Rejs po Renie

Rejs po Renie to wyjątkowa oferta i możliwość zobaczenia najpiękniejszych miast Holandii i Belgii. W czasie 7-dniowego rejsu wypływającego z Kolonii odwiedzacie Państwo awangardowy Amsterdam, największy europejski port – Rotterdam, „diamentową” Antwerpię oraz „stolicę Europy” – Brukselę

Rejs po Renie Niderlandy i Belgia statkiem DCS ALEMANNIA

( Kolonia – Amsterdam – Rotterdam – Antwerpia – Nijmegen – Kolonia)

 • Rejs rzeczny komfortowym statkiem
 • Najpiękniejsze miasta Beneluxu w czasie jednej podróży
 • Antwerpia – „Diamentowe miasto” i Amsterdam – „Miasto kanałów”
 • Pakiet wycieczek fakultatywnych z polskim pilotem w specjalnej cenie

Rozkład rejsu

Dzień Port Przypłynięcie Odpłynięcie Program (cena za wycieczkę za osobę)
1 Kolonia 15:00 Zaokrętowanie godz. 13:30
2 Zaandam / Amsterdam 09:00 19:45 Wycieczka city tour Amsterdam z rejsem po kanałach (49€)
3 Rotterdam 04:00 22:00 Wycieczka city tour Rotterdam (49€) Wycieczka „Haga i Delft” (49€ )
4 Antwerpia 08:00 Wycieczka city tour Antwerpia (39€) Wycieczka do Brugii (49€)
5 Antwerpia 18:00 Wycieczka do Brukseli (49€) Wycieczka do dzielnicy portowej Antwerpii z degustacją piwa (49€)
6 Nijmegen 08:00 14:00 Wycieczka city tour Nijmegen (25€)
7 Kolonia 09:00 Zejście z pokładu po śniadaniu

Cennik

Termin jesienny: 30.09 - 06.10.2022
(pozostałe terminy dostępne na zapytanie)

M1 Moselle deck

kabina dwuosobowa z oknem typu bulaj
790
 • Cena za osobę w kabinie 2 – os.
Popularne

R4 Rhine deck

kabina dwuosobowa z oknem panoramicznym
890
 • Cena za osobę w kabinie 2 - os.
Popularne

R1 Rhine deck

kabina dwuosobowa z oknem panoramicznym
1100
 • Cena za osobę w kabinie 2 – os.
Wyjątkowe

Program rejsu po Renie
Termin jesienny: 30.09 - 06.10.2022

Pozostałe terminy rejsów dostępne są na zapytanie.

1

dzień

Dojazd własny do portu w Kolonii.
Sugerujemy przyjazd do Kolonii około godziny 13.
Zaokrętowanie i wypłynięcie.
Zupa i drink powitalny.
Wieczorem powitalna kolacja z kapitanem i załogą statku.

2

dzień

Wcześnie rano przypłynięcie do Zaandam – miasteczka będącego praktycznie częścią Amsterdamu. Po śniadaniu dla chętnych wycieczka fakultatywna city tour po Amsterdamie z rejsem po kanałach.

W porównaniu z innymi europejskimi metropoliami Amsterdam jest dość mały, ma jednak swój niepowtarzalny charakter i bardzo wiele atrakcji. Zabytki i ciekawe miejsca, słynne muzea i unikalne życie nocne. City tour prowadzi przez nowe i stare dzielnice miasta, do Koninklijk Paleis (Pałac Królewski), Schreierstoren – dawnej wieży obronnej, drewnianego Magere Brug nad rzeką Amstel i katedry w sercu miasta. Wycieczka po Amsterdamie nie może być kompletna bez rejsu po tutejszych kanałach, których w mieście jest łącznie około 165 i pięknych mostach, który jest w sumie 1281.
Ponieważ statek zostaje w Amsterdamie aż do wieczora, można odwiedzić któreś ze słynnych tutejszych muzeów m.in. Muzeum Narodowego – Riksmuseum z XVII-wieczną kolekcją malarstwa holenderskiego, Muzeum Vincenta van Gogha oraz Domu Rembrandta, szlifierni diamentów, Muzeum Haszyszu, Marihuany i Konopi, Muzeum Erotyki (wstęp dla osób powyżej 16 lat) czy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.

Wieczorem kolacja na statku i dalsza podróż w stronę Rotterdamu.

3

dzień

Wczesnym rankiem statek przypływa do Rotterdamu.
Po śniadaniu dla chętnych możliwa jest wycieczka fakultatywna po mieście. W Rotterdamie znajduje się największy port w Europie, a samo miasto bardzo dynamicznie się rozwija. W czasie wycieczki odwiedzą Państwo miejsca takie jak: budynek Urzędu Miasta, wiszący most Erasmusbrug oraz charakterystyczne „domy z kostki”. Po krótkim czasie wolnym w centrum miasta, rejs łodzią obfitujący w zapierające dech w piersiach widoki na panoramę Rotterdamu, statki będące „gigantami oceanów”, stocznie i statek rejsowy „Rotterdam”, który cumuje na brzegu półwyspu Katendrecht od 2008 roku. Obecnie jest on używany jako muzeum oraz hotel.
Po powrocie na statek – lunch.
Po południu możliwa jest także wycieczka „Haga i Delft”, która rozpoczyna się w stolicy prowincji południowej Holandii. Haga jest siedzibą holenderskiego rządu, parlamentu i Międzynarodowego Trybunału Konstytucyjnego. Miasto nigdy nie otrzymało praw miejskich i dlatego też nazywane jest „największą wioską świata”. Dalej trasa wycieczki wiedzie do miasta Delft, znanym z „Porcelany z Delft”. Mimo wielu zniszczeń jakie przez wieki dotknęły miasto, Delft jest bardzo dobrze zachowane,  a jego historyczny pejzaż miejski, nie stracił typowego charakterustarego holenderskiego miasta.
Wieczorem kolacja na statku.
O godzinie 22:00 statek wypływa w kierunku Antwerpii.

4

dzień

Kolejnego dnia statek dociera już do Belgii, do słynnego miasta diamentów – Antwerpii.
Po śniadaniu dla chętnych wycieczka city tour Antwerpia. Punktem obowiązkowym do odwiedzenia jest rezydencja i miejsce pracy artysty Petera Paula Rubensa, który przez lata tutaj żył i tworzył. Następnie spacer wiedzie do imponującej gotyckiej katedry (Onze-Lieve-Vrouwekathedraal) ze 123-metrową Wieżą Północną, na rynek „Grote” z ratuszem i licznymi domami cechowymi z XVI i XVII wieku, a także fontanną „Brabo”, znajdującą się na środku placu.
Po wycieczce powrót na statek i lunch.
Po południu dla chętnych wycieczka do Brugii, której historyczne centrum wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ponieważ wojna ani żadne katastrofy nie dotknęły miasta, dlatego jest ono doskonale zachowane. Stare miasto otoczone jest systemem murów obronnych z wiatrakami i kanałami, którym zawdzięcza miano „flamandzkiej Wenecji”. W czasie spaceru po mieście odwiedzą Państwo rynek Grote Markt z halami targowymi i wieżą Beffroi z 47 dzwonami, budynkiem Urzędu Miasta, Kościołem Najświętszej Marii Panny z rzeźbą „Madonna z dzieciątkiem” autorstwa Michała Anioła oraz Bazylikę Świętej Krwi, gdzie przechowywana jest relikwia – fiolka z rzekomą krwią Chrystusa.

Kolacja na statku. Na noc statek zostaje w Antwerpii.

5

dzień

Po śniadaniu możliwość wybrania się na wycieczkę fakultatywną do Brukseli. To największe miasto i stolica Belgii, stolica Unii Europejskiej i siedziba główna NATO. W czasie wycieczki odwiedzą Państwo słynne Atomium skonstruowane na Expo 58, Zamek Królewski Laeken, serce miasta czyli Wielki Plac (Grand-Place) otoczony kamienicami z XVIII w z Ratuszem i słynnym „Manneken Pis”.
Po południu powrót na statek.
Chętni mogą wybrać się na wycieczkę po porcie w Antwerpii połączonej z degustacją piwa.
Kolacja na statku.

6

dzień

Cumowanie w Nijmegen o poranku. Po śniadaniu dla chętnych wycieczka po mieście. Nijmegen to najstarsze miasto w Holandii. Łacińska nazwa miasta brzmi „Noviomagus” i przypomina o historii rzymskiej. Prawa miejskie otrzymało ono od Rzymskiego Cesarza Trajana. W mieście wiele budowli przypomina o tych „rzymskich czasach”.

Powrót na statek. Wieczorem pożegnalna kolacja.

7

dzień

Około 9 rano przypłynięcie do Kolonii.
Po śniadaniu wyokrętownie i zejście z pokładu. Powrót do kraju – dojazd własny.

Zakwaterowanie podczas rejsu

Statek DCS ALEMANNIA

DCS Alemannia to wygodny, elegancki statek, na którym panuje zawsze bardzo przyjazna i beztroska atmosfera. Na pokładach Moselle i Rhine deck znajdują się kabiny pasażerów. Na pokładzie panoramicznym znajduje się restauracja, w której serwowane są wszystkie posiłki oraz bar z przestronnym lobby. Najwyższy pokład to taras słoneczny z basenem z podgrzewaną wodą i leżakami. W czasie rejsu czas umila gościom załoga organizująca liczne rozrywki np. pokazy specjalne, wieczór piracki, quizy i zabawy przy muzyce.

 

Poprzedni
Następny

Kabiny

Na statku DCS Alemannia łącznie do dyspozycji są 92 kabiny dla maksymalnie 184 pasażerów. Każda kabina ma około 12m2 powierzchni, wyposażona jest w 2 oddzielne łóżka, prysznic, toaletę, telewizor, radio, klimatyzację (centralnie sterowana), telefon, sejf oraz suszarkę. Kabiny na pokładzie Moselle deck mają okna typu bulaj bez możliwości otwierania, natomiast kabiny na pokładzie Rhine deck mają panoramiczne okna z funkcją uchylania. Niektóre kabiny mogą być używane jako 3 – osobowe (kalkulacja na zapytanie).

Skontaktuj się z Bissole Business Travel i zarezerwuj rejs lub zadaj pytanie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Wiadomość (wymagane)