Dubaj

Dubaj był w pełni gotowy na czas na EXPO 2020, ale niestety z uwagi na pandemię cała wystawa została przesunięta praktycznie o rok. Obecny termin EXPO 2020 to 1.10.2021 do 31.03.2022. Według szacunków pierwotnie miało ją odwiedzić około 18 mln gości! Jak przystało na Dubaj rozmach, z jakim przygotowano tereny i pawilony wystawiennicze oraz wszystkie atrakcje towarzyszące jest na najwyższym poziomie!

173 dni, 192 pawilony narodowe i miliony odwiedzających – Expo 2020 Dubai zapowiadane jest jako wydarzenie porównywalne rozmachem z mistrzostwami świata w piłce nożnej albo igrzyskami olimpijskimi. Dlatego będzie to niecodzienna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i wejścia na nowe rynki.

Termin Expo 2020 Dubai

Expo 2020 Dubai to pełna, anglojęzyczna nazwa wydarzenia, która pierwotnie miała trwać od 20 października 2020 r. do 10 kwietnia 2021 r., obecny termin to 1.10.2021 – 31.03.2022. Będzie pierwszą w historii Wystawą Światową Expo organizowaną w kraju arabskim. Codziennie planowanych jest ponad 60 eventów na żywo, a imprezę relacjonować ma 25 tys. akredytowanych przedstawicieli mediów z całego świata. Wydarzenie to zbiega się z 50-leciem istnienia Zjednoczonych Emiratów Arabskich, można mieć więc pewność, że będzie spektakularne. Z tego też względu wizyta na Expo może być znakomitym pomysłem na wyjazd motywacyjny, a nawet rodzinny. W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich każdy znajdzie coś dla siebie: rodzice z dziećmi, młodzież i studenci, seniorzy, osoby zainteresowane technologią i sztuczną inteligencją, ale też pasjonaci gotowania, kultury czy sztuki nowoczesnej.

Hasło imprezy to Connecting Minds, Creating the Future – Łącząc umysły, tworzymy przyszłość. Temat przewodni rozwijają trzy podtematy: Opportunity (Szanse), Mobility (Mobilność) i Sustainability (Zrównoważony Rozwój).

W Expo 2020 w Dubaju mają wziąć udział 192 kraje, a każdy naród będzie miał swój pawilon. Organizatorzy podkreślają, że stanie się tak po raz pierwszy w historii World Expo. Będzie to więc znakomita okazja do szukania nowych możliwości biznesowych, ale też do poznania kultury i dziedzictwa wielu państw świata. Degustacje narodowych potraw, koncerty, prezentacje i przedstawienia to tylko część atrakcji, na które mogą liczyć uczestnicy wydarzenia.

Zgodnie z szacunkami organizatorów wystawę odwiedzi blisko 18 mln gości z całego świata (co da około 25 milionów wizyt). Ponad 80 proc. odwiedzających swoją obecność będzie wiązało z biznesem. Dlatego zarówno start-upy, jak i międzynarodowe korporacje, mogą liczyć na wymierne korzyści z uczestnictwa w Expo 2020. Wydarzenie może być przepustką do nowych rynków, bo nie bez przyczyny o tej wystawie często mówi się, że to cały świat w jednym miejscu.

Pakiety pobytowe na Expo 2020 Dubai

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty pakietów wyjazdowych na Expo 2020 obejmujące 3-, 4-, lub 5 -dniowy pobyt z biletem wstępu na EXPO oraz możliwymi dodatkowymi wycieczkami, jak pustynne safari czy zwiedzanie Dubaju. Na życzenie klienta długość wyjazdu można modyfikować. Oczywiście oferujemy także bilety lotnicze na wybrany, dogodny przelot liniami Emirates, LOT, flydubai lub inny oraz ubezpieczenie KL NNW.

Expo – dlaczego warto tam być

Pierwsza Światowa Wystawa Expo miała miejsce w Londynie w 1851 roku i od tego czasu wydarzenie było ważnym akceleratorem innowacyjności lub miejscem pojawienia się wielu produktów i rozwiązań, z których sporo znanych jest do dziś. Wystarczy wspomnieć urządzenie do wykonywania zdjęć rentgenowskich (1901, Buffalo), telefon komórkowy (1970, Osaka), czy… ketchup (1876, Filadelfia). Specjalnie na Expo w 1889 w Paryżu wybudowana została Wieża Eiffla.

Jakie atrakcje w 2020 roku zapowiadają organizatorzy? Oto tylko kilka haseł, którymi chcą oni przyciągnąć uczestników:

  • przyszłość podróżowania z hyperloop,
  • nowe możliwości druku 3d,
  • oglądanie expo z wierzchołka obracającej się platformy widokowej,
  • szybka sieć 5G,
  • potrawy przyszłości.

Expo to znakomita okazja do nawiązania cennych kontaktów biznesowych, dlatego organizatorzy wystawy zapraszają m.in. na fora inwestycyjne, spotkania firmowe, sesje pitchingowe (spotkania właścicieli start-upów z potencjalnymi inwestorami) i inspirujące rozmowy. Dzięki współpracy z Dubai Chamber podczas Expo 2020 zorganizowane zostaną trzy Globalne Fora Biznesowe z tematycznym podziałem na Afrykę, Amerykę Łacińską i ASEAN.

Do dyspozycji goście będzie wiele obiektów konferencyjnych oraz punktów gastronomicznych, dzięki czemu łatwo będzie zaaranżować spotkanie biznesowe w mniejszym gronie lub np. kolację dla większej grupy w ramach wyjazdu motywacyjnego.

Polska na Expo 2020 w Dubaju

Na 7 grudnia 2021 r. został zaplanowany Dzień Polski na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju. Przypada ona w 30 rocznicę otwarcia ambasady Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Promocja gospodarcza jest też jednym z głównych celów obecności Polski na Expo 2020. Polski pawilon stanie na działce o powierzchni 1876 m2, a jego projekt stworzy otwartą, rozrastającą się ku górze, modułową konstrukcję, która zapraszać będzie odwiedzających do odpoczynku w cieniu rozłożystego zadaszenia. Podstawowe cele  biznesowe polskiej delegacji to:

wzmocnienie kontaktów gospodarczych Polski z ZEA – gospodarzem wystawy oraz całym rejonem Bliskiego Wschodu,

wspieranie polskich przedsiębiorców w poszukiwaniu nowych rynków zbytu oraz budowaniu trwałych relacji handlowych.

Wystawa Światowa Expo z prestiżowego i biznesowego punktu widzenia za każdym razem jest bardzo ważnym wydarzeniem dla jej organizatora. Gdy w 2013 r. Dubaj wygrał organizację tegorocznej edycji, było wiadomo, że rząd zainwestuje miliardy dolarów w infrastrukturę, transport i hotele. Tylko organizacja samego terenu wystawy, według szacunków, pochłonie blisko 7 mld dolarów. Potrzeba było też między innymi dodatkowych 45 tys. pokoi hotelowych. Przygotowania do Expo 2020 wywołały również boom na rynku pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – jak szacowała firma doradcza E&Y, tylko w trakcie samej imprezy powstanie tam prawie 95 tys. dodatkowych miejsc pracy.

Dubaj

Dubaj – stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Dubaj to jedno z najszybciej rozwijających się miast Bliskiego Wschodu. Według raportu  World Economic Forum 2017 metropolia jest drugim najbezpieczniejszym miastem na świecie, a w 2018 roku miasto odwiedziło aż 15,92 mln turystów zagranicznych.

Organizatorzy Expo podkreślają, że 2/3 światowej populacji (czyli około 5 miliardów ludzi) może tam dolecieć w 7 godzin lub szybciej, dlatego spodziewają się oni wielu zagranicznych gości (zgodnie z szacunkami 7 na 10 odwiedzających osób będzie z zagranicy).

Pawilony Expo 2020 ulokowane będą w centrum wystawowym, którego łączna powierzchnia to aż 45 000 m2. Teren Expo 2020 w Dubaju znajduje się w odległości 45 minut jazdy od głównych węzłów komunikacyjnych ZEA i połączony jest z trasami transportu publicznego za pośrednictwem stacji metra.

Wielość atrakcji i sprawna organizacja sprawiają, że wizyta na Expo 2020 z pewnością będzie dobrym pomysłem na wyjazd motywacyjny albo ciekawą atrakcją wzbogacającą wyjazd biznesowy czy konferencyjny.