – jedną z najbardziej znanych ulic handlowych na świecie. Będzie też czas na eksplorowanie Starego Miasta. Obiadokolacja.
Dzień 15 Szanghaj – Warszawa. Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Polski (przylot może nastąpić dnia następnego).

Przykładowa kalkulacja:

Termin: 19.09 – 03.10. 2019 (15 dni / 13 nocy )

Cena od: 6279 zł / osobę

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Wylot: Warszawa (dostępne są inne terminy i inne lotniska: Kraków, Gdańsk, Berlin)

Cena zawiera: przelot na trasie Polska – Pekin, Szanghaj – Polska z przesiadkami, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją, śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie – 1 szklanka napoju), lokalny transport – bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, (przy przejazdach nocnych – miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale), klimatyzowane autokary, zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów), serwis polskiego pilota

Cena nie zawiera: obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 375 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki, koszty wizy chińskiej, koszty wycieczek fakultatywnych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:

turystyka@bissole.pl tel. 781799990