Grand Train Tour niezapomniana podróż koleją po Szwajcarii

Grand Train Tour to zjawiskowa sieć połączeń kolejowych w Szwajcarii, której łączna długość to aż 1280 km! Na przemierzających ją pasażerów czekają niezwykłe krajobrazy, wysokie wiadukty, a także m.in. 11 dużych jezior oraz 5 miejsc wpisanych na listę UNESCO. Nie trzeba decydować się na przejechanie całej trasy – można wybrać jeden z oferowanych odcinków. Dodatkowo dzięki karcie Swiss Travel Pass podróżowanie jest bardzo wygodne – nie ma konieczności kupowania biletów na każdy przejazd osobno. Skorzystaj z oferty Bissole Business Travel i wybierz się w niezapomnianą podróż po Szwajcarii.  

Grand Train Tour to nietuzinowy sposób na poznanie Szwajcarii.

Pociągi panoramiczne, wchodzące w skład całej trasy, dojeżdżają do niesamowitych miejsc, a dodatkowo kursują przez cały rok, jest to więc znakomity pomysł zarówno dla wielbicieli nart i śniegu, jak i dla fanów rowerów oraz letniej turystyki górskiej. Czekające na trasie perełki to m.in. Zermatt czy St. Moritz, kanton Ticino bądź Lavaux, wodospady na Renie, Jezioro Czterech Kantonów czy pełne zabytków, klimatyczne miasta jak Zurich, Lucerna czy Montreux. 

Odkrywając Alpy z okien pociągu możesz liczyć m.in. na przejazd przez wiadukt Landwasser o wysokości 65 metrów, który jest jedną z największych atrakcji na trasie tzw. Kolei Retyckich. Np. pociąg Bernina Express z Chur do Tirano przejeżdża łącznie przez 55 tuneli i 196 mostów. Podróżujący mogą podziwiać m.in. Zakręt Montebello z widokiem na masyw Bernina, lodowiec Morteratsch, jeziora oraz słynny okrężny wiadukt Brusio. A to tylko drobny wycinek dostępnych atrakcji. 

Uwaga!

W ofercie Bissole Business Travel znajdziesz kompletne pakiety podróży w ramach tras Grand Train Tour. Pozwoli ci to zaoszczędzić sporo czasu i energii, ponieważ eksperci Bissole zarezerwują dla ciebie wszystkie przejazdy, noclegi oraz np. ubezpieczenie – według ustalonych wytycznych.

W pakietach Grand Train Tour oferujemy m.in.:

Zakwaterowanie w
renomowanych hotelach

Sprawdzony i przemyślany program podróży wraz z proponowanymi atrakcjami w czasie wolnym

Bilety lotnicze
na wybranej trasie

Wszystkie niezbędne bilety kolejowe, w tym
Swiss Travel Pass

Ubezpieczenie KL, NNW na czas wyjazdu

Pomoc w awaryjnych
sytuacjach

PROGRAM Grand Train Tour – Szwajcaria w pigułce

Autorska propozycja programu Bissole to część trasy Grand Train Tour, która obejmuje m.in.: 
 • zwiedzanie położonej nad jeziorem Czterech Kantonów Lucerny, 
 • przejazdy pociągami panoramicznymi Golden Pass Panoramic lub Belle Epoque i Glacier Express, 
 • wycieczkę na przełęcz Jungrfaujoch z najwyżej położoną w Europie stacją kolejki zębatej, 
 • spacer po Montreux, w którym mieszkał słynny wokalista zespołu Queen – Freddie Mercury,  
 • wizytę w Zermatt leżącym u stóp Matterhornu.  
Dzień 1
Przylot do Zurychu. Przejazd pociągiem do Lucerny.

Lucerna to miasto zwane stolicą Centralnej Szwajcarii, położone nad Jeziorem Czterech Kantonów, w otoczeniu majestatycznych gór. Największą atrakcją miasta jest średniowieczny Most Kapliczny, który jest uważany za jeden z najstarszych mostów drewnianych w Europie. Jednym z symboli miasta są również mury miejskie Museggmauer, z oryginalnie zachowanymi wieżami.

Miasto jest idealnym punktem startowym do wycieczek na okoliczne szczyty: Rigi, Pilatus i Stanserhorn. Szczególnie polecamy wycieczkę na Szczyt Rigi – na początku statkiem należy dostać się do Vitznau, a następnie kolejką (z jedną przesiadką) na szczyt Rigi Kulm, z którego można podziwiać przepiękną panoramę miasta i otaczających szczytów. Zarówno rejs statkiem jak i przejazd kolejką są objęte kartą Swiss Travel Pass.

Nocleg w Lucernie.
Dzień 2
Śniadanie. Wykwaterowanie.

Kolejną częścią trasy Grand Train Tour jest malowniczy przejazd pociągiem Lucerna-Interlaken Express. Podczas trwającej około dwóch godzin podróży, można podziwiać pięć krystalicznie czystych górskich jezior, otoczonych górami. Cała trasa to swoisty plener fotograficzny, podczas którego można napawać się wyjątkowymi pejzażami.

Przyjazd do Interlaken – pięknie położonej miejscowości w otoczeniu gór, pomiędzy dwoma jeziorami Thun i Brienz. Miasto stanowi idealny punkt wypadowy do wycieczek w Alpy Berneńskie. W szczególności polecamy wycieczką do przełęczy Jungfraujoch, gdzie dociera najwyższa w Europie kolejka zębata, której końcowa stacja znajduje się na wysokości 3454 m n.p.m.

Nocleg w Interlaken.
Dzień 3
Śniadanie. Wykwaterowanie.

Przejazd zwykłym pociągiem do Zweisimmen a następnie podróż pociągiem panoramicznym Golden Pass Panoramic lub Belle Epoque do Montreux. Podróż wiedzie od górskich krajobrazów w okolicy Zweisimmen, przez tunel Jaman, a kończy się w śródziemnomorskiej scenerii miasta Montreux nad Jeziorem Genewskim.

Montreux to słynny szwajcarski kurort położony w otoczeniu gór, co gwarantuje niezwykłe widoki. Wzdłuż brzegu jeziora rozciąga się malownicza promenada o długości 10 km, którą można dojść bezpośrednio do położonego na skale zamku Chillon. Ten zamek na wodzie jest najczęściej odwiedzanym historycznym budynkiem w Szwajcarii.

W Montrux mieszkał legendarny wokalista zespołu Queen – Freddie Mercury. Na głównym placu można zobaczyć jego pomnik. W mieście znajduje się również studio nagraniowe, w którym swoje albumy nagrywały takie zespoły, jak Queen, Deep Purple czy The Rolling Stones.

Nocleg w Montreux.
Dzień 4
Śniadanie. Wykwaterowanie.

Kolejną częścią trasy Grand Train Tour będzie malowniczy przejazd pociągiem Matterhorn Gotthard przez dolinę Nicolai do Zermatt.

Miasto Zermatt leży u stóp wizytówki Szwajcarii - Matterhornu jednego z najbardziej rozpoznawalnych szczytów na świecie. Możliwość korzystania z wjazdu kolejką zębatą na szczyt Gornegrat, na wysokości 3089 m n.p.m., skąd można podziwiać niesamowite widoki na otaczające czterotysięczniki z Matterhornem włącznie.

Nocleg w Zermatt.
Dzień 5
Śniadanie. Wykwaterowanie.

Jedną z najciekawszych części trasy Grand Train Tour jest przejazd Glacier Express do Chur (podróż trwa około 5,5 godziny). Ta podróż to spektakl natury ukazujący potężne góry i dzikie doliny, języki lodowców, spokojne jeziora, które goście mogą podziwiać przez wielkie panoramiczne okna pociągu.

Nocleg w Chur.
Dzień 6
Śniadanie i wykwaterowanie.

Czas wolny w Chur - zwiedzanie pięknie położonego najstarszego miasta Szwajcarii. Znajduje się tam wiele sklepów, restauracji i muzeów. Szczególnie polecamy Muzeum Retyckie w którym można poznać historię regionu.

Przejazd pociągiem do Zurichu. Wylot do Polski.
Previous slide
Next slide

orientacyjny koszt programu od: 6.300 zł / os.

orientacyjny koszt programu: 6.300 zł / os.!

UWAGA: Wyjazd organizowany na zamówienie. Termin i miasto wylotu możemy dostosować do potrzeb klienta.  

Grand Train Tour – wybrane, największe atrakcje na całej trasie

Przejazd pociągiem Grand Train Tour zadowoli zarówno wielbicieli natury, jak i miłośników zwiedzania miast. Cała wyprawa Grand Train Tour przewidziana jest zwykle na około 9 dni. Można jednak podzielić ją na odcinki (np. jak w powyższym programie) i odbyć podróż do miejsc i atrakcji, które są dla nas najbardziej interesujące i odbyć swoją wybraną część Grad Train Tour np. w 5 – 7 dni. Wśród najbardziej wyjątkowych i unikalnych miejsc w ramach całej sieci znajdują się m.in.: 

Region Jungfrau

Gratka dla fanów białego szaleństwa. Znajdują się tam trzy tereny narciarskie Grindelwald-First, Kleine Scheidegg-Männlichen i Mürren-Schilthorn, które oferują łącznie 213 km tras zjazdowych. Na wielbicieli pieszych wycieczek czeka 100 km zimowych szlaków wędrownych. Atrakcją regionu są też trasy do zjazdów saneczkowych. 

Region Jungfrau Latem

Latem można wybierać spośród ponad 500 km oznakowanych szlaków wędrownych, ścieżek spacerowych i tras wysokogórskich, na których czekają krystaliczne jeziora i wodospady. Dodatkową atrakcją w Regionie Jungfrau jest spektakularny widok na Eiger, Mönch i Jungfrau – ten krajobraz trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Winnice Lavaux

830 hektarów tarasowo położonych pól to największy jednolity teren uprawy winorośli w Szwajcarii. W urokliwych wioskach można do woli kosztować lokalnych wyrobów. 

Zamek Chillon

Kompleks składający się z 25 budynków i trzech dziedzińców, które otoczone są dwoma szeregami murów. W zamkowych wnętrzach warto zwrócić uwagę na malowidła ścienne z XIV wieku, sklepienia w piwnicy oraz sale reprezentacyjne.  Do zamku dotrzeć można statkiem, autobusem i pieszo. Idąc dalej brzegiem Jeziora Genewskiego dojść można do Vevey i do pomnika Charliego Chaplina. 

Matterhorn

Charakterystyczna góra o kształcie piramidy, bardzo trudna do zdobycia, uważana za jeden z najczęściej fotografowanych szczytów na świecie. Naprzeciwko Matterhorn wznosi się Klein-Matterhorn, na który można wjechać kolejkami linowymi. 

Zamki Bellinzony

Miasta z budowlami obronnymi – zamkami, murami, wieżami i bramami Średniowieczne obiekty stanowią dziś o niezaprzeczalnym uroku miasta. Castello Montebello i najwyżej położony Sasso Corbaro, należą do najlepiej zachowanych średniowiecznych zamków w Szwajcarii, trafiły też na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Most Kapliczny

Symbol Lucerny uważany jest najstarszy kryty most w Europie. Wybudowany został w XIV wieku i początkowo był częścią miejskich umocnień obronnych. W XVII wieku ozdobiono go tablicami przedstawiającymi sceny z historii Szwajcarii i miasta. 

Wodospady Renu

To tam można zobaczyć Rheinfall – największy wodospad w Europie. Przez próg o szerokości 150 metrów w każdej sekundzie z wysokości 23 metrów spadają setki metrów sześciennych wody. Pośrodku terenu wznosi się potężna skała z punktem widokowym. Można dopłynąć do niej statkiem i tym sposobem stanąć oko w oko z żywiołem. 

Pociągi na trasie Grand Train Tour

Podróżując poszczególnymi odcinkami trasy Grand Train Tour można korzystać z różnych linii kolejowych. Niektóre z nich obsługiwane są przez zwykłe pociągi rejsowe, inne to np. pociągi panoramiczne, umożliwiające podróżnym podziwianie widoków przez ogromne przeszklone okna. Przejazd takimi pociągami to komfortowa podróż zapewniająca jeszcze większe doznania estetyczne. Rezerwując i planując wyjazd z Bissole masz pewność, że odpowiednio wcześnie poznasz wszystkie szczegóły, w tym także to, jakimi kolejami będziesz podróżował.  

Lista najpopularniejszych linii kolejowych, które wchodzą w skład trasy Grand Train Tour: 

Bernina Express

Panoramiczny pociąg Kolei Retyckich łączący północ Europy z jej południem. Latem podróż można przedłużyć o przejazd autobusem Ekspres Bernina na trasie z Tirano do Lugano.  

Trasa

Chur / St. Moritz – Tirano (Włochy) 
Odległość: 144 km 
Czas: 4 h – 4 h 30 min

Glacier Express

Ekspres Lodowcowy, zwanym najwolniejszym ekspresem świata. Podróż przez Alpy na jego pokładzie trwa prawie 8 godzin. W tym czasie przejeżdża on przez 91 tuneli i 291 mostów. Wielkie panoramiczne okna pozwalają w pełni cieszyć się niecodziennymi widokami.

Zermatt – St. Moritz lub odwrotnie 
Odległość: 291 km 
Czas: 8 h 03 min 

Trasa

Ekspres Panoramiczny Gotarda

Oferuje podróż z Ticino, historycznym szlakiem Gotarda, do Lucerny. Pasażerowie docierają ze śródziemnomorskiego klimatu południa kraju do samego serca Szwajcarii – tunelem przez Alpy na północ. Warto wspomnieć, że część trasy pokonuje się… parowcem! 

Trasa

Lugano/Bellinzona do Flüelen pociągiem. Z Flüelen do Lucerny parowcem. Podróż można również obyć w przeciwnym kierunku. 

Czas: 5 h 30 min 

Lucerna–Interlaken Express

Podczas podróży pasażerowie podziwiają pięć krystalicznie czystych jezior górskich, w których zbierają się wody różnych rzek i wodospadów.

Trasa: LucernaInterlaken lub odwrotnie 
Odległość: 98 km 
Czas podróży: 1 h 50 min 

Trasa

Thurbo Seelinie

Trasa pociągu wzdłuż Jeziora Bodeńskiego i Renu prowadzi przez kantony St. Gallen, Thurgau i Schaffhausen.

Trasa

St. Gallen – Stein am Rhein – Schaffhausen lub odwrotnie 
Odległość: 86 km 
Czas podróży: 1 h 52 min

Ekspres Przedalpejski

Obsługuje trasy pomiędzy Wschodnią i Centralną Szwajcarią. Zaczyna się w centrum St. Gallen we Wschodniej Szwajcarii, czyli w mieście, którego część klasztorna wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Finał wyprawy to historyczne centrum Lucerny. 

St. GallenWattwilRapperswilArth Goldau–Lucerna 
Odległość: 125 km 
Czas podróży: 2h 15 min

Trasa
  Grand Train Tour to trasa dająca ogrom możliwości w zależności od preferencji podróżnych. Skontaktuj się z Bissole Business Travel i zapytaj o wyjazd najlepiej dopasowany do twoich potrzeb i tego co lubisz. Nasi eksperci przygotują indywidualny plan zgodnie z twoimi wskazówkami. 

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.