Oferta specjalna - wypoczynek z ajurwedą

Zapraszamy w niesamowitą podróż życia – młodości, błogiego spokoju i relaksu dla ciała i ducha! Składają się na nią  dwa najważniejsze czynniki –  ajurweda oraz miejsce, w którym będziecie jej doświadczać czyli ośrodki Somatheeram w Kerali w Indiach. Do wyboru w ofercie specjalnej jest pobyt w jednym z ośrodków Somatheeram, tj:

 • Manaltheeram Ayurweda Beach Village pokój Special Cottage lub

 • Somatheeram Ayurveda Village

   

trzy terminy grupowe z polskim pilotem

OFERTY SPECJALNE - pakiet pobytowy z terapią ajurwedyjską

wyjazd z polskim opiekunem (*przy min 12 osobach)

 • TERMIN: 13 – 28.09.2024 (pakiet 2 – tygodniowy)

 • CENA pakietu – 11.055 PLN  / za osobę / w dbl

Pokój Special Cottage w Somatheeram  lub Manatheeram

 • termin z polskim opiekunem,  dla grup od minimum 12 uczestników; 
 • cena bez przelotu
Uwaga!

na zapytanie możemy zaplanować wyjazd indywidualny w dowolnym terminie, w zależności od dostępności miejsc

 • TERMIN: 17.01 – 01.02.2025 (pakiet 2 – tygodniowy)

 • CENA pakietu: 14.300 PLN / za osobę  / w dbl

Pokój Special Cottage w Somatheeram  lub Manatheeram

 • termin z polskim opiekunem,  przy grupie od minimum 12 uczestników
 • cena bez przelotu
Uwaga!

na indywidualne zapytanie możemy zaplanować wyjazd w dowolnym terminie, w zależności od dostępności miejsc

 • TERMIN: 31.01 – 15.02.2025 (pakiet 2 – tygodniowy)

 • CENA pakietu: 14.300 PLN / za osobę / w dbl

Pokój Typu Special Cottage w ośrodku Manaltheeram lub Somatheeram

 • termin z polskim opiekunem przy grupie od minimum 12 uczestników
 • cena bez przelotu
Uwaga!

na indywidualne zapytanie możemy zaplanować wyjazd w dowolnym terminie, w zależności od dostępności miejsc

Dlaczego ajurweda w Somatheeram?
Dlaczego ajurweda w Somatheeram?
Czytaj więcej
Profesjonalne i wielokrotnie nagradzane ośrodki Somatheeram Ayurweda Group położone są w bajecznych tropikalnych ogrodach, pomiędzy wzgórzami a niekończącymi się plażami ze złotym miękkim piaskiem. Ajurweda praktykowana w obiektach Somatheeram opiera się na tradycyjnych zabiegach i leczniczych metodach, stosowanych przez wysoce wykwalifikowany zespół ponad 60 lekarzy i terapeutów. Stosowane tam terapie ajurwedyczne, cudowne sesje jogi i medytacji prowadzone w klimatycznych przestrzeniach, pozwalają na głęboki relaks i znalezienie spokoju oraz równowagi. Główne terapie prowadzone w ośrodkach to program odmładzający (Rasayama Chikilsa) oraz oczyszczający ciało (Shodana Chikilsa) z elementami Panchakarma. Oferta specjalna Bissole bazuje właśnie na pobycie z terapią odmładzającą lub oczyszczającą (zgodnie z zaleceniami lekarza w ośrodku).

Pakiety pobytowe z ajurwedą w Bissole to:

Zakwaterowanie w domkach
wybranej kategorii

Gwarancja codziennych zabiegów zgodnie z ustalonym przez lekarza grafikiem

Indywidualnie opracowana dieta
i możliwość dopasowania godzin posiłków do zabiegów

Basen typu infinity
bajeczna plaża z serwisem plażowym w cenie

Kompleksowa organizacja wyjazdu: przelot, wiza, pobyt, ubezpieczenie i in.

Pomoc w awaryjnych
sytuacjach polskiego
koordynatora

Manaltheeram Ayurveda Beach Village

Ośrodek Manaltheeram Ayurveda Beach Village wchodzi w skład utytułowanego Somatheeram Ayurveda Resort. Położony jest w miejscowości Chowara, w tropikalnym ogrodzie na wzgórzu, skąd rozpościera się przepiękny widok na morze i oddaloną o 9 km słynną Kovalam Beach. Od lotniska w Thiruvananthapuram dzieli go zaledwie 21km, a od miasta Thiruvananthapuram, stolicy stanu Kerala – zaledwie 12 km.

To kompleks domków typu: standard, garden cottage oraz special cottage ze wszystkimi udogodnieniami i wystrojem łączącym nowoczesność z etniczną architekturą. Basen wydaje się łączyć z morzem. Restauracja serwuje wyborne posiłki kuchni ajurwedyjskiej, regionalnej i specjalizuje się w daniach rybnych.

W ofercie specjalnej dostępne są pokoje typu Special Cottage.

AyurSoma Ayurveda Royal Retreat

AyurSoma to najnowszy obiekt Somatheeram Ayurveda Group oferujący gościom pobyt i usługi na najwyższym poziomie pięciogwiazdkowych hoteli. Architektura ośrodka nawiązuje do stylu pałaców tutejszych maharadżów, oddając w najwyższym stopniu keralskie tradycje i kulturę, jest wizytówką dawnego kunsztu i estetycznego piękna. Szczególnego charakteru nadają pokojom i przestrzeniom wspólnym elementy drewniane, misternie rzeźbione. AyurSoma jest położona praktycznie przy plaży, a z większości pokoi rozpościera się zachwycający widok na morze. Wyróżnia się organiczną kuchnią, każde danie jest przygotowywane w tradycyjnym stylu zgodnie z zasadami diety ajurwedyjskiej. Produkty, zioła i przyprawy zbierane są z plantacji należących do sieci Somatheeram.

Tutejszy szpital uzyskał certyfikat „Krajowej Rady Akredytacyjnej Szpitali i Kontrolli Jakości Dostawców Opieki Zdrowotnej” rządu Indii. Otrzymał również certyfikat jakości od „Europejskiego Instytutu Audytu Wellness and Spa”. Jest przykładem Ajurwedy w najlepszym wydaniu!

Oferuje kilka rodzajów luksusowych domków i pokoi.

W ofercie specjalnej dostępne są pokoje Palace Deluxe Room.

Terapie odmładzająca i oczyszczająca

Indywidualny program zabiegów jest zawsze ustalany w pierwszy dzień pobytu na konsultacjach z lekarzem ajurwedy. Zabiegi zajmują około dwóch godzin dziennie. Można je uzupełnić specyficznymi zabiegami np. typowym dla regionu Kerali masażem pudrowym Udwartanam lub zabiegiem Dhaymladhara czyli rytmicznym polewaniem ciała ciepłym wywarem z kwiatów i ziół. Praktycznie wszystkie zioła wykorzystywane do zabiegów pochodzą z tutejszego ogrodu, są zawsze świeże i dobrane z najwyższą starannością. Nic dziwnego, że ośrodki wchodzące w skład Somatheeram Ayurweda Group mają tak wiele powracających gości, którzy traktują pobyt tutaj jako inwestycję w swoje zdrowie w ujęciu holistycznym.

Terapia odmładzająca

W skład terapii odmładzającej wchodzi przede wszystkim masaż ciała olejkami lub pastą leczniczą, ziołowe parówki, przy użyciu leków odmładzających oraz Sirodhara czyli „królowa” tutejszych zabiegów. To zabieg polegający na polewaniu czoła pacjenta ciepłym olejem lub mlekiem (zależnie od wskazań).

Pakiety pobytowe z terapią odmładzającą powinny optymalnie trwać około 14 dni.

Terapia oczyszczająca

Program oczyszczający skupia się na wyeliminowaniu z organizmu tokstyn i zanieczyszczeń będących efektem niezdrowego trybu życia i zmian klimatycznych. Terapia oczyszczająca jest znacznie bardziej zaawansowana niż odmładzająca. Składa się ona z zabiegów takich jak: Snehankarma, Swedanakarma oraz zabiegów wchodzących w skład Panchakarmy.

 

W jej przypadku zaleca się aby pobyt trwał około 3 tygodni.

Kerala i wycieczki faktultatywne

Kerala - ojczyzna ajurwedy

Dla wielu podróżników Kerala jest najpiękniejszym stanem Indii. Najbardziej wysunięty na południe stan kontynentu. Ten smukły pas wybrzeża charakteryzuje się warstwowym krajobrazem: prawie 600 km wspaniałego wybrzeża Morza Arabskiego i plaż ze złotym miękkim piaskiem. Ogromnym walorem krajoznawczym regionu jest leniwa sieć rzek i  rozlewisk oraz porośnięte przyprawami i herbatą wzgórza.

Nazwa „Kerala” to połączenie słów „kera” (palma kokosowa) i „alam” (kraj) czyli rajska palmowa kraina. 

Tradycje, kultura i sztuka Kerali mają swoje odzwierciedlenie w licznych świętach i festiwalach, które sa wielobrawną mieszanką śpiewu, tańca, sztuki i oczywiście kuchni.

Kerala jest ojczyzną ajurwedy. Praktykowana w tutejszych ośrodkach sztuka opiera się na zabiegach i tradycjach przekazywanych z pokolenia na pokolenie od setek lat.

Wycieczki fakultatywne

backwaters

Backwaters

Backwaters to mozaika kanałów, jezior i lagun rozciągająca się między miastami Koczin i Kollam, tworząca krajobraz podobny do delty Amazonki. Przebogata fauna i flora, zwłaszcza schronienie dla wielu odmian ptaków, które tutaj wiją swoje gniazda z dala od zgiełku. To bajeczne miejsce, które trzeba zobaczyć! To półdniowa wycieczka w cenie naszego pakietu.

cape comorin

Cape Comorin

Jest to końcowy najdalej wysunięty punkt kontynentu, gdzie w spektakularnej scenerii spotykają się trzy oceany. Jadąc tam jest wiele okazji poznania codziennego życia mieszkańców, mijając osiedla, ryneczki warzywno-owocowe, szkoły i przydrożne małe świątynie. Zwiedza się m.in. bardzo ciekawe świątynię Suchindram oraz Pałac Ravi Varma – ostatniego Maharadży królestwa Travancore.

Trivandurum - stolica Kerali

Trivandurum to dynamicznie rozwijające się miasto, rozciągające się na siedmiu przybrzeżnych wzgórzach. To połączenie tradycji z nowoczesnością. Poza zwiedzaniem świątyni – fortu Sri Padmanabhaswamy czy Muzeum historii jest także czas na zakupy np. atrakcyjnych jedwabii, ręcznie tkanych materiałów z Kadhi oraz lokalnego rzemiosła.

kerala

Neyyar Wildlife Sanctuary

Wycieczka dla miłośników natury. Neyyardam to ogromne jezioro z pięknym widokiem na sławne wzgórza Agastya Hills wpisane na listę UNESCO. Ja jego brzegu znajduje się ZOO z sarenkami i farma krokodyli a po drugiej stronie jeziora punkt, gdzie codziennie rano o godz. 10 tej kąpane są słonie. Można uczestniczyć w tym swoistym rytuale wchodząc z nimi do wody i szorując leżące w wodzie zwierzęta, co sprawia im ogromną przyjemność. Na wykapanych słoniach można się później nawet przejechać!

Po pobycie w ośrodkach Somatheeram Ayurweda Group przygotuj się długie i zdrowsze życie!

Po jednym pobycie, będziesz tu wracał regularnie.

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.