rent a car

Jak obecnie działają wypożyczalnie aut i czy jest możliwy powrót do Polski wynajętym autem?

Na razie, jak wiadomo samoloty z i do Polski nie latają (poza pojedynczymi sytuacjami przelotów typu cargo). Najlepszą opcją powrotu do kraju, nawet z bardzo odległych miejsc, pozostaje w tej sytuacji np. przylot do Niemiec (np. Berlin) i stamtąd podróż samochodem do Polski.

Wynajem auta za granicą i powrót do Polski

Z pomocą przychodzi tutaj większość firm rent a car, które oferują bezpieczny powrót naszych klientów do domu poprzez wynajęcie auta np. na terenie Niemiec i ich zwrot w Polsce. W tej chwili powrót do Polski oznacza oczywiście przymusową 14-dniową kwarantannę. Wygląda to w ten sposób, że klienci na granicy proszeni są o bezpośrednią, bez zatrzymywania się, jazdę do miejsca, które wskazują jako miejsce odbywania kwarantanny. Zwykle pracownicy danej wypożyczalni mogą wówczas odebrać auto z miejsca wskazanego przez klienta. Jest za to pobierana dodatkowa opłata (około 100 PLN netto).

Aby powrót ten był dla klienta bezpieczny i jak najmniej stresujący wypożyczalnie proponują następujące warunki takich rezerwacji/wynajmów:

  • Hertz Niemcy pozwala oddawać swoje samochody w Polsce.
  • W Niemczech jest teraz sporo „polskich” samochodów i w miarę możliwości polskim klientom są wypożyczane właśnie te auta. Nie możemy tego zagwarantować, ale jeśli się to uda, to, nie będzie pobierana dodatkowa opłata „drop off fee”, co znacznie obniży koszt całkowity wynajmu.

Wynajem auta w czasie pandemii koronawirusa

Najważniejsze jest, że każdy z wynajmów, czy to zjazd z zagranicy czy wynajem lokalny, to kwarantanna również dla samochodu. Wszystkie auta są zawsze perfekcyjnie przygotowane – przechodzą procedurę czyszczenia płynem dezynfekującym, ze szczególnym uwzględnieniem newralgicznych elementów takich jak:
– kluczyki,
– kierownica,
– deska rozdzielcza,
– dźwignia zmiany biegów,
– wyświetlacz systemu audio-info,
– klamki.

Zwykle taka kwarantanna auta trwa około 10 – 14 dni, zależnie od obowiązujących przepisów, które się zmieniają.

Firmy rent a car obecnie oferują także szereg promocji i ofert specjalnych na wynajmy lokalne, krótko- i długoterminowe. Flota aut jest bardzo duża i można skorzystać z naprawdę korzystnych ofert, jeśli jest potrzeba np. podróży służbowych.

Nasze biuro współpracuje z najlepszymi wypożyczalniami w kraju i zagranicą, których auta spełniają najwyższe normy sanitarne. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w tym zakresie, zapraszamy do kontaktu.

Maciej Kucharski
Specjalista ds. podróży biznesowych

Potrzebujesz więcej informacji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz