Termin: kwiecień 2019

Liczba osób: 16

Rzym był dla naszego klienta kierunkiem oczywistym, a może nawet obowiązkowym, ponieważ goście w czasie jednego dnia pobytu wizytowali zlokalizowaną w okolicy fabrykę firmy. Pozostałe dni spędzone w Wiecznym Mieście obfitowały w świetną zabawę i okrywanie uroków samego Rzymu i okolicy. Gra miejska, warsztaty z robienia pizzy, a także pełna wrażeń przejażdżka zabytkowymi samochodami na Roman Hills. Przed wyjazdem i w czasie pobytu doskonałym narzędziem komunikacji z uczestnikami okazała się aplikacja mobilna incentive travel, w której na bieżąco pojawiały się wszystkie niezbędne informacje. Oto krótka relacja z bardzo udanego wyjazdu motywacyjnego połączonego ze szkoleniem.

Wieczorne zwiedzanie Rzymu

Ponieważ przylot do Rzymu był w godzinach popołudniowych, po zakwaterowaniu i chwili odpoczynku, goście wieczorem udali się jeszcze na krótki spacer przed kolacją. Na szczęście hotel The Hive, w którym mieli zarezerwowane noclegi, jest bardzo dogodnie położony bardzo blisko centrum, w okolicach dworca Temini, także praktycznie wszystkie główne atrakcje są w zasięgu spokojnego spaceru. W świetle wieczornych świateł Rzym zyskuje dodatkowej magii i czaru i po takim spacerze kolacja w restauracji smakowała wybitnie!

Vintage Car – przejażdżka po Roman Hills

To był obfitujący we wrażenia dzień, bardzo radosny! Zaraz po śniadaniu odbyła się fantastyczna wyprawa zabytkowymi samochodami po rzymskich wzgórzach. Oczywiście goście kierowali wszystkimi autami samodzielnie. Trasa wiodła najpierw do Castel Gandolfo, gdzie była przerwa na kawę i ewentualną zmianę kierowców. Następnie do malowniczo położonego nad jeziorem  Nemi, gdzie z kolei czekało wyzwanie – zawody w strzelaniu z łuku. Stamtąd już udali się na lunch do restauracji nad samym jeziorem i wrócili do hotelu. Ta wyprawa zabytkowymi samochodami zdecydowanie wszystkim podobała się najbardziej, tym bardziej że pogoda w tym dniu była wyjątkowo piękna i można było mknąć w przez wzgórza w kabrioletach i czuć wiatr we włosach – jak w romantycznym filmie!

Gra miejska „Anioły i Demony”

Jedna z najbardziej popularnych powieści Dana Browna „Anioły i Demony” ma miejsce właśnie w Rzymie. Aż się prosi więc, aby wyruszyć po mieście trasą, którą musiał przebyć Robert Langdon i znowu się poczuć jak w filmie, tym razem sensacyjnym. Tak też się stało i goście podzieleni na zespoły przemierzali Rzym poszukując “aniołów i demonów”, wykonując przeróżne zadania. Przy tym do dyspozycji mieli meleksy, co już było wyzwaniem, bo jazda jakimkolwiek pojazdem po Rzymie, to zawsze jest wyzwanie!

Warsztaty z robienia pizzy

Po tak intensywnym dniu czekało jeszcze jedno wyzwanie – samodzielne przygotowanie pizzy. Kolacja połączona z warsztatami odbyła się w pięknej restauracji położonej bardzo blisko centrum, a jednocześnie na rozległym zielonym terenie wyizolowanym od zgiełku miasta. Nauka w takich warunkach była odpoczynkiem i samą przyjemnością, tym bardziej smakowała wybornie!

Kolejny dzień goście spędzili na rozmowach biznesowych i wizytacji fabryki firmy. Wieczorem udali się na pożegnalną kolację, a już wcześnie rano wylecieli do Polski. Jednak te zaledwie niecałe trzy dni, które mieli do dyspozycji były wypełnione pozytywnymi wrażeniami i pozwoliły rozsmakować się w Rzymie!