The Royal Scotsman

 

Podróż pociągiem The Royal Scotsman płynie nieśpiesznie, relaksująco, ale luksusowo i elegancko. Wyprawy pociągami Royal Scotsman po Szkocji uważane są za jedne z najwspanialszych tras pociągów na świecie biorąc pod uwagę walory widokowe i serwis oferowany na pokładzie. Sama podróż jest bardzo kameralna i przytulna, ponieważ pociąg zabiera na pokład jedynie 36 osób, a cała obsługa sprawia, że są oni „dopieszczeni” w każdym calu.

 

Pociąg wyposażony jest w specjalny wagon obserwacyjny, skąd można podziwiać przepiękne krajobrazy, góry porosłe strzelistymi sosnami odbijającymi się w górskich jeziorach, malutkie miasteczka, gdzie miejscowi mieszkańcy opowiadają o swoich tradycjach i kulturze, czy o tajnikach produkcji whisky. Wszystkie kabiny są wytwornie wykończone, z miejscem do spania i do relaksu. Pasażerowie podczas podróży mogą poznać również historię i kulturę Szkocji podczas wieczornych spotkań z miejscowymi przewodnikami.

Aktualne rozkłady i ceny przejazdów pociągiem The Royal Scotsman przekażemy na zapytanie.

Trasy pociągów The Royal Scotsman

SCOTCH MALT WHISKY TRAIL

Najlepszym partnerem dla tej wyjątkowej podróży przez Szkocję – specjalisty w dziedzinie single malt jest The Scotch Malt Whisky Society. Zapewne najważniejszym elementem  tej podróży dla smakoszy tego wybornego trunku jest fakt, że przez całą podróż towarzyszy im na pokładzie ambasador Whisky Society, który dzieli się swa wiedzą i licznymi ciekawostkami na temat sekretów „wody życia”. W czasie podróży goście odwiedzą m.in. destylarnie Glen Ord, Glenlivet i Tullibardine, odwiedzą posiadłość Rothiemurchus i wiele innych miejsc. A po odbytej podróży uzyskają na jeden rok członkostwo w The Scotch Malt Whisky Society.

GRAND TOUR OF GREAT BRITAIN

Rozpoczęcie podróży w Edynburgu, przejazd wzdłuż Highland Line do Aviemore. Tam, zwiedzanie majątku Rothiemurchus. Następnie wizyta na polach bitewnych pod Culoden i w okolicznej destylarni Strathisla Distillery połączona oczywiście z degustacją. Dalej przejazd w kierunku Dundee, położonym na brzegu Zatoki Firth of Tay. Następnie Anglia – Chester – zwiedzanie miasta i słynnej katedry, Walia – wizyta w Zamku Gwydir. Podróż przez Snowdonia Natiol Park na wyspę Anglesey do posiadłości Plas Cadnant – skrywanego walijskiego sekretu. Kolejnego dnia ponownie Anglia – Bath z wizytą w Roman Baths. W Oxfordzie – kolacja w Le Manoir aux Quat’Saisons, zwiedzanie Cambridge W York zwiedzanie miasta, a na zakończenie – Zamek Alnwick. Powrót do Edynburga.

TASTE OF THE HIGHLANDS

Smak szkockich wzgórz goście poznają w czasie tej 3 – dniowej, ale intensywnej podróży rozpoczynającej się Edynburgu i udadzą się w kierunku Boat of Garten. Kolejnego dnia zwiedzanie majątku Rothiemurchus. Następnie wizyta na polach bitewnych pod Culoden i w okolicznej destylarni Strathisla Distillery połączona oczywiście z degustacją. Jadąc w kierunku Dundee przez hrabstwo Aberdeen mogą podziwiać z wagonu obserwacyjnego niesamowite panoramy wybrzeża. Uroczysta kolacja w Dundee. Kolejnego dnia powrót z Dundee do Edynburga.

WESTERN SCENIC WONDERS

To podróż dla tych, którzy szukają niezapomnianych wakacji. Szkocja z pewnością rozpali wyobraźnię, odkryje kilka swoich tajemnic w czasie tej inspirującej trzydniowej podróży. Odwiedzając kultowe miejsca: Loch Lomond, Ben Nevis, Wyspę Bute i Mount Stuart czy wspaniały wiejski dom w stylu neogotyckim, będzie można poczuć magię szkockiej krainy. Wzdłuż całej trasy rozciągają się malownicze widoki górskich dolin i majestatycznych gór, pięknych plaż i tajemniczych, czarujących jezior.

SCOTLAND’S CLASSIC SPLENDOURS

To najbardziej “klasyczna” podróż Royal Scotsman pokazująca uroki szkockiego Highlands. W czasie 5-dniowej  podróży goście odwiedzą m.in. Inverness – stolicę regionu, wybiorą się na wycieczkę łodzią po jeziorze w Plockton, odwiedzą destylarnie Glen Ord, romantyczny zamek Ballindalloch , przepiękne tereny posiadłości Rothiemurchus oraz zamek i ogrody Zamku Glamis – miejsce w którym spędziła dzieciństwo Elżbieta Bowes – Lyon, matka królowej Elżbiety II. Wszystkie rozrywki na pokładzie pociągu, wykwintne posiłki i wyborne towarzystwo sprawiają, że to wyjątkowy czas.

HERITAGE, HOMES AND GARDENS JOURNEY

Podróż dla wielbicieli architektury krajobrazu, ale i historii. Podczas wyprawy goście zawitają do jednych z najwspanialszych posiadłości Szkocji, poznają ich hostorie opowiadane przez przewodnika, ale również przez właścicieli samych domostw i ogrodów. W czasie tej 5 – dniowej podróży będzie im towarzyszył także gość specjalny – fotograf Patsy Floyd and Gardening Writer Susan Chivers. Rozpoczynając podróż od Edynburga 780 mil wiedzie przez: Brechin Castle Gardens, zamek Foulis, Ogrody Attadale, wyspę Skye z odwiedzinami majątku Clan Donald, Zamek Ballindalloch i ogrody Walled Rose, Majątek Rothiemurchus, Ruthven House i ogrody Pitmules. Wszystkie noclegi na pokładzie luksusowego Royal Scotsman, 24-serwis, wszystkie posiłki w pociągu oraz alkohole i napoje.

GRAND WESTERN SCENIC WONDERS WESTBOUND

The Royal Scotsman rozpocznie trasę w Edynburgu i ruszy wzdłuż West Hihgland Line. Zawita do Jeziora Loch Lomond, Spean Bridge, Fort William, Morar Sands. Chętni będą mogli się udać na górską wycieczkę do wodospadu Steall Waterfall. Następnie przeprawią się na wyspę Bute i odwiedzą zamek Mount Stuart. Następnie wrócą do Edynburga, gdzie będzie dużo czasu na odkrywanie i poznawanie tego miasta. Popołudniu przekroczą imponujący most Forth Railway Bridge i dotrą do Keitht. Kolejnego dnia odwiedzą Kyle of Lachalsch oraz słynącą z rybołówstwa  wioskę Plockton. Nie zabraknie również wizyty na Zamku  Ballindalloch oraz w majątku Rothiemurchus, w samym sercu Cairngorms National Park, a zanim zakończy sie podróż w Edynburgu, odwiedzą jeszcze Zamek Glamis, uważany za najbardziej nawiedzony zamek Szkocji.

GRAND WESTERN SCENIC WONDERS – NORTHBOUND

8-dniowa “podróż przez wieki” po zachodniej Szkocji, która doskonale łączy w sobie nieokiełznane piękno z urokliwymi historycznymi miejscami. The Royal Scotsman wyrusza z Edynbunburga w stronę hrabstwa Fife i pokonuje wpisany na listę UNESCO most Firth Railway Bridge, pokonuje jedna z najbardziej widowiskowych dróg w Brytanii w okolicy Kyle of Lachalsch. W słynącej z rybołówstwa  wiosce Plockton goście odbędą wyprawę łodzią po jezieorze w poszukiwaniu dzikich fok, odwiedzą romantyczny zamek Ballindalloch, gdzie będą mogli pograć w golfa. Odwiedzą także Cairngorms National Park, gdzie czekają na nich przeróżne aktywności. Spędzą dzień w Edynburgu a następnie wyruszą trasą West Highline Line, zobaczą przepiękne białe Morar Sands, odwiedzą słynne Fort William, udadzą sie na wyspę Bute i odwiedzą tu niesamowity zamek Mount Stuart House. To tylko niektóre z atrakcji w czasie tej niezwykłej podróży, która zakończy się w  Edynburgu.
>