Zapytaj o ofertę: +48 71 712 39 26, telefon alarmowy (tylko dla Klientów): +48 665 888 901 info@bissole.pl | Zapisz się do newslettera

Wyjazdy integracyjne dla firm

Korzyści z wyjazdów integracyjnych to dla firmy przede wszystkim zgrany zespół, znający swoje silne i słabe strony, który może na sobie polegać. Efektem jest poprawa atmosfery w pracy, większa wydajność i zaangażowanie pracowników. Z Bissole Business Travel wszystkie te korzyści są w zasięgu Twojej firmy.

wyjazdy dla firm

 

Wyjazdy integracyjne cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dużych firm i korporacji, gdzie najczęściej organizuje się je dla poszczególnych działów np. sprzedaży, marketingu, HR, jak wśród mniejszych firm dla wszystkich pracowników. Bardzo często łączone są z różnego rodzaju szkoleniami czy konferencjami podnoszącymi umiejętności pracowników.

Z uwagi na fakt, że wyjazdy integracyjne angażują dużą część zespołu, zazwyczaj są krótsze niż wyjazdy motywacyjne, organizowane są w miejscach bliżej siedziby firmy lub przy jej oddziałach. Ze względu na czas trwania i lokalizację są to raczej wyjazdy niskobudżetowe. Bez względu na to, najważniejsze zawsze jest aby miały unikalny program, zapadały w pamięć uczestnikom i dawały poczucie wyjątkowości.

Zobacz ofertę wyjazdów Zobacz przykładowe realizacje

Skontaktuj się w sprawie oferty ➤

Korzyści z firmowych wyjazdów integracyjnych

Zwiększenie zadowolenia i zaangażowania pracowników oraz poprawienie jakości swoich produktów czy usług to, według badań, jeden z głównych powodów dla których firmy organizują wyjazdy integracyjne. Nie bez przyczyny największe i najlepsze firmy ubezpieczeniowe, banki, firmy medyczne, farmaceutyczne czy z branży IT takie wyjazdy mają na stałe wpisane w swój biznes plan.

Lepsze zgranie pracowników, poznanie ich z innej perspektywy, odkrycie ich umiejętności czy poznanie słabości, daje organizującej je firmie wymierne korzyści, takie jak:

 • zespół jest lepiej zgrany, pracuje efektywniej,
 • pracownicy znają swoje silne i słabe strony, mogą na sobie polegać,
 • poprawia się atmosfera w pracy, rośnie zaangażowanie pracowników,
 • większa lojalność zmniejsza koszty fluktuacji pracowników, którzy rzadziej zmieniają pracę,
 • udany wyjazd poprawia też wewnętrzny wizerunek firmy.

Bissole Business Travel ma w branży incentive wieloletnie doświadczenie. Dzięki nam możliwe będzie osiągnięcie maksymalnych korzyści z imprez integracyjnych Twojej firmy. Wiemy, jak profesjonalnie je zorganizować, a program dopasować do oczekiwań i możliwości uczestników wyjazdu.

Jak przygotować wyjazd integracyjny

Dobry plan wyjazdowej imprezy integracyjnej powinien uwzględniać odpowiedź na kilka kluczowych pytań. Ważne będzie nie tylko określenie miejsca i terminu. Ważne, aby w programie uwzględnić też takie kryteria jak wiek, płeć czy zainteresowania uczestników. Zasady są podobne, niezależnie od tego czy firma postanawia zorganizować taki wyjazd we własnym zakresie, czy zleca organizację profesjonalnej agencji.

wyjazdy firmowe

Dla kogo?

Pracownicy firmy, kontrahenci handlowi, dystrybutorzy – to grupy osób, dla których najczęściej organizowane są wyjazdy. Grupa docelowa w głównej mierze determinuje charakter wyjazdu.

wyjazdy firmowe

Dokąd?

Warunkiem udanego wyjazdu motywacyjnego jest uzyskanie u uczestników tak zwanego efektu WOW! Miejsce i atrakcje powinny więc być wyjątkowe i zawierać atrakcje nieosiągalne dla przeciętnego turysty.

wyjazdy firmowe - kiedy

Kiedy?

Najwięcej wyjazdów organizuje się wiosną (kwiecień-maj) oraz jesienią (wrzesień-październik). Popularne są również zimowe wyjazdy narciarskie (początek grudnia oraz przełom luty/marzec).

wyjazdy firmowe - za ile

Na ile?

2 dni – średnia długość wyjazdów w Polsce
4-5 dni – średnia długość wyjazdów po Europie
8-10 dni – średnia długość wyjazdów poza Europą

wyjazdy integracyjne - za ile

Za ile?

Około 2 tysiące zł – średnia cena za osobę na wyjazd w Polsce
4-6 tysięcy zł – średnia cena za osobę na wyjazd po Europie
Około 8 tysięcy zł – średnia cena za osobę na wyjazd poza Europą

Skontaktuj się w sprawie oferty ➤

Program i aktywności firmowej imprezy integracyjnej

Podstawą dobrego programu firmowego wyjazdu integracyjnego jest cała gama zajęć teambuildingowych, konkursów i innych działań, dzięki którym cały zespół poznaje się wzajemnie z różnych stron i wzmacnia nieformalne więzi. Wśród możliwych aktywności można wyróżnić:

 • wszelkie gry terenowe, wyścigi, paintball, budowa łodzi, quady, spływy czyli działania teambuildingowe z wykorzystaniem możliwości jakie dają warunki naturalne,
 • w przypadku wyjazdów do miast bardzo popularne są gry miejskie, często z wykorzystaniem nowoczesnych technologii np. ipad challenge,
 • sprawdzają się wyjazdy dające możliwość uczestnictwa w lokalnych świętach i festiwalach, pokazujące miejscowe tradycje, a przede wszystkim podkreślają wyjątkowość danego wyjazdu i jego koloryt,
 • popularne są wyjazdy tematyczne np. kulinarne, winne (enoturystyka), fotograficzne czy inne związane z daną branżą czy tematem wybranym przez firmę, oparte na przeróżnych warsztatach i szkoleniach,
 • zwykle punktem kulminacyjnym wyjazdu jest uroczysta kolacja z wieloma atrakcjami i wyróżnieniem zwycięskiego zespołu,
 • działania związane z CSR.

Integracja odpowiedzialna społecznie

Firmy, które chcą motywację pracowników połączyć także z realizacją założeń CSR, czyli biznesu odpowiedzialnego społecznie, mogą skorzystać z oferty na wyjazdy, których nadrzędnym celem jest pomoc innym. Działania takie mogą być z powodzeniem realizowane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Poprzez działanie na rzecz lokalnych społeczności, angażowanie się w projekty ekologiczne to nie tylko dbałość o wizerunek firmy i budowa pozytywnych relacji z otoczeniem, ale przede wszystkim bardzo silna integracja zespołu, wzrost poczucia przynależności do grupy i osobista satysfakcja uczestników wyjazdu. Wyjazdy integracyjne połączone z działaniami CSR to:

 • unikalna i coraz bardziej popularna formą wyjazdów integracyjnych,
 • bardzo silne i pozytywne emocje wzbudzane w uczestnikach,
 • poczucie jedności zespołu i świadomość, że razem można osiągnąć więcej,
 • ujawnienie nowych zdolności i talentów wśród uczestników,
 • element założonej koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu w firmie.

Bissole Business Travel współpracuje z wieloma fundacjami i organizacjami pomocowymi w Polsce i na świecie. Dzięki temu firma realizująca działania CSR w ramach wyjazdu firmowego może mieć pewność, że udzielona pomoc będzie dobrze skierowana i wykorzystana. Działania takie mogą polegać np. na budowie czy remoncie placów zabaw i świetlic dla dzieci, konstrukcja bud dla psów w schroniskach czy sadzenie drzew.

***

Bissole Business Travel wyjazdy integracyjne dla firm organizuje już od 12 lat. W tym czasie z naszych usług skorzystało ponad 470 firm. Za naszą fachowością przemawiają uzyskane certyfikaty, ale przede wszystkim rekomendacje zadowolonych Klientów. Zapraszamy do współpracy.

DOKĄD CHCESZ POJECHAĆ?
ZOBACZ PROPOZYCJE WYJAZDÓW INTEGRACYJNYCH

Zobacz ofertę wyjazdów dla firm Zobacz przykładowe realizacje

Skontaktuj się w sprawie oferty ➤