Kerala - Somatheeram

Somatheeram zostało założone w 1985 roku jako pierwszy ośrodek ajurwedyjski na świecie. Dziś w skład grupy wchodzą trzy ośrodki ajurwedyjskie, położone w Chowara Beach, ok. 20 km od Trivandrum, stolicy Kerali.

Somatheeram otrzymało czterokrotnie nagrodę dla najlepszego kurortu ajurwedyjskiego w Indiach, do tej pory zdobyło 35 międzynarodowych i krajowych nagród za doskonałość w sektorze Ajurwedy i Jogi. Szpitale Somatheeram i Soma Manaltheeram uzyskały akredytacje krajowej rady szpitali i opieki zdrowotnej NABH, która jest przyznawana po rządowej kontroli w zakresie jakości, a także certyfikaty Green Leaf od rządu Kerali, certyfikaty w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego od British Standard Insitute z Wielkiej Brytanii oraz Ayurveda Spa Europe przyznany przez European Audit Institute Wellness & SPA z Niemiec. 

W skład grupy Somatheeram wchodzą trzy ośrodki ajurwedyjskie (szczegółowe opisy poniżej):

 • Somatheeram Ayurveda Village 

 • Manaltheeram Ayurveda Beach Village
 • AyurSoma Ayurveda Royal Retreat 

 • a poza tym także Soma Birds Lagoon, Soma Houseboats i Soma Palmshore.

Somatheeram Ayurweda Group

Podróż, na którą chcemy Państwa zaprosić można śmiało nazwać podróżą życia. Składa się na to wiele czynników, a dwa najważniejsze to sama ajurweda oraz miejsce, w którym będziecie jej doświadczać czyli ośrodek Somatheeram w Kerali.

Ośrodki położone są w bajecznych tropikalnych palmowych ogrodach, pomiędzy wzgórzami a niekończącymi się plażami ze złotym miękkim piaskiem. Posiadają własny zakład produkcji oleju do masażu i innych preparatów. Podczas jego zwiedzania można zapoznać się z procedurą ich przygotowania. Pachnący ogród ziołowy rozciągający się na terenie ośrodków, dostarcza surowca do kremów, maści i wywarów aplikowanych na świeżo przy zabiegach.

Ajurweda praktykowana w Somatheeram opiera się na tradycyjnych zabiegach i leczniczych metodach, stosowanych przez wysoce wykwalifikowany zespół lekarzy i terapeutów. Zabiegi bazują właśnie na preparatach ziołowych stosowanych zewnętrznie i wewnętrznie. Najbardziej popularnymi pakietami są kuracja odmładzająca i oczyszczająca. Ich aplikacja zajmuje około 2 godzin dziennie. Można je też uzupełnić specyficznymi zabiegami relaksacyjnymi na miejscu. Tutejsza kuchnia jest ściśle ajurwedyczna i wegetariańska. Do picia serwowane są świeże soki oraz tzw. herbal water, czyli oczyszczający wywar z 8-miu ziół.

Kluczowe jest, że każdy, po wstępnej konsultacji lekarskiej (zaraz po przyjeździe) otrzymuje szczegółowy, osobisty plan zabiegów oraz indywidualnej diety.

Podczas pobytu praktykuje się też jogę i medytacje, które są bardzo istotnym elementem ajurwedy, wzmacniają nie tylko ciało, ale przede wszystkim przyczyniają się do poczucia głębokiego relaksu.

Dodatkowo na terenie ośrodków odbywają się wykłady i wieczory tematyczne. Można, a nawet trzeba, skorzystać także z wycieczek fakultatywnych, aby poznać fascynujące miejsca w Kerali.

“Somatheeram to miejsce, gdzie zbierają się ludzie różnych narodowości i kultur, żeby razem doświadczyć wspaniałości starożytnej mądrości Ajurwedy, Jogi i Medytacji, która zapewnia równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duszą”. 

Somatheeram Ayurveda Village 

Ośrodek położony jest na wzgórzu, nad plażą (powyżej części AyurSoma), w otoczeniu zieleni, na powierzchni 15 akrów. To pierwszy i wielokrotnie nagradzany ośrodek ajurwedyjski na świecie, który łączy tradycję , historię, jogę i ajurwedę. 

Pokoje mieszczą się w domkach rozsianych na rozległym terenie, zapewniają przytulny i kameralny pobyt. Wszystkie posiadają małą werandę.

Na terenie ośrodka znajduje się centrum jogi, centrum (szpital) ajurwedy, centrum beauty, basen. W centralnym miejscu znajduje się recepcja i restauracja z pięknym widokiem na morze. Posiłki oferowane są w formie bufetu, jak również istnieje możliwość zamówienia w formie a’la carte na określoną godzinę (w ramach godzin otwarcia restauracji, w zależności od godzin terapii).

Kategorie zakwaterowania:

Manaltheeram Ayurweda Beach Village

Rustykalne domki pokryte strzechą z liści palmowych, stojące na zboczach pagórka wzdłuż brukowanych ścieżek, pośród palm kokosowych i trawników porośniętych żółtymi nagietkami, z przepięknym widokiem na morze – taki sielski klimat panuje w Manaltheeram. To doskonale wyposażony ośrodek ajurwedy oferujący różnorodne pakiety terapeutyczne, odmładzające, wiele zabiegów leczniczych skutecznych w leczeniu schorzeń, takich jak zapalenie stawów, reumatyzm, paraliż i wiele innych.

Na terenie ośrodka znajduje się restauracja z fantastycznym widokiem na morze, serwująca około 250 rodzajów dań wegańskich. Basen zdaje się niemal „wpadać” do morza, fantastycznie zaprojektowane przestrzenie do jogi i medytacji sprzyjają relaksacji i wyciszeniu. Zabiegi ajurwedy odbywają się w kilkunastu gabinetach, pod okiem doskonałych terapeutów, oczywiście według indywidualnie ustalonego planu, po konsultacji z lekarzem.

Kategorie zakwaterowania:

AyurSoma Ayurveda Royal Retreat

AyurSoma to najnowszy obiekt Somatheeram Ayurveda Group oferujący gościom pobyt i usługi na najwyższym poziomie pięciogwiazdkowych hoteli. Została zbudowana w nawiązaniu do stylu pałaców tutejszych maharadżów, oddając w najwyższym stopniu keralskie tradycje i kulturę, jest wizytówką dawnego kunsztu i estetycznego piękna. Szczególnego charakteru nadają pokojom i przestrzeniom wspólnym elementy drewniane, misternie rzeźbione, odzwierciedlające dawne pałace i świątynie. AyurSoma jest położona praktycznie przy plaży, a z większości pokoi rozpościera się zachwycający widok na morze. Wyróżnia się organiczną kuchnią, każde danie jest przygotowywane w tradycyjnym stylu zgodnie z zasadami diety ajurwerdyjskiej. Produkty, zioła i przyprawy zbierane są z plantacji należących do sieci Somatheeram 

Tutejszy szpital (obecnie z 20 pokojami zabiegowymi) uzyskał certyfikat „Krajowej Rady Akredytacyjnej Szpitali i Kontrolli Jakości Dostawców Opieki Zdrowotnej” rządu Indii. Otrzymał również certyfikat jakości od „Europejskiego Instytutu Audytu Wellness and Spa”. Jest przykładem Ajurwedy w najlepszym wydaniu!

Każdy pokój posiada stalową, pokrytą ceramiką wannę do kąpieli ziołowych, a dodatkowo pokoje typu Pool Villa & Heritage Deluxe Rooms posiadają własne pokoje zabiegowe. Jednym z ulubionych miejsc hotelu jest bajeczny basen typu infinity oraz nastrojowa kawiarnia czynna całą dobę.

 

Kategorie zakwaterowania:

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.