Na zamówienie

Trasa GoldenPass, jeziora, wodospady i dwa panoramiczne pociągi

Kilka dni w Szwajcarii pełne unikalnych kadrów zdjęciowych! Od kosmopolitycznego Zurichu po zatopione w śródziemnomorskim blasku Motreux, przez turkusowe krystalicznie czyste jeziora, rzeki i wodospady, majestatyczne zamki, urokliwą Lucernę i Interlaken, winnice, i dumne górskie szczyty. Trasa GoldenPass to miejsca i podróż specjalnie „zaprojektowana”, by jak najintensywniej nacieszyć oczy podróżnych.

 

Najważniejsze punkty w programie:

 • Przejazd Ekspresem Lucerna – Interlaken
 • Przejazd Expresem Złotej Przełęczy
 • Wjazd koleją zębatą na Pilatus – jedno z najbardziej owianych legendami miejsc w Szwajcarii
 • Malownicza Lucerna i jej Most Kapliczny – must see!
 • Przepięknie położone między jeziorami Interlaken
 • Wodospady Trümmelbach – jedyne podziemne wodospady lodowcowe na świecie
 • Ukochane przez Freddiego Mercure Montreux na Jeziorem Genewskim
szwajcaria

Dzień 1

Typ oferty: Na zamówienie klienta

Przylot do Zurychu. Zwiedzanie miasta lub zależnie od godziny przylotu wycieczka do Wodospadów Renu – najpotężniejszych w Europie, znajdujących w miejscowości Neuhausen am Rheinfall. Wodospad utworzył się na granicy pomiędzy twardymi skałami wapiennymi i sypkimi nanosami, na progu o szerokości 150 metrów w każdej sekundzie z wysokości 23 metrów spadają setki metrów sześciennych wody. W czasie rejsu stateczkiem, licznym platformom widokowym można się otulać ta wodną mgłą!

Nocleg w Zurychu

Dzień 2

Przejazd pociągiem do Lucerny, w czasie którego za oknami rozpościera się leniwie krajobraz przedalpejski, ze lśniącymi jeziorami i niewielkimi wzniesieniami.

Lucerna zwana stolicą Centralnej Szwajcarii, przepięknie położona nad Jeziorem Czterech Kantonów, w otoczeniu górskich szczytów: Rigi, Pilatus i Stanserhorn. Jej wizytówką jest średniowieczny Most Kapliczny, uznawany za jeden z najstarszych mostów drewnianych w Europie. Kolejnym symbolem miasta są mury miejskie Museggmauer, gdzie, z wyjątkiem jednej, zachowały się wszystkie oryginalne wieże.

Będąc w Lucernie warto się wybrać na łatwo osiągalny transportem publicznym Pilatus (2073 m n.p.m.). Oferująca niezrównane widoki góra zwana jest m.in. legowiskiem smoków, domem gigantów i grobowcem władców, a krąży o niej mnóstwo legend. Można się tu dostać najstromszą na świecie koleją zębatą z Alpnachstad na Pilatus (48 % nachylenia) lub „wlecieć” gondolą Dragon Ride w czasie 3,5 min!

Nocleg w Lucernie.

Dzień 3

Malowniczy przejazd pociągiem Lucerna-Interlaken Express. W czasie około 2-godzinnej podróży można podziwiać pięć krystalicznie czystych górskich jezior. Tuż przed stromym podjazdem do przełęczy Brunig pociąg musi zmienić napęd na system kół zębatych, aby „wdrapać się” na górę. Trasa Lucerna – Interlaken stanowi część linii GoldenPass.

Interlaken, położone w otoczeniu gór pomiędzy dwoma jeziorami Thun i Brienz, jest świetną bazą wypadową do wycieczek w Alpy Berneńskie. Do dyspozycji jest ponad 45 górskich pociągów, kolejek linowych, wyciągów krzesełkowych i gęsta sieć szlaków wędrownych, statki wycieczkowe, w tym historyczne parowce po jeziorach. Warto też udać się na tzw. Kładkę Dwóch Jezior – zawieszoną w powietrzu platformę widokową z częściowo przeszkloną podłogą, z której można podziwiać okoliczne szczyty Eiger, Mönch i Jungfrau oraz jeziora Brienz i Thun.

Nocleg w Interlaken.

Dzień 4

Dzień wolny w Interlaken, który można spędzić na trekkingu po Regionu Jungfrau lub wycieczce do wodospadów Trümmelbach . To jedyne podziemne wodospady lodowcowe na świecie, które są dostępne dzięki windzie, galeriom, tunelom, szlakom i platformom. Tylko one transportują stopioną wodę z lodowców Jungfrau ku dolinie – do 20.000 litrów wody na sekundę. Wodospady Trümmelbach są częścią 72 wodospadów doliny Lauterbrunnen.

Powrót do Interlaken. Nocleg.

szwajcaria

Dzień 5

Przejazd zwykłym pociągiem z Interlaken do Zweisimmen, a następnie podróż pociągiem Golden Pass czyli Ekspresem Złotej Przełęczy. To luksusowy pociąg z wagonami w stylu Belle Epoque, piwniczką z winami i barem z regionalnymi przysmakami i winami. Podróż wiedzie obok zamków, pól, winnic aż do skąpanego w śródziemnomorskim klimacie Montreux nad Jeziorem Genewskim.

Montreux to słynny szwajcarski kurort, który swym niesamowitym klimatem przyciąga sławy z całego świata. Wzdłuż brzegu jeziora, rozciąga się malownicza promenada, na której można spotkać Freddiego Mercury. Punktem obowiązkowym jest wizyta w zamku Chillon zbudowanego na skale wcinającej się w wody Jeziora Genewskiego. To najczęściej odwiedzany historyczny budynek w Szwajcarii. Nocleg w Montreux.

Grand Train Tour

Pozostałe propozycje Incentive Travel ​

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.