podróżowanie z niemowlakiiem

Lecę w podróż z niemowlakiem, czy cały czas dziecko musi być na kolanach?

Dziecko do momentu ukończenia 2 roku życia (tzw. infant) nie ma przydzielonego miejsca w samolocie. Zgodnie z przyjętymi zasadami podróż odbywa się na kolanach u jednego z rodziców. W przypadku lotów krótkodystansowych 2-4H może to nie sprawiać większego problemu.

Kiedy lecimy z kilkumiesięcznym dzieckiem, a nasza podróż obejmuje lot transkontynentalny trzymanie dziecka na kolanach może okazać się bardzo niekomfortowe , zarówno dla nas, jak i dla naszej pociechy. W takiej sytuacji większość przewoźników, między innymi: Lufthansa, Qatar Airways, PLL LOT, Singapore Airlines,  oferuje usługę kołyski – usługa bezpłatna. Taką prośbę trzeba odpowiednio wcześniej zgłosić – najpóźniej do 72H przed rozpoczęciem podróży. Wymagane dane to wiek, waga i długość dziecka na dzień podróży.

Jeśli dziecko nie przekracza wagi oraz długości (każdy przewoźnik ma swoje normy) linia lotnicza w ramach możliwości przydzieli dla nas miejsce wraz przytwierdzoną, specjalnie do tego przygotowanej ściany, kołyskę. W czasie startu, lądowania, turbulencji oraz innych nieprzewidzianych sytuacji na pokładzie maluch musi być na kolanach u jednego z rodziców, resztę podróży może wygodnie spędzić w kołysce, co okazuje się być idealne kiedy podróżujemy nocnym lotem.

Magdalena Nowakowska
Dyrektor działu sprzedaży

Potrzebujesz więcej informacji?
Zapraszamy do kontaktu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz