Zapytaj o ofertę: +48 71 712 39 26, telefon alarmowy: +48 665 888 901 info@bissole.pl | Zapisz się do newslettera, odbierz darmowy voucher

Wyjazd pielgrzymkowy Włochy-Malta

Biuro Podróży Bissole Business Travel otwiera przed Państwem nowy Dział Podróży – wyjazdów pielgrzymkowych do Miejsc Świętych na całym świecie.

Pielgrzymka to przede wszystkim forma podróżowania wynikająca z potrzeby odwiedzenia miejsc niezwykle istotnych dla wiernych. To także jednak możliwość poznania innych kultur i zwyczajów i bogactwa zabytków. Na mapie miejsc pielgrzymkowych najwięcej punktów zaznaczonych jest we Włoszech, ale także w Hiszpanii, Portugalii i oczywiście w Izraelu. Dlatego zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:

 • Parafie,
 • Stowarzyszenia,
 • Organizacje,
 • grupy miłośników podróży duchowych
 • i wszystkich tych, którzy kochają podróże.

W Bissole Business Travel zajmujemy się organizacją pielgrzymek:

 • pod zapytanie grupowe,
 • na zlecenie na konkretną pielgrzymkę w dowolne miejsce na świecie.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się w sprawie organizacji pielgrzymki

 

Prezentujemy też program pielgrzymki, którą organizujemy wiosną 2018. Są jeszcze wolne miejsca!

Wyjazd pielgrzymkowy Włochy-Malta

Termin: 27 kwietnia – 6 maja 2018

DZIEŃ 1 – 27 kwietnia 2018  – piątek

Wylot z Wrocławia do Neapolu. Przed wylotem Msza Św. w Kaplicy na lotnisku.

Przylot do Neapolu około godziny 16:30. Przywitanie grupy na lotnisku przez pilota. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 – 28 kwietnia 2018 – sobota

Śniadanie w hotelu, przejazd do centrum Neapolu, odwiedzenie Katedry św. Januarego, spacer przez słynną dzielnicę San Gregorio Armeno w kierunku Piazza Dante. Następnie zwiedzanie miasta, m.in. Piazza Plebiscito, Bazylika św. Franciszka z Paoli, Teatro San Carlo, Galeria Umberto I, Castel Nuovo. Wizyta przy grobie księdza Dolindo Ruotolo. Następnie przejazd do słynnego miejsca odpoczynku mieszkańców Neapolu – Parco Virgilianum, spacer oraz podziwianie panoramy zatoki neapolitańskiej. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 – 29 kwietnia 2018 – niedziela

Śniadanie, przejazd do Pompei, zwiedzanie ruin archeologicznych pozostałych po wybuchu Wezuwiusza, nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej. Następnie przejazd na półwysep Sorrento, podziwianie przepięknej Costiera Sorentiniana, spacer po Sorrento. Przejazd na lotnisko w Neapolu i przelot do Katanii (wylot 18:05). Przejazd do hotelu w okolicach Syrakuzy, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 – 30 kwietnia 2018 – poniedziałek

Śniadanie, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej /msza/, następnie zwiedzanie parku archeologicznego z Teatrem Greckim, Wyspa Ortygia z katedrą i słynną fontanną Aretuzy. Przejazd do Noto – spacer: Corso Vittorio Emanuele, Porta Reale, Basilica Minore di San Nicolò.

Przejazd do Taorminy. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 – 01 maja 2018 – wtorek

Śniadanie. Spacer po Taorminie. Przejazd i zwiedzanie Katanii, miasta z bazaltu i tufu, nękanego przez lawę i popioły z Etny: Piazza del Duomo, Fontanna Słonia, katedra z kaplicą św. Agaty, barokowa Via Crociferi.

Przejazd po południu do Palermo, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 – 02 maja 2018 – środa

Śniadanie, przejazd na Monte Pellegrino – Sanktuarium św. Rozalii. Spacer do pomnika św. Rozalii. Spacer śladami św. Rozalii po Starym Mieście, Pałac Normanów, Porta Nuova, Plac Wstydu, Porta Felice. Nawiedzenie katedry i modlitwa przy srebrnym sarkofagu patronki – św. Rozalii z Palermo. Przejazd do Monreale, zwiedzanie największej bazyliki normandzkiej na Sycylii pokrytej ponad 6 tys. m2 złotych mozaik. Przejazd do Marsali /100km/. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 – 03 maja 2018 – czwartek

Śniadanie. Nawiedzenie wspaniałego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Birgi /masza/. Zwiedzanie miasta Marsala – Porta Garibaldi, kościół Collegio dei Gesuiti, katedra św. Tomasza z Canterbury.

Przejazd do Erice to przepiękne średniowieczne miasteczko położone na szczycie Monte San Giuliano. Katedra, Balkon Garibaldiego. Wycieczka objazdowa po Trapani – zwiedzanie:  Katedra św. Wawrzyńca, dzielnica portowa, Torre di Ligny, via Vittorio Emanuele, via Garibaldi, Lungomare Dante Alighieri.

Powrót do Marsali. Kolacja. Nocleg

DZIEŃ 8 – 04 maja 2018 – piątek

Śniadanie. Przejazd do Agrigento, zwiedzanie wspaniałej Valle dei Templi – Doliny Świątyń, największego kompleksu świątyń greckich na wyspie założonego już w 582 r p.n.e.. Przejazd do portu w Pozzallo , rejs katamaranem na Maltę o 19:30 /na 21:15 przypływa/. Transfer do hotelu. Nocleg.

MALTA

DZIEŃ 9 – 05 maja 2018 – sobota

Po śniadaniu przejazd do Valletty, zwiedzanie katedry Św. Jana, Pałacu Wielkich Mistrzów, Ogrodów Barracca, Kościoła Św.Pawła Rozbitka z relikwiami Świętego. Przejazd do Mdiny i Rabat, zwiedzanie groty Św. Pawła oraz Katakumb Św. Agaty. Spacer uliczkami starego miasta poprzez barokową bramę główną. Na koniec dnia wizyta w kościele w miejscowości Mosta, posiadającym jedną z największych kopuł na świecie, gdzie w czasie II wojny światowej miał miejsce cud. Powrót do hotelu, kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 10 – 06 maja 2018 – niedziela

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do miejscowości Mellieha, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej (miejsce, gdzie odprawiał msze Św. Jan Paweł II) istniejące od około 2000 lat i znajdującej się tam Groty Matki Bożej, w której bije źródło wody o podobno cudownych właściwościach. Przejazd do Popeye Village na punkt widokowy, spacer po plaży Golden Bay.  Transfer na lotnisko.

17:55 wylot z Malty do Wrocławia.

 

Świadczenia:

 •  9 noclegów w pokojach 2-3-osobowych,
 •  śniadania, obiadokolacje według programu,
 •  przeloty: Wrocław – Neapol, Neapol – Katania, Valetta – Wrocław,
 •  przeprawa promowa z Sycylii na Maltę,
 •  opieka koordynatora – pilota podczas całej podróży,
 •  licencjonowani przewodnicy podczas zwiedzania,
 •  zapewnienie codziennego uczestnictwa w Mszach Św.,
 •  transfery i przejazdy autokarem zgodnie z programem,
 •  ubezpieczenie KL,NNW, bagaż;

Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane:

 • imię i nazwisko Uczestnika,
 • data urodzenia,
 • telefon/adres mailowy,
 • numer i data ważności dokumentu tożsamości.

Skontaktuj się z nami w sprawie szczegółów oferty