Zapytaj o ofertę: +48 71 712 39 26, telefon alarmowy (tylko dla Klientów): +48 665 888 901 info@bissole.pl | Zapisz się do newslettera

Bissole Orient Express

Orient Express. Przeżyj niezwykłą przygodę i niezapomniane chwile

Łyk historii i komfortu w pociągu, który w swą pierwszą trasę o długości 2880 km z Paryża do Konstantynopola (dzisiejszy Stambuł w Turcji) wyruszył w 1883 roku. Luksusowe wagony sypialne i wagony restauracyjne słynące ze swej wyjątkowej kuchni sprawiły, że pociągiem Orient Express podróżowały osoby szlacheckiego pochodzenia, dyplomaci i ludzie biznesu.

Sam pociąg był inspiracją do powstania licznych książek i filmów, ale najbardziej rozsławiła go na świecie autorka poczytnych kryminałów Agatha Christie w książce opartej na prawdziwych wydarzeniach pod tytułem „Morderstwo w Orient Expressie”.

Świat Orient Expressu jest dziś prawdziwie międzynarodowy. Poza licznymi trasami Venice Simplon – Orient Express, pasażerowie mogą cieszyć się podobnymi doświadczeniami luksusu także na pokładach innych pociągów z sieci Orient Express:

  • Eastern & Oriental Express – ekskluzywnego pociągu w Azji Południowo-Wschodniej,
  • The Royal Scotsman – luksusowego składu, kursującego przez niezwykłe miejsca Szkocji,
  • na pokładzie statku Road to Mandalay w Birmie (Myanmar).

Szczegółowe opisy tras, terminów i cen znajdziecie Państwo poniżej. Natomiast jeśli chcecie odwiedzić jeszcze inne miejsca w podobnie luksusowych warunkach, cieszyć się doskonałym serwisem i pięknymi widokami polecamy podróże po Hiszpanii pociągami Renfe Luxury Tourist Train oraz wyprawy koleją po Afryce na pokładzie ekskluzywnych składów Rovos Rail.

Poznaj pociągi sieci Orient Express:

VENICE SIMPLON – ORIENT EXPRESS

Venice Simplon Orient Express

Sztandarowy pociąg Venice Simplon – Orient Express został określony przez Vanity Fair mianem “Pociągu, wobec którego mierzone są wszystkie inne pociągi luksusowe”. Jest to prawdziwa ikona Art-Deco. Miasta, które można odwiedzić podróżując Orient Expressem, to skarbnice wieków historii i kultury, uznane za najbardziej fascynujące miasta Europy.

Czytaj więcej

Orient Express - EASTERN & ORIETNAL EXPRESS

Eastern & Oriental Express

Ten pociąg to „siostra” europejskiego Venice Simplon – Orient-Express, oferuje zatem ten sam styl, szyk, klasę i serwis, tyle że z orientalnym zabarwieniem. Splendor i majestat pociągów Eastern & Oriental Express sprawią, że podróż po Indochinach jest niezapomnianym przeżyciem. Najpopularniejsza trasa to ta z Bangkoku do Singapuru, trwająca cztery dni.

Czytaj więcej

Orient Express - ROYAL SCOTSMAN

The Royal Scotsman

Należący do sieci Orient Express pociągiem The Royal Scotsman, zabiera na pokład jedynie 36 osób. Podróż płynie nieśpiesznie, relaksująco, ale luksusowo i elegancko. Wyprawy pociągami The Royal Scotsman po Szkocji uważane są za jedne z najwspanialszych, biorąc pod uwagę walory widokowe tras kolejowych i serwis oferowany na pokładzie.

Czytaj więcej