Lombardia

Lombardia i Piemont: górzyste regiony  północnych Włoch, graniczące ze Szwajcarią. Dają szerokie możliwości uprawiania różnorakich sportów górskich, począwszy od pieszych wycieczek po raftingi o różnych stopniach trudności.  Przepiękne widoki rozpościerają się nad  licznymi jeziorami polodowcowymi, z najbardziej znanym jeziorem Garda. A do tego oczywiście szyk i elegancja i liczne zabytki Mediolanu.
Szczególnie polecamy tutaj:

Rafting

Łagodny rafting na rzece Ticino obok Mediolanu lub rafting górski- programy HD lub FD z niezbędnym wyposażeniem takim jak kapok, bezpieczny kask, buty i ubrania neopronowe.

Bitwa na pomarańcze

Możliwość udziału w sławnej imprezie zwanej „ bitwa na rzucanie pomarańczami” w mieście Ivrea. Bitwa ta stanowi alegoryczne przedstawienie lokalnej insurekcji, w 1194, przeciwko Cesarzowi Fryderykowi ze Szwabii, zwanego również Barbarossem (Czerwona Broda). Program ten można również połączyć z innymi niecodziennymi doświadczeniami, takimi jak psie zaprzęgi.

Psie zaprzęgi

W górskim kurorcie położonym niedaleko Turynu  klientom proponujemy– alternatywnie- 1h psich zaprzęgów ( każda osoba z instruktorem przewodnikiem oraz 3/4 psami husky w zaprzęgu), lub 1h spacerowania na rakietach śnieżnych połączoną ze zwiedzaniem hodowli psów zaprzęgowych i przerwą na grzane wino. Lunch w górskiej chacie.