Szyk i elegancja – świat pociągów luksusowych

 

Łyk historii i komfortu w pociągu, który w swą pierwszą trasę o długości 2880 km z Paryża do Konstantynopola (dzisiejszy Stambuł w Turcji) wyruszył w 1883 roku. Luksusowe wagony sypialne i wagony restauracyjne słynące ze swej wyjątkowej kuchni sprawiły, że pociągiem Orient Express podróżowały osoby szlacheckiego pochodzenia, dyplomaci i ludzie biznesu. Dziś ten świat jest otwarty i prawdziwie międzynarodowy, ale niezmiennie najwyższej jakości!

 

Sam pociąg był inspiracją do powstania licznych książek i filmów, ale najbardziej rozsławiła go na świecie autorka poczytnych kryminałów Agatha Christie w książce opartej na prawdziwych wydarzeniach pod tytułem „Morderstwo w Orient Expressie”.

Obecnie całą siecią pociągów luksusowych zarządza spółka Belmond, oferując najwyższy standard swoich usług, zarówno na pokładach pociągów, jak i statków i hoteli.

Pociągi sieci Belmond to:

W pociągach sieci Belmond można się przenieść z złoty wiek podróży koleją! W Ameryce Południowej, Europie i Azji, Belmond zabiera podróżnych do najbardziej ekscytujących miejsc na świecie w niezapomnianym stylu, pełnym przepychu, historii, elegancji. Każdy z tych pociągów zachowuje tę samą najwyższą jakość, dodając do tego unikalny charakter i styl danego miejsca na świecie.

Szczegółowe opisy tras, terminy i ceny, a także NOWOŚCI znajdują się poniżej.

 

Belmond zaprasza także do odbycia ekskluzywnych rejsów:

  • na pokładzie statku Road to Mandalay płynącym przez Birmę (Myanmar)
  • luksusowymi barkami przemierzającymi rzeki i kanały Francji.

 

Świat pociągów luksusowych jest znacznie większy. Można także udać się np. do Hiszpanii pociągami Renfe Luxury Tourist Train oraz odbyć wyprawę koleją po Afryce na pokładzie ekskluzywnych składów Rovos Rail, przemierzyć Kanadę czy Australię. Jeśli ktoś rozsmakuje się w tych wytwornych i niezwykłych podróżach, może odkrywać je na wszystkich kontynentach!

Poznaj pociągi Belmond