Obecna i dawna stolica Rosji – dwa potężne miasta , będące głównymi centrami gospodarczymi, kulturalnymi i naukowymi całego kraju. W Moskwie, która jest największym miastem w Europie, znajdują się miejsca, które praktycznie każdemu przychodzą na myśl na słowo Rosja – Kreml, Plac Czerwony czy Mauzeleum Lenina. Bardzo ciekawych i wyjątkowych miejsc i muzeów jest tu znacznie więcej! Jeśli chodzi jednak o atrakcyjność turystyczną i liczbę odwiedzin przez turystów to Petersburg nawet wygrywa z Moskwą. Jest to zasługą jego unikalnego położenia na kilkudziesięciu wyspach przez co jest zwany „Wenecją Północy”. Według UNESCO Petersburg jest w pierwszej 10-tce najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast świata, właśnie ze względu na fakt, że jest jednym z najwspanialszych zespołów urbanistycznych. Zarówno zwiedzając Moskwę, jak i Petersburg można spędzić bardzo intensywne i pełne atrakcji dni. W tej propozycji wyjazdu incentive postaramy się połączyć zwiedzanie tych dwóch miast  jako dwa swoiste city toury i wyciągnąć z nich sam TOP.

Dzień 1: Panorama Moskwy

Przylot do Moskwy. Jeśli są to wyjątkowo ważni goście można zorganizować przez przyjazdem do hotelu jeszcze tradycyjne powitanie „chlebem i solą” i oczywiście kieliszeczkiem rosyjskiej wódki przez specjalną rosyjską delegację.
Transfer do hotelu, zakwaterowanie i chwila odpoczynku, a następnie tzw. wycieczka panoramiczna przez miasto, na trasie którego znajdą się m.in. Teatr Bolszoj, siedziba KGB, Parlament, Duma i Stadion Olimpijski. Wycieczka zakończy się na ulicy Arbat, która jest centrum ulicznej sztuki, licznych performersów, czy straganów z rękodziełem i tradycyjnymi rosyjskimi wyrobami.
Kolacja w restauracji, której potrawy pochodzą z dawnych książek kucharskich i można się w niej poczuć jak w dworze szlacheckim z XVIII. Taka podróż w czasie na początek.

Dzień 2: The best of Moskwa i ” kosmiczna przygoda”

Po śniadaniu wycieczka do miejsc, które w Moskwie trzeba zobaczyć i poczuć! Plac Czerwony z Mauzoleum Lenina i Soborem Wasyla Błogosławionego. Ta charakterystyczna cerkiew, z 9 kopułami w kształcie cebul jest wizytówką Moskwy. Została zbudowana na rozkaz Iwana IV Groźnego dla uczczenia zwycięstw nad Tatarami, a jak głosi legenda jej twórca po zakończeniu budowy, został oślepiony by nigdzie indziej nie powstała podobna czy piękniejsza. Kolejne miejsce będące symbolem wszystkiego co rosyjskie – Kreml. Dawna twierdza carów, siedziba władz Związku Radzieckiego, a dziś rezydencja prezydenta Rosji. W 1990r Kreml został wpisany na listę UNESCO.
Po lunchu wyjątkowe doświadczenie w „Mieście Gwiazd”. To nie tylko zwiedzanie, ale i trening w Centrum Wyszkolenia Kosmonautów im. J. Gagarina. Oraz spotkanie z kosmonautą. Tu można spróbować swoich sił w kosmosie!
Wieczorna kolacja na statku. Praktycznie cała historia miasta jest związana z rzeką Moskwą. Rejs to okazja by zobaczyć miasto z innej perspektywy.

Dzień 3: Podróż do Petersburga – Wenecji Północy

O świecie podróż szybkim pociągiem z Moskwy do Petersburga. Podróż pomiędzy miastami pociągiem typu Sapsan trwa około 4 godzin. Po przyjeździe do Petersburga, zakwaterowaniu w hotelu i lunchu wyjazd na panoramiczną wycieczkę po Wenecji Północy. Kilkanaście wysp, na których leży Petersburg, połączonych jest 396 mostami, z których 14 największych jest co noc otwieranych by umożliwić statkom przedostanie się na jezioro Ładoga. W czasie przejazdu i spaceru po mieście odwiedzimy obowiązkowo Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, zwana jako Cerkiew na Krwi. Powstał on w miejscu, gdzie w 1881 został śmiertelnie ranny w wyniku zamachu car Aleksander II i stąd właśnie nazwa. Jednym z miejsc – wizytówek Pertesburga jest Newski Prospekt. To elegancka, 4,5 – kilometrowa aleja usiana bogatymi pałacami, kamienicami, kawiarniami i hotelami. W Soborze Św. Trójcy znajduje się relikwiarz Aleksandra Newskiego, zwanego księciem Nowogrodu, którego imię nosi ta najpiękniejsza aleja miasta. Zobaczymy także Sobór świętego Izaaka Dalmatyńskiego, który jest największą świątynia prawosławną w Rosji, mogąca pomieścić 10 tys. ludzi.
Wieczorna kolacja w restauracji.

Dzień 4: Ermitaż i Carskie Sioło

Będąc w Petersburgu nie można nie odwiedzić Ermitażu! To największe rosyjskie muzeum mieszczące ponad 3 milionów eksponatów. Poza dziełami twórców takich jak Da Vinci, Caravaggio, Monet, Matisse, zachwycają także oszałamiające komnaty, jak Gotycka Biblioteka, Sala Herbowa z carską karetą czy Komnata Malachitowa.
Po południu, po lunchu przejazd do znajdującego się 25km od Peresburga Carskiego Sioła, zwanego także Pałacem Katarzyny. Wybudowany przez żonę Piotra Katarzynę I, był ulubionym miejscem ich córki carycy Elżbiety Piotrownej, a potem słynnej Katarzyny Wielkiej. Położony w ogromnym, przepięknym 566-hektarowym parku Pałac sprawia ogromne wrażenie. Już sama jego błękitna 300-metrowa fasada jest absolutnie unikalna. Po zwiedzaniu zachwycających bogactwem wnętrz i relaksie w otaczającym pałac parku, powrót do hotelu na kolację.

Dzień 5: Peterhof i warsztaty strzeleckie

Po śniadaniu przejazd do jeszcze jednego rosyjskiego słynnego Pałacu leżącego nieopodal Petersburga  – Peterhof. Dostaniemy się tam bardzo szybko, dzięki podróży super szybką łodzią tw. Hydrofoil. Dzięki temu nie tylko unika się korków panujących w mieście, ale przede wszystkim będzie można podziwiać krajobrazy Zatoki Fińskiej. Do tej ulubionej rezydencji założyciela Petersburga – Piotra Wielkiego dociera się w ten sposób od strony tzw. Wielkiej Kaskady, czyli najlepszej perspektywy całego pałacu. Peterhof to nie tylko pałac – na całej 1000 – hektarowej powierzchni znajduje się około 200 fontann i około 30 innych budowli i pawilonów.  Pałac i otaczający go park, pozłacane rzeźby i wszechobecne fontanny robią ogromne wrażenie.
Po południu wyjątkowa lekcja strzelania! Odbędzie się ona w Wojskowo-Historycznym Muzeum Artylerii, Wojsk Inżynieryjnych i Łączności. To największe na świecie muzeum wojskowe. Po krótkim zwiedzaniu , wizyta na strzelnicy i nauka, a następnie możliwość strzelania z prawdziwego Kalashnikova.

Wieczorem kolacja pożegnalna z show „Poczuj się jak Rosjanin”.

Dzień 6: Powrót

Zależnie od godziny wylotu, śniadania, czas wolny, transfer na lotnisko i powrót do kraju.