Nasza wspólna podróż

dla dobra Planety

We współpracy z zaufanym partnerem – organizacją Posadzimy.pl, sadzimy drzewa, które są niezbędne dla planety i dla nas, by produkować tlen i pomagać walczyć z globalnym ociepleniem. Wszystkie wyjazdy integracyjne, motywacyjne i inne grupowe organizowane dla naszych Klientów „generują” kolejne drzewka, a zatem jest to nasz wspólny wkład w pracę dla planety.

Nasze drzewka to więcej niż liczby:

Za każdych 5 uczestników wyjazdu typu incentive Travel posadzimy 1 drzewko

Każda Firma otrzyma od nas dedykowany certyfikat z poświadczeniem ilości wspólnie posadzonych drzewek.

Dzięki takim działaniom neutralizujemy ślad węglowy i, podążając za ideami zrównoważonego rozwoju, zmniejszamy negatywny wpływ, jaki turystyka wywiera na środowisko naturalne. Drzewa sadzone są w całej Polsce, w miejscach, które tego potrzebują, na zatwierdzonych przed poszczególne nadleśnictwa terenach, profesjonalnie i dbałością o każdy szczegół przez ekipę posadzimy.pl.

Zdecydowaliśmy się na włączenie się w inicjatywę sadzenia drzew, ponieważ jest to nasz mały krok, który trzeba było podjąć, aby zapobiegać dotkliwym skutkom zmian klimatu i wykorzystać potencjał wynikający z zielonej transformacji.

Turystyka i jej wpływ na środowisko:

Turystyka ma bardzo duży wpływ na środowisko naturalne, a jednocześnie jest praktycznie zupełnie zależna od jego kondycji. Chcemy jeździć w miejsca, gdzie można oddychać świeżym powietrzem, zachwycać się pięknem i bliskością przyrody i czerpać z tego kontaktu wszystko co dla nas najlepsze. Niestety rozwój turystyki, a także często bezmyślne zachowania samych turystów, powodują nieodwracalne zmiany w środowisku naturalnym.

Dane dotyczące emisji gazów cieplarnianych są alarmujące! Według raportu urzędu statystycznego Unii Europejskiej Eurostat, emisje gazów cieplarnianych z działalności gospodarczej osiągnęły w ostatnim kwartale 2021 poziomy wyższe niż sprzed wybuchu pandemii koronawirusa. Jak wynika z danych Eurostatu, w okresie od października do grudnia 2021 roku kraje unijne wygenerowały łącznie 1041 mln ton ekwiwalentu CO2. Stanowi to wzrost o 8 proc. w stosunku do tego samego okresu w roku 2020 i nieco wyższy niż w ostatnim kwartale 2019 roku, czyli w ostatnim okresie przed pandemią. (źródło: rp.pl), a największe wzrosty emisji odnotowuje transport i logistyka.
Turystyka odpowiada, aż za około 8% globalnej emisji dwutlenku węgla. To zbiorczy wynik dla różnych możliwych środków transportu, noclegów, atrakcji, strefy kulinarnej i energii zużywanej na potrzeby innych usług turystycznych.
Jako firma działająca od prawie 20 lat w branży turystycznej czujemy się zobowiązani do działania dla dobra planety i nas wszystkich, a nasze wyjazdy dzięki temu mają dla nas i dla naszych klientów dodatkową wartość.
Wyruszmy razem w zieloną podróż!

Podróżując można zrobić wiele dobrego dla przyrody czy dla lokalnych społeczności. Podstawą tego pozytywnego wpływu jest ekoturystyka bazująca na edukacji ekologicznej, przyczyniająca się do ochrony środowiska i skupiająca uwagę na zrównoważonym rozwoju, wykorzystując do tego przeróżne narzędzia. Podróże, zwłaszcza grupowe, są doskonałym sposobem, aby taką ekologiczną świadomość krzewić. Choćby sama forma transportu grupowego, to już zmniejszenie emisji CO2. Korzystanie z transportu lokalnego np. z pociągów, oszczędzanie prądu czy wody w hotelu, tak jak w domu np. poprzez unikanie częstych wymian ręczników, wyłączanie telewizora, światła oraz klimatyzacji wychodząc z pokoju, to już pierwsze, ale jakże ważne kroki do świadomej i odpowiedzialnej turystyki. W wyjazdach motywacyjnych czy integracyjnych często proponujemy także naszym Klientom włączenie działań i podróży do miejsc, które potrzebują wsparcia, odbudowy czy pomocy człowieka po powodziach, pożarach czy innych katastrofach. Takie wyjazdy zwykle komponują się, bądź są następstwem działań CSR w firmach.

Skontaktuj się z Bissole Business Travel i zorganizuj wymarzone wakacje!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Telefon (wymagane)

    Wiadomość (wymagane)