Al Andalus

Al Andalus

Podróże pociągami Al Andalus to jak cofnięcie się w czasie do Złotego Wieku podróży koleją. Od początku sam pociąg podróże nim i były zaplanowane tak, aby przypominać swoim pasażerom najlepsze czasy, w najlepszym wydaniu odnoszące się do Belle Epoque. Odkrywanie miejsc, tradycji i smaków będących esencją Hiszpanii w najlepszym wydaniu!

 

Będąc pasażerem Al Andalus można się poczuć jak gość prawdziwego „pałacu na kołach”, oddać się troskliwej i dyskretnej opiece wykwalifikowanego personelu, kosztować wysmakowanych potraw przygotowywanych przez najlepszych kucharzy, delektować się każdym momentem podróży, odkrywać nowe niezwykłe miejsca i krajobrazy.

 

Trasy pociągu Al Andalus wiodą przez prawdziwe hiszpańskie perły, miejsca wpisane na listę UNESCO, zachwycające swoim pięknem i bogactwem zabytków. Podróż po całej Andaluzji zaczynająca się i kończąca w stolicy regionu Sewilli pozwala poznać tradycje, sztukę i kulturę tego regionu. Podróż od Sewilli do Madrytu, wiodąca przez pół Hiszpanii, odwiedza miejsca – symbole Hiszpanii takie jak Cáceres czy Toledo. Zapraszamy w podróż.

Aktualne rozkłady i ceny przejazdów pociągiem Al Andalus przekażemy na zapytanie.

 

Trasy pociągów Al Andalus

TRASA SEWILLA – SEWILLA

 

DZIEŃ 1: SEWILLA – JEREZ

Spotkanie przy hotelu Alfonso XIII w Sewilli o godz. 10:30. Zwiedzimy stolicę Andaluzji, która słynie z najbardziej rozległego, historycznego centrum miasta w Hiszpanii i uchodzi za stolicę andaluzyjskiego folkloru „flamenco”. Po obiedzie w hotelu, zwiedzanie miasta, w tym m.in. Plac Hiszpański i Katedra Najświętszej Marii Panny, która jest największym i jednym z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie. Następnie wejście na pokład pociągu. Drink powitalny, przedstawienie załogi i zakwaterowanie w suitach. Kolacja w pociągu podczas przejazdu do Jerez.

 

DZIEŃ 2: JEREZ

Tak jak każdego ranka, dzień rozpocznie się przepysznym śniadaniem zarówno w formie bufetu jak i a la carte. Po śniadaniu wizyta w winnicy w Jerez, które słynie z produkcji sherry oraz pokazu konnego przy hiszpańskiej muzyce. Obiad w Sanlúcar de Barrameda, skąd rozciąga się widok na Park Narodowy Doñana. Następnie krótkie zwiedzanie miasta i powrót luksusowym autobusem do Jerez de la Frontera. Powrót do pociągu, kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3: JEREZ-CADIZ-RONDA

Przejazd autobusem do Kadyksu, które uznawane jest za jedno z najstarszych miast w Europie. Krótkie zwiedzanie i czas wolny, aby móc odkryć to czarujące miasto samemu. Obiad i przejazd pociągiem do miasta Ronda, gdzie zjemy kolację i zostaniemy na noc.

 

DZIEŃ 4: RONDA-GRANADA

Wycieczka po mieście Ronda, które położone jest w zapierającej dech w piersiach lokalizacji, po obu stronach wąwozu rzeki Guadalevín. Czas wolny przed obiadem, a następnie przejazd do Granady, miasta położonego na zboczach góry Sierra Nevada. Kolacja i nocleg w Granadzie.

 

DZIEŃ 5: GRANADA

Do południa zwiedzimy Alhambrę, najczęściej odwiedzane miasto-pomnik w Hiszpanii, które jest zespołem pałacowym wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Alhambra była ostatnim punktem oparcia Arabów w Hiszpanii. Po lunchu, czas wolny. Kolacja i nocleg w Granadzie.

 

DZIEŃ 6: GRANASA-LINARES / BAEZA-CORDOBA

Poranna podróż do stacji Linares Baeza, skąd autokarem goście przejadą do renesansowych miast Ubeda i Baeza, oba wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Po lunchu, powrót do pociągu i przejazd w kierunku Kordoby. Kolacja i nocleg w Kordobie.

 

DZIEŃ 7: CORDOBA-SEWILLA

Po śniadaniu, odwiedzimy oficjalną stolicę emiratu Al Andalus – Kordobę. Dawniej największego, najbardziej wyedukowanego i luksusowego miasta w zachodniej Europie. Powrót do pociągu i lunch przed przyjazdem do Sewilli, gdzie podróż pociągiem się zakończy.

 

 

TRASA SEWILLA – GRANADA

Trasa Sewilla – Granada to część trasy Sewilla – Sewilla, rozpoczynająca się zgodnie z programem głównym spotkaniem przy hotelu Alfonso XIII w Sewilli o godz. 10:30. Dalej wiedzie zgodnie z programem, a kończy się w czwartym dniu po zwiedzaniu wąwozu rzeki Guadalevín i powrocie do Granady.

TRASA GRANADA – SEWILLA

Trasa Granada – Sewilla to część trasy Sewilla – Sewilla, rozpoczynająca się w czwartym dniu programu głównego od spotkania o godz. 19:00 na stacji kolejowej w Granadzie. Kolacja i nocleg w Granadzie. Dalej wiedzie i kończy się zgodnie z programem głównym.

 

TRASA SEWILLA – MADRYT

 

DZIEŃ 1: SEWILLA – ZAFRA

Spotkanie w Hotelu Alfonso XIII w Sewilli o godz. 10:30. Podczas gdy załoga dostarczy bagaże do pociągu, zwiedzimy stolicę Andaluzji, która szczyci się najbardziej rozległym, historycznym centrum miasta w Hiszpanii i uchodzi za stolicę andaluzyjskiego folkloru „flamenco”. Powrót do pociągu, drink powitalny i przedstawienie załogi. Lunch na pokładzie podczas podróży do Zafra. Kolacja i nocleg w Zafra.

 

DZIEŃ 2: ZAFRA – MERIDA

Tak jak każdego ranka, dzień rozpocznie się przepysznym śniadaniem zarówno w formie bufetu jak i a la carte. Następnie przejazd do Meridy, stolicy regionu Estremadura, gdzie spędzimy dzień. W ciągu dnia odwiedzimy farmę z iberyjskimi świniami, Jezioro Proserpine, Akwedukt Milagros oraz romańskie świątynie. Po lunchu zwiedzanie Muzeum Narodowego Sztuki Romańskiej, Amfiteatru oraz teatru romańskiego. Przed kolacją czas wolny. Nocleg w Merida.

 

DZIEŃ 3: MERIDA – CÁCERES

Podróż do Cáceres, imponującego miasta o pochodzeniu romańskim, gdzie znajduje się ok. 40 cennych budowli średniowiecznych, renesansowych i barokowych. Jest to jeden z najcenniejszych zespołów architektonicznych w Hiszpanii, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, lunch i czas wolny. Opcjonalnie wizyta w Muzeum Wolfa Vostella. Kolacja w pociągu, nocleg.

 

DZIEŃ 4: CÁCERES – MONFRAGÜE

Śniadanie w pociągu podczas przejazdu do Monfragüe. Krótka wycieczka w Parku Narodowym, który jest domem dla ponad 200 gatunków kręgowców, z których wiele migruje do innych części świata. Lunch na pokładzie pociągu. Kolacja i nocleg w Monfragüe.

 

DZIEŃ 5: MONFRAGÜE – TORRIJOS – TOLEDO – ARANJUEZ

Przejazd pociągiem do Torrijos, skąd autokarem przejedziemy do Toledo, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, i gdzie znajduje się druga, najbardziej znacząca budowla gotycka w Hiszpanii – Katedra Najświętszej Marii Panny. Po lunchu, czas wolny. Powrót do pociągu i przejazd do Aranjuez – letniej rezydencji królów hiszpańskich od XVI wieku. Nocleg w Aranjuez.

 

DZIEŃ 6: ARANJUEZ-MADRYT

Po śniadaniu, zwiedzanie miasta Aranjuez, gdzie znajduje się niesamowity Pałac Królewski, i który znany jest ze swoich ogrodów. Następnie wizyta w winnicy Carlos III. Powrót do pociągu, lunch i przyjazd do Madrytu, gdzie podróż się kończy.

 

Cena w kabinie Grand Class Room zawiera:

 • Zakwaterowanie w pociągu w kabinie typu Grand Class.
 • Codzienne śniadanie w formie bufetu i a la carte.
 • Wszystkie kolacje i lunche w pociągu lub w renomowanych restauracjach (w pakiecie wino, woda, napoje i kawa)
 • Drink powitalny i przekąski.
 • Uroczysta kolacja pożegnalna.
 • Torba z przyborami toaletowymi (w tym kapcie).
 • Darmowa woda mineralna dostępna w minibarze w kabinie.
 • Rozrywka na pokładzie: muzyka i przedstawienia na żywo, imprezy w wagonowym pubie, pokaz gotowania, tańce itp.
 • Bilety wstępów do muzeów, atrakcji itp.
 • Wycieczki i zwiedzanie wg programu.
 • Luksusowy autokar towarzyszący podczas podróży pociągiem wzdłuż całej trasy m.in. podczas wycieczek do miast.
 • 2 bilety na pociąg Renfe z 50% zniżką; jeden do miejsca, gdzie rozpoczyna się podróż, a drugi z miejsca zakończenia podróży.
 • Podatki i inne opłaty serwisowe.
 • Codzienne czasopisma i gazety.
 • Wielojęzyczni przewodnicy podczas wycieczki.
 • Wspaniała obsługa (leader, przewodnicy, kelnerzy, kucharze, obsługa techniczna itp.).

 

Cena w kabinie Deluxe Suite zawiera wszytko to, co w cenie Grand Class plus:

 • Zakwaterowanie w pociągu w kabinie typu Deluxe Suite.
 • Wszystkie bezalkoholowe napoje dostępne w minibarze w kabinie (bezpłatnie).
 • Załoga może rozpakować bagaż gości w dniu przyjazdu oraz go spakować w dniu wyjazdu.

Polecamy także