Al Andalus

Al Andalus

Podróże pociągami Al Andalus to jak cofnięcie się w czasie do Złotego Wieku podróży koleją. Od początku sam pociąg podróże nim i były zaplanowane tak, aby przypominać swoim pasażerom najlepsze czasy, w najlepszym wydaniu odnoszące się do Belle Epoque. Odkrywanie miejsc, tradycji i smaków będących esencją Hiszpanii w najlepszym wydaniu!

 

Będąc pasażerem Al Andalus można się poczuć jak gość prawdziwego „pałacu na kołach”, oddać się troskliwej i dyskretnej opiece wykwalifikowanego personelu, kosztować wysmakowanych potraw przygotowywanych przez najlepszych kucharzy, delektować się każdym momentem podróży, odkrywać nowe niezwykłe miejsca i krajobrazy.

 

Trasy pociągu Al Andalus wiodą przez prawdziwe hiszpańskie perły, miejsca wpisane na listę UNESCO, zachwycające swoim pięknem i bogactwem zabytków. Podróż po całej Andaluzji zaczynająca się i kończąca w stolicy regionu Sewilli pozwala poznać tradycje, sztukę i kulturę tego regionu. Podróż od Sewilli do Madrytu, wiodąca przez pół Hiszpanii, odwiedza miejsca – symbole Hiszpanii takie jak Cáceres czy Toledo. Zapraszamy w podróż.

Pociąg Al Andalus – program i atrakcje

TRASA SEWILLA – MALAGA

 

DZIEŃ 1: SEWILLA – JEREZ

Spotkanie przy hotelu Alfonso XIII w Sewilli o godz. 10:30. Zwiedzimy stolicę Andaluzji, która słynie z najbardziej rozległego, historycznego centrum miasta w Hiszpanii i uchodzi za stolicę andaluzyjskiego folkloru „flamenco”. Po obiedzie, zwiedzanie miasta, w tym m.in. Plac Hiszpański i Katedra Najświętszej Marii Panny, która jest największym i jednym z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie. Następnie wejście na pokład pociągu. Drink powitalny, przedstawienie załogi i zakwaterowanie w suitach. Kolacja w pociągu podczas przejazdu do Jerez.

 

DZIEŃ 2: JEREZ – KADYKS

Tak jak każdego ranka, dzień rozpocznie się przepysznym śniadaniem zarówno w formie bufetu jak i a la carte.Po śniadaniu autokar zabierze nas do Kadyksu, popularnie zwanego „Tacita de Plata” i uznawanego za najstarsze miasto na Zachodzie. Zwiedzanie i czas wolny na samodzielne korzystanie z uroków Kadyksu. Obiad. Po południu wrócimy do Jerez. Czas wolny, kolacja i nocleg w Jerez.

 

DZIEŃ 3: JEREZ  – RONDA

Po śniadaniu odwiedzimy winnicę z winami sherry, a także obejrzymy pokaz „Jak tańczą konie andaluzyjskie”, słynny balet jeździecki z hiszpańską muzyką. Obiad na pokładzie w drodze do Rondy. Kolacja w restauracji w Rondzie i nocleg w Rondzie.

DZIEŃ 4: RONDA – KORDOBA

Po śniadaniu zwiedzimy Rondę, imponujące miasto położone na płaskowyżu przeciętym głębokim Tajo de Ronda, przez który przepływa rzeka Guadalevín. Lunch na pokładzie, gdy pociąg przyjeżdża do Kordoby. Spacer, obiadokolacja i nocleg w Kordobie.

 

DZIEŃ 5: KORDOBA – UBEDA –  BAEZA – GRANADA

Po śniadaniu na pokładzie odwiedzimy Kordobę – oficjalną stolicę emiratu Al Andalus – Kordobę. Zobaczymy m.in. meczet -katedrę i wiele innych zabytków z czasów, kiedy miasto stało się największym, najbardziej kulturalnym i bogatym miastem w Europie Zachodniej. Lunch na pokładzie, podczas gdy pociąg wjeżdża na stację Linares-Baeza i zwiedzanie Úbeda i Baeza, obu miast wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W godzinach popołudniowo-wieczornych, podczas kolacji, przyjedziemy do Granady. Nocleg w Granadzie.

 

DZIEŃ 6: GRANADA – ALHAMBRA

Granady – imponujące miasto położone na zboczach góry Sierra Nevada. Jak głosi hiszpańskie przysłowie: „Kto nie widział Grenady, nie widział nic” .

Po śniadaniu zwiedzanie najczęściej odwiedzanego zabytku w Hiszpani – Alhambry, bogatego kompleksu pałacowego zbudowanego przez nazaryjskich władców Królestwa Granady. (Czas zwiedzania Alhambry może się różnić w zależności od liczby osób w grupie, języków i uprawnień osób zarządzających zespołem pałacowym). Obiad. Po południu kontynuujemy zwiedzanie Granady. Kolacja i nocleg w Granadzie.

 

DZIEŃ 7: GRANADA – MALAGA

Po ostatnim śniadaniu na pokładzie pożegnamy się z pociągiem i jego załogą i udamy się autokarem do Malagi, gdzie zwiedzimy Alcazabę, pałacową fortyfikację z czasów muzułmańskich. Czas wolny i lunch w Parador Castillo de Gibralfaro, gdzie wycieczka zakończy się około 17:00.

MOŻLIWA JEST TAKŻE TRASA ODWROTNA: Z MALAGI DO SEWILLI, Z TAKIM SAMYM PROGRAMEM ZWIEDZANIA.

Rozkład i cennik podróży Al Andalus

Trasa Sewilla – Malaga  – 7 dni / 6 no

 

Miesiąc Dzień Cena w euro za osobę w Gran Clase Room w kabinie dwuosobowej Cena w euro za osobę w Suite Deluxe w kabinie dwuosobowej
Maj 2023 r 7; 21 4.700 euro 5.600 euro
Czerwiec 2023 r 4; 18
Wrzesień 2023 r 24
Październik 2023 r 8; 22
Listopad 2023 r 5; 19

 

Trasa Malaga – Sewilla  – 7 dni / 6 no

 

Miesiąc Dzień Cena w euro za osobę w Gran Clase Room w kabinie dwuosobowej Cena w euro za osobę w Suite Deluxe w kabinie dwuosobowej
Maj 2023 r 14; 28 4.700 euro 5.600 euro
Czerwiec 2023 r 11; 25
Październik 2023 r 1; 15; 29
Listopad 2023 r 12; 26

 

Możliwe dopłaty:

 • dopłata do kabiny jednoosobowej typu Gran Clase Room: 3.300 euro
 • dopłata do kabiny jednoosobowej typu Suite Deluxe: 4.200 euro

Dostępność miejsc oraz ceny – do potwierdzenia!

Cena w kabinie Grand Class Room zawiera:

 • Zakwaterowanie w pociągu w kabinie typu Grand Class typu twin.
 • Codzienne śniadanie w formie bufetu i a la carte.
 • Wszystkie kolacje i lunche w pociągu lub w renomowanych restauracjach (w pakiecie wino, woda, napoje i kawa)
 • Drink powitalny i przekąski.
 • Uroczysta kolacja pożegnalna.
 • Torba z przyborami toaletowymi (w tym kapcie).
 • Darmowa woda mineralna dostępna w minibarze w kabinie.
 • Rozrywka na pokładzie: muzyka i przedstawienia na żywo, imprezy w wagonowym pubie,  tańce itp.
 • Bilety wstępów do muzeów, atrakcji itp.
 • Wycieczki i zwiedzanie wg programu.
 • Luksusowy autokar towarzyszący podczas podróży pociągiem wzdłuż całej trasy m.in. podczas wycieczek do miast.
 • 2 bilety na pociąg Renfe z 50% zniżką; jeden do miejsca, gdzie rozpoczyna się podróż, a drugi z miejsca zakończenia podróży.
 • Podatki i inne opłaty serwisowe.
 • Codzienne czasopisma i gazety.
 • Wielojęzyczni przewodnicy podczas wycieczki.
 • Wspaniała obsługa (leader, przewodnicy, kelnerzy, kucharze, obsługa techniczna itp.).

 

Cena w kabinie Deluxe Suite zawiera wszytko to, co w cenie Grand Class plus:

 • Zakwaterowanie w pociągu w kabinie typu Deluxe Suite z łóżkiem o szerokości 150cm i łazienką
 • Wszystkie bezalkoholowe napoje dostępne w minibarze w kabinie (bezpłatnie).
 • Załoga może rozpakować bagaż gości w dniu przyjazdu oraz go spakować w dniu wyjazdu.

Polecamy także