Zapytaj o ofertę: +48 71 712 39 26, telefon alarmowy (tylko dla Klientów): +48 665 888 901 info@bissole.pl | Zapisz się do newslettera

Tajlandia jest krajem o niezwykle bogatej historii i kulturze. Zdobione złotem świątynie i ogromne wizerunki Buddy wywierają niezapomniane wrażenie na odwiedzających. Ciekawość budzą kultywowane przez współczesnych Tajów dawne tradycje. Każdy dzień spędzony w tym kraju pozwoli nam odkryć kawałek odmiennego niż nasz świata – inne obyczaje, smaki i zapachy, dziewiczą przyrodę. Z gwarnego tajskiego targu przeniesiemy się do dżungli pobrzmiewającej głosami jej dzikich mieszkańców, z tętniącego życiem Bangkoku na leniwe, piaszczyste plaże Pattayi.

Program wycieczki

Dzień 1:

Wylot z Polski

Dzień 2: City tour Bangkok

Przylot do Bangkoku. Transfer do hotelu. Zwiedzanie Bangkoku: Wielki Pałac – w którym do dziś odbywają się królewskie ceremonie, Świątynia Szmaragdowego Buddy z najważniejszym posągiem Buddy w Tajlandii, Świątynia Leżącego Buddy, spacer po Wat Po. Rejs łodzią po rzece Chao Phraya ze zwiedzaniem Świątyni Brzasku.

Dzień 3: na rzeką Kwai

Opuszczamy Bangkok, przejazd nad rzekę Kwai. Po drodze wizyta na pływającym targu Damnoen Sadzak, labirynt wąskich kanałów z licznymi łodziami wiosłowymi wypełnionych świeżymi owocami, warzywami, kwiatami i wizyta na plantacji palm kokosowych. Dalszy przejazd do Kanczanaburi – zwiedzanie słynnego mostu wzniesionego w 1942 r. przez jeńców wojennych na rzece Kwai i Muzeum Wojny JEATH z pamiątkami związanymi z koleją śmierci, wojenną historią miasta i cmentarza alianckiego Don Rak. Wizyta w kompleksie świątynnym Prasat Muang Singh pochodzącym z końca XII w., wzniesionym w stylu Khmerskim. Transfer łodziami do hotelu, nocleg w bungalowach w dżungli.

Dzień 4: w stolicy Syjamu

Przejazd do letniego pałacu królewskiego Bang Pa-In nieco surrealistycznego (mieszanka stylu europejskiego, tajskiego i chińskiego), a następnie do stolicy Syjamu Ayudhaya (lista UNESCO), zwiedzanie zabytków miasta. Przejazd do Kampaeng Phet, miasta założonego prawdopodobnie w XIV w., nazwanego Diamentową fortecą.

Dzień 5: W Diamentowej Fortecy

Przejazd do Kampaeng Phet i zwiedzanie Parku Historycznego, a następnie przejazd do Sukhothai, jednej z dawnych stolic Syjamu. Zwiedzanie zabytków: Wat Mahathat królewskiej świątyni i pałacu, Wat Sri Sawai z oryginalnymi potrójnymi wieżami w kształcie kolb kukurydzy, Wat Sra Sri świątynia z posągiem kroczącego Buddy, Wat Sri Chum, gdzie znajduje się wielki posąg Siedzącego Buddy. Dalszy przejazd do Chiang Rai miasta założonego w 1263 r., będącego dawniej stolicą północnej Tajlandii.

Dzień 6: Złoty Trójkąt

Przejazd do Złotego Trójkąta najbardziej na północ wysuniętego regionu Tajlandii, gdzie spotykają się granice Tajlandii, Birmy i Laosu. Zwiedzanie Muzeum Opium. Przejazd do Mae Sai na granicę z Birmą. Zakupy na niezwykle barwnym przygranicznym bazarze z ogromnym wyborem wyrobów rękodzielniczych tajskich i birmańskich.

Dzień 7: Najważniejsza świątynia buddyjska

Zwiedzanie świątyni położonej na wzgórzu Wat Phra That Doi Suthep, skąd rozpościera się piękny widok na miasto. Ta otaczana największą czcią świątynia jest najważniejszym celem pielgrzymek wyznawców buddyzmu w całej Tajlandii. Dalszy przejazd do wioski Bosang, wizyta w gorących źródłach gejzerach w Pong Duet – możliwość kąpieli za dodatkową opłatą. Następnie przejazd jeepami do wioski plemion Hmong. Powrót do Chiang Mai.

Dzień 8: Miasto Trzech Mgieł

Z Chiang Mai przelot do Mae Hong Son miasta, którego tajska nazwa brzmi Miasto Trzech Mgieł, gdzie dawniej znajdował się obóz tresury słoni chwytanych w dżungli. Zwiedzanie, wycieczka do jaskiń Tham Pla Park.

Dzień 9: W plemieniu Kobiet – Żyraf

Wycieczka łodziami do wioski plemienia kobiet żyraf plemienia Padaung. Powrót do Mae Hong Son, a następnie lot powrotny do Chiang Mai.

Dzień 10: W plemieniu Karen

Przejazd z Chiang Mai do Mae Sot (miasta położonego przy granicy z Birmą, znanego z handlu kamieniami szlachetnymi), a następnie transfer do prowincji Umphang. Po obiedzie godzinny przejazd do Paedotha, wioski plemienia Karen. Z Paedotha piesza wędrówka do drugiej wioski plemienia Karen, Umphang Kee. Po kolacji relaks przy ognisku. Nocleg na kampingu nad górskim potokiem.

Dzień 11: Rejs w dżungli

Po śniadaniu ok. 3-godzinna wędrówka do punktu początkowego spływu łodziami w głębi dżungli Padakaeo. Obiad, a następnie 3-4 godzinny spływ po rzece klasy 3-5. Pokonujemy ponad 60 małych i dużych katarakt i przejść. Spływ kończy się w wiosce Paedotha, gdzie jest czas na pływanie, łowienie ryb i odpoczynek. Wieczorem kolacja, a następnie relaks przy ognisku.

Dzień 12: Wyprawa do wodospadów Tee-Lor-Su

Po śniadaniu przejazd do prowincji Umphang. Po dotarciu na miejsce obiad, a następnie spływ po rzece Mae Klong (ok. 3 godz.). Podczas spływu mijamy ciekawe miejsca: wodospady Tee-Lo-Lay, gorące źródła, ekscytujące katarakty Takohbi oraz wiele skał. Późnym popołudniem dopływamy do miejscowości Thasai i rozpoczynamy 4-godzinną pieszą wędrówkę do największych lasów w Azji Płd. – Wsch., wodospadów Tee-Lor-Su (szóste co do wielkości na świecie). Kemping przy potoku ok. 800 m od wodospadów Tee-Lor-Su. Po kolacji relaks przy ognisku.

Dzień 13: Spływ na tratwach

Po śniadaniu półgodzinny spacer do wodospadów Tee-Lor-Su. Czas na pływanie, łowienie ryb i podziwianie piękna natury. Po obiedzie 3-godzinna wędrówka przez dżunglę do rzeki przy wiosce Thasai, skąd będziemy spływać na tratwach przez ok. 2 godziny do wioski Maelamung. Następnie transfer samochodem do Umphang Hill Resort, nocleg. Po kolacji relaks przy ognisku. W okresie grudzień-maj w zależności od warunków pogodowych pobyt przy wodospadach Tee-Lo-Su może być przedłużony do popołudnia, a następnie transfer samochodem do Umphang Hill Resort.

Dzień 14: W drodze do Pattai

Wczesnym rankiem oglądamy wschód słońca ze wzgórza Doi Hua Mor. Po śniadaniu transfer do Mae Sot. Po drodze wizyta przy wodospadzie Pha Charoen oraz na lokalnym rynku Rim Moei. Przejazd do Bangkoku i dalej przejazd do Pattaya.

Dzień 15 – 18: Odpoczynek

Wypoczynek na plaży.

Dzień 19: Powrót do Bangkoku

Po śniadaniu przejazd do Bangkoku. Dalsze zwiedzanie miasta. Wieczorem transfer na lotnisko w Bangkoku. Wylot do Polski.

Dzień 20: Powrót

Przylot do Polski.

Zapytaj o ofertę wyjazdu do Tajlandii
Zobacz propozycje innych wyjazdów incentive