OMAN – Oaza spokoju

Region Maskat

 • Jedne z najpiękniejszych wadi na świecie 
 • Przepiękne plaże i świetne warunki do nurkowania 
 • Trasy trekkingowe w wielkim kanionie Jabal Shams 
 • Spektakularne górskie krajobrazy i kolorowe wiejskie okolice, usiane dawnymi fortami 
 • Niesamowicie gościnni i uprzejmi mieszkańcy 
 • Noce i szalona jazda 4×4 na pustyni Wahiba Sands 
 • najlepsze miesiące na wyjazd: styczeń – maj; wrzesień – grudzień

Poznaj atrakcje Maskatu

Romantyczne wakacje i podróże poślubne

Luksusowe hotele położone pośród wysokich gór

Raj dla amatorów sportów wodnych

Noce pod gwieździstym niebem na pustyni

Unikalne doliny pustynne

Najpiękniejszy offroad w Omanie

Oman, a dokładnie Sułtanat Omanu, to ciągle mało znany kierunek turystyczny, a kraj ten potrafi zachwycić swą różnorodnością i gościnnością. Teoretycznie każdy zna Oman, bo to jedyne państwo na literę „O” w grze państwa – miasta, ale faktycznie niewielu wie o nim coś więcej. Oman leży na Półwyspie Arabskim, nad Morzem Arabskim i Zatoką Omańską i graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Arabią Saudyjską oraz Jemenem. Stolicą i zarazem największym miastem Omanu jest Maskat, malowniczo położony pośród gór nad zatoką. Mimo dynamicznego rozwoju miasto w dużej mierze miasto zachowało tradycyjną architekturę, zwłaszcza w starej dzielnicy Matrah. Według wielu, to najpiękniej położona stolica na świecie! 

Oman to jedna z najstarszych cywilizacji na Półwyspie Arabskim, ze znaczącymi okresami świetności w starożytności i średniowieczu. Następnie przez wieki Oman bogacił się przede wszystkim na handlu na wodach Oceanu Indyjskiego, zwłaszcza utrzymywał przyjazne stosunki z Wielką Brytanią. Stąd po dziś dzień język angielski jest tu bardzo popularny. Później, aż do czasów obecnych, nastąpiła „era” ropy naftowej, która jest głównym źródłem dochodu kraju. Ale to nie ze względu na ropę, a niezaprzeczalny urok tego kraju turyści go odwiedzają. To co wysuwa się na pierwszy plan w informacjach turystycznych o Omanie to słowo „wadi”. Te doliny pustynne (o długości do kilkuset kilometrów) i stromych zboczach powstają w wyniku wód płynących okresowo po pustynnych ulewach. W Omanie jest ich mnóstwo i są urzekająco piękne, niczym oazy. Pośród wysokich gór Omanu usiane są kolorowe wioski, a prawie w każdej średniowieczny fort. Tutejsi gościnni mieszkańcy chętnie i przyjaźnie witają turystów. Zawsze jednak trzeba pamiętać, że jest to kraj arabski i trzeba przestrzegać panujących tu zasad i norm, jak np. zakaz fotografowania, zwłaszcza kobiet, bez ich zgody. Oman to oczywiście też fantastyczne plaże z delikatnym złotym piaskiem i urozmaiconą linią brzegową. Panują tu świetne warunki do uprawiania sportów wodnych i do nurkowania. Do tego wyborna arabska kuchnia, której smakiem można się cieszyć nawet w licznych przydrożnych coffe shopach i oczywiście w świetnych hotelach. Tutejsza baza hotelowa to doskonałej jakości hotele typowo miejskie, nadmorskie resorty i ukryte we wnętrzu kraju, pośród gór. Każdy znajdzie coś dla siebie.  

Dla kogo wakacje w Maskacie?

DLA POSZUKIWACZY PRZYGÓD

 • Noc w namiocie na pustyni Wahiba Sands pod kosmicznie rozgwieżdżonym niebem 
 • Dune bashing, czyli ekstremalna jazda samochodem 4×4 po wydmach 
 • Trekking w tzw. omańskim wielkim kanionie Jabal Shams szlakiem Balcony Walk 
 • Wymagający i najpiękniejszy offroad w Omanie – Wadi Bani Awf 
 • Nurkowanie w okolicy Maskatu i pobliskiej wyspy Fahal, gdzie można podziwiać zatopiony wrak statku 
 • Wypatrywanie żółwi w Ras al Jinz – największym miejscu lęgowym żółwia zielonego w basenie całego Oceanu  Indyjskiego 

DLA MIŁOŚNIKÓW ZWIEDZANIA

 • Ponad 500 fortów i zamków, szczególnie piękne forty w Bahla i Nakhal
  i Nizwa
 • Misternie zdobiony Wielki Meczet Sułtana Qaboosa w Maskat
 • Barwne żywe targi w Sinaw, gdzie można kupić kozy, ryby i wielbłądy oraz targ w Nizwie z aukcją kóz
 • Orzeźwiające kąpiele w wadi – pustynnych dolinach z naturalnymi zbiornikami wodnymi, otoczonymi skałami, przede wszystkim Wadi Shab i Wadi Bani Khalid
 • Bimmah Sinkhole – kąpiel i darmowe spa we „wrotach piekieł”, olbrzymim leju krasowym
 • Plantacje bananowców i daktylowców nawadniane starożytnym systemem falaj

Maskat - polecane hotele

The Chedi Muscat 5*

Previous slide
Next slide

Położony w niesamowitym miejscu, na styku gór i zatoki Hotel Chedi został otwarty w 2003r. Ta wysublimowana, ale centralna lokalizacja jest odpowiednia zarówno dla osób podróżujących w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych. Dysponuje sześcioma odrębnymi restauracjami, spa balijskim z 13 apartamentami, trzema basenami, w tym 103-metrowym, ogromnym klubem fitness oraz dwoma salami konferencyjnymi. 158 pokoi
i willi inspirowanych tutejszą tradycją mieści się pośród bajecznego ogrodu.
W czasie pobytu tutaj można także doświadczyć istoty luksusowej pięciogwiazdkowej arabskiej gościnności.

Previous slide
Next slide

Wyjątkowy

Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort 5*

 • Spektakularnie położony na wysokości 2000 m n.p.m. na krawędzi wielkiego kanionu Al Jabal
 • 115 luksusowych pokoi i willi w stylu arabskim z widokiem na kanion lub ogród
 • Możliwość licznych aktywności m.in. zjeżdżanie na linie, wyprawy szlakami Via Ferrata, wspinaczka górska, łucznictwo, zajęcia z jogi
 • Strefa SPA z łaźnią turecką, krytymi basenami osobnymi dla mężczyzn i kobiet
 • Basen infinity, 2 wanny z hydromasażem, basen dla dzieci i nowoczesne centrum fitness 

Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort 5* to jeden z najwyżej położonych resortów na świecie. Z tutejszej platformy widokowej można podziwiać niesamowity widok na Wielki Kanion, który niegdyś stąd oglądała Księżna Diana. Co noc w kolei podziwiać niesamowicie rozgwieżdżone niebo. W hotelu nie brak atrakcji i zajęć, od zajęć jogi i kortów tenisowych, po możliwość górskich wycieczek i wspinaczki. Luksusowe pokoje i wille z basenami mają od 60m2, a największa aż 700m2! Wyborne dania serwują 3 hotelowe restauracje i 2 baryDo hotelu można dotrzeć jedynie samochodem z napędem 4×4, od lotniska w Maskat oddalony jest o około 2 godziny jazdy. Ten hotel i to miejsce to niesamowity plener fotograficzny! 

Hotel Premium

Shangri-La Barr Al Jissah Resort & Spa 5*

Previous slide
Next slide

Ośrodek Shangri-La Barr Al Jissah Resort & Spa położony jest nad głęboko turkusowymi wodami Morza Omańskiego i kontrastuje z majestatycznymi górami, które wznoszą się za kurortem. Znajduje się zaledwie 20 minut drogi od MaskatuObejmuje on 2 hotele, Al Bandar i Al Waha. Wszystkie przestronne, luksusowo wyposażone pokoje mają widok na Zatokę. To fantastyczne miejsce do uprawiania sportów wodnych, nurkowania czy po prostu relaksu na pięknej 500-metrowej plaży. Na terenie resortu jest sześć basenów i 550-metrowa LeniwRzeka przepływającą pomiędzy dwoma głównymi basenami hotelowymi. Hotel prowadzi projekt opieki nad żółwiami, którego celem jest ochrona zagrożonych gatunków szylkretowatych i zielonych żółwi występujących na plażach Omanu. 

Ważne

WIZA: obywatele RP są upoważnieni do otrzymania bezpłatnej wizy, jeśli pobyt nie jest dłuższy niż 14 dni. Na lotnisku docelowym należy okazać dokument podróży potwierdzający rezerwację hotelu oraz lotu powrotnego. Należy posiadać paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy (od daty wyjazdu z Omanu) oraz międzynarodowe ubezpieczenie KL, NNW obejmujące pokrycie kosztów w razie zachorowania na COVID-19. 

Przepisy związane z COVID-19: Na teren Omanu mogą wjechać wyłącznie osoby, które przyjęły pełen cykl szczepienia na COVID-19, potwierdzone zaświadczeniem z kodem QR oraz od daty ostatniego szczepienia minęło min. 14 dni. Dodatkowo, do zwolnienia z kwarantanny wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu RT-PCR wykonanego na 72 godziny przez planowanym przylotem do Omanu (jeśli lot trwa poniżej 8 godzin). Test można wykonać także po przylocie na miejsce.  

Przed przylotem należy także wypełnić tzw. formularz rejestracyjny Traveler Registration Form (TRF) na stronie covid19.emushrif.om. Wydrukowany formularz należy mieć przy sobie w czasie podróży. 

Oman indywidualnie. Stworzymy dla Ciebie idealny pakiet

Dopasuj przelot
Określ termin
Wybierz hotel i inne atrakcje

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.