Skandynawia

Osady rybackie wciśnięte między skały i poszarpane wybrzeża to typowo skandynawski pejzaż. Woda ukształtowała tu niezwykłe formy skalne albo wypełniła krajobraz zacisznymi jeziorkami. Symbolem Skandynawii są norweskie fiordy, ale i wyspy duńskie, zatoki i rozlewiska dzikich rzek Szwecji przykuwają uwagę miłośników zimnej północy.

1 DZIEŃ:

Przylot do Sztokholmu. Przejazd do hotelu połączony z krótkim panoramicznym zwiedzaniem miasta.

2 DZIEŃ:

Śniadanie, wyjazd na 3-godzinne zajęcia integracyjne na łodzi. Po południu transfer na lotnisko w Sztokholmie, przelot do Oslo. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie, przejazd pociągiem do Voss, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4 DZIEŃ:

Śniadanie, wyjazd z hotelu około godziny 10.00, przejazd na rafting, w cenę wliczony jest gorący lunch. Transfer powrotny do hotelu około godziny 15.00. Nocleg w Voss.

5 DZIEŃ:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na stację kolejową w Voss. Przejazd pociągiem do Myrdal, skąd wybierzemy się koleją Flåmsbana do Berekvam. Tutaj rozpocznie się 11-kilometrowa przejażdżka rowerami górskimi do Flåm. Lunch.Pokrótkiej przerwie kontynuacja podróży na pontonach do Gudvangen. Jeśli grupa jest duża część osób może płynąć na pontonach, a część na kajakach. Z Gudvangen powrotny przejazd do Voss. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6 DZIEŃ:

Śniadanie, wyjazd z hotelu do Voss Klatrepark na ściankę wspinaczkową. Powrót do hotelu. Nocleg.

7 DZIEŃ:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, Transfer na stację kolejową. Przejazd pociągiem z Voss do Oslo. Wylot w drogę powrotną.