Koleje Ukraińskie, czyli Ukrzaliznycia (UZD) to monopolista w zakresie przewozów kolejowych. W skład Kolei Ukraińskich wchodzi 6 przedsiębiorstw regionalnych: Kolej Doniecka, Kolej Lwowska, Kolej Odeska, Kolej Południowa, Kolej Południowo-Zachodnia, Kolej Przydnieprowska.

 

 

Koleje ukraińskie zapewniają bardzo szeroką sieć połączeń, dzięki czemu można dotrzeć do nawet najbardziej oddalonych miejsc. Nowoczesne pociągi zapewniają maksymalny komfort podróżowania. Dzięki szybkim pociągom kolei UZD podróż ze stolicy kraju – Kijowa do Odessy lub Lwowa zajmuje zaledwie kilka godzin.

 

 

koleje ukraińskie

 

GŁÓWNE TRASY, CENY I CZASY PRZEJAZDU:

 

TRASA: ORIENTACYJNY CZAS PRZEJAZDU: CENA OD:
Kijów – Charków 4 h 45 min 10 euro
Kijów – Zaporoże 7 h 18 min 13 euro
Lwów – Kijów (Darnitsa stacja) 5 h 09 min 11,70 euro
Kijów (Darnitsa stacja) – Odessa 7 h 15 min 12 euro

ZADZWOŃ +48 71 712 39 26 

 

TYPY POCIĄGÓW KOLEI UKRAIŃSKICH:

 • Intercity +:
  Intercity + to szybkie,  komfortowe pociągi łączące stolicę z regionalnymi centrami kraju. Rozwijają prędkość do 160 km/h. Dostępna jest pierwsza i druga klasa rezerwacyjna miejsc.
 • Intercity:
  Podobnie jak pociągi Intercity +, są to szybkie, komfortowe pociągi, idealne dla podróży biznesowych. Kursują głównie pomiędzy Kijowem i innymi głównymi miastami ukraińskimi i głównymi węzłami kolejowymi. Dostępne są miejsca w pierwszej i drugiej klasie rezerwacyjnej.
 • Pociągi regionalne:
  Pociągi regionalne to przede wszystkim pociągi kursujące na dalekich trasach, łącząc głównie duże miasta. Podróżują nocą i są wyposażone w wagony sypialne.

 

KATEGORIE USŁUG UZD:

Pierwsza Klasa:

 • Przestronne fotele o podwyższonym komforcie.
 • Fotele wyposażone w gniazdka do podłączenia urządzeń mobilnych.
 • Napoje i przekąski na pokładzie.
 • Dostęp do wi-fi.

 

Druga klasa:

 • Komfortowe fotele.
 • Napoje i przekąski za dodatkową opłatą.
 • Dostęp do wi-fi.

 

KOLEJE UKRAIŃSKIE UZD I ZASADY TRANSPORTU:

Bagaż:

Pasażerowie mogą zabrać ze sobą bagaż główny o wadze poniżej 36 kg i sumie wymiarów nie przekraczającym 200 cm.

 

Zwierzęta:

Koleje Ukraińskie UZD zezwalają pasażerom na przewożenie małych zwierząt (z wyjątkiem psów) i ptaków dekoracyjne w specjalnych pojemnikach, koszach lub klatkach, pod warunkiem, że okażą ważne świadectwo zdrowia dla danego zwierzęcia. Aby przewieźć psa, pasażer musi zarezerwować cały przedział. Jeśli nie jest to wagon zarezerwowany na wyłączność, zabranie psa jest zabronione.

 

Niepełnosprawni:

Pociągi UZD działają zgodnie z polityką bez barier przewidującą dostępność specjalnie przystosowanych wagonów dla pasażerów niepełnosprawnych lub o specjalnych potrzebach. Są to wagon nr 1 w InterCity + oraz wagony 1 i 6 w pociągach InterCity.

 

Za pośrednictwem Bissole możecie Państwo także dokonać zakupu ubezpieczeń podróżnych, ubezpieczeń od rezygnacji oraz zarezerwować hotele i inne usługi. Zapraszamy serdecznie.