Orient Express. Przeżyj niezwykłą przygodę i niezapomniane chwile

 

Łyk historii i komfortu w pociągu, który w swą pierwszą trasę o długości 2880 km z Paryża do Konstantynopola (dzisiejszy Stambuł w Turcji) wyruszył w 1883 roku. Luksusowe wagony sypialne i wagony restauracyjne słynące ze swej wyjątkowej kuchni sprawiły, że pociągiem Orient Express podróżowały osoby szlacheckiego pochodzenia, dyplomaci i ludzie biznesu.

 

Sam pociąg był inspiracją do powstania licznych książek i filmów, ale najbardziej rozsławiła go na świecie autorka poczytnych kryminałów Agatha Christie w książce opartej na prawdziwych wydarzeniach pod tytułem „Morderstwo w Orient Expressie”.

 

Świat Orient Expressu jest dziś prawdziwie międzynarodowy. Poza licznymi trasami Venice Simplon – Orient Express, pasażerowie mogą cieszyć się podobnymi doświadczeniami luksusu także na pokładach innych pociągów z sieci Orient Express:

  • Eastern & Oriental Express – ekskluzywnego pociągu w Azji Południowo-Wschodniej,
  • The Royal Scotsman – luksusowego składu, kursującego przez niezwykłe miejsca Szkocji,
  • na pokładzie statku Road to Mandalay w Birmie (Myanmar).

 

Szczegółowe opisy tras, terminów i cen znajdziecie Państwo poniżej. Natomiast jeśli chcecie odwiedzić jeszcze inne miejsca w podobnie luksusowych warunkach, cieszyć się doskonałym serwisem i pięknymi widokami polecamy podróże po Hiszpanii pociągami Renfe Luxury Tourist Train oraz wyprawy koleją po Afryce na pokładzie ekskluzywnych składów Rovos Rail.

Poznaj pociągi Orient Express