Atrakcje Szwajcarii. Top 10 niezapomnianych miejsc i tras

Alpejskie przełęcze, lodowce, jeziora, urokliwe miasteczka, trasy trekkingowe, narciarskie i rowerowe, a także… restauracja na górskim szczycie znana z filmowych przygód Jamesa Bonda – to tylko kilka spośród najważniejszych atrakcji Szwajcarii. Dzięki krajobrazowej różnorodności i bogatej ofercie wypoczynkowej jest to kraj doskonały na organizację nietuzinkowego wyjazdu incentive travel. Skorzystaj więc z oferty Bissole Incentive Travel. Podpowiadamy, jak ułożyć plan podróży, aby wygodnie dotrzeć do zapierających dech w piersiach najatrakcyjniejszych miejsc w Szwajcarii.

Szwajcaria – idealny pomysł na wyjazd incentive

Bez względu na to czy chcesz nagrodzić najlepszych pracowników, zmotywować zespół zarządzający czy też zaskoczyć partnerów biznesowych, Szwajcaria oferuje wszystko, czego potrzebujesz do realizacji celu. 10 najpiękniejszych miejsc i tras szwajcarskich odwiedzisz wygodnie korzystając z karty Swiss Travel Pass ułatwiającą podróżowanie po całym kraju pociągami, autobusami i statkami. Korzystając z oferty Bissole Business Travel wybierzesz najlepszą dla siebie kartę Swiss Travel Pass, która pozwoli ci rozpocząć, przerwać i wznowić podróż w dowolnym czasie oraz miejscu. Jej zaletą są również bezpłatne wstępy do ponad 500 muzeów oraz darmowe wjazdy kolejką linową m.in. na Rigi i Stanserhorn.

Uwaga!

Warto jednak pamiętać, że na niektóre przejazdy potrzebne są wcześniejsze rezerwacje albo dodatkowe bilety. Na wybranych trasach można też skorzystać z oferty premium i wybrać np. przejazd ekskluzywnym pociągiem. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że oferujesz pracownikom lub kontrahentom wyjazd incenvite na najwyższym poziomie, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia agentów Bissole Business Travel. Od A do Z zaplanujemy dla ciebie podróż, która najlepiej odda uroki tego magicznego, alpejskiego kraju.

Atrakcje Szwajcarii widziane z okien pociągu. Przejazdy tymi trasami to gwarancja niezapomnianych wrażeń

Szwajcaria to jeden z najbardziej ekologicznych krajów świata, w którym szeroko realizowana jest idea zrównoważonego rozwoju, bardzo dobrze jest tam rozwinięta sieć kolejowa. Szwajcarskie pociągi to jednak coś więcej niż tylko środki transportu – podroż nimi to widowiskowy sposób poznawania kraju, oczywiście pod warunkiem, że wybierzesz odpowiednią trasę.

Bernina Express

Ten panoramiczny pociąg Kolei Retyckich łączy północ kraju z południem i przejeżdża m.in. przez tereny wpisane na listę UNESCO oraz w pobliżu lodowców. Przejazd przez Alpy (i nie tylko!) to gwarancja niezapomnianych krajobrazów, w które wkomponowane są m.in. takie atrakcje, jak wiadukt Landwasser o wysokości 65 metrów, zakręt Montebello z masywem Bernina w tle, lodowiec Morteratsch, trzy jeziora (Lej Pitschen, Lej Nair i Lago Bianco), czy słynny okrężny wiadukt Brusio.

 
Pociąg z Chur do Tirano przejeżdża przez 55 tuneli i 196 wiaduktów lub mostów! Można je podziwiać przez duże panoramiczne okna.

Glacier Express

Glacier Express (Ekspres Lodowcowy) nazywany jest najwolniejszym ekspresem świata. Przejazd na całej trasie trwa prawie 8 godzin, a w tym czasie zobaczyć można aż 91 tuneli
i 291 wiaduktów
. Ta jedna z najpiękniejszych tras widokowych świata prowadzi
z Zermatt do St. Moritz.

Na trasie Glacier Express czekają takie atrakcje, jak:

 • Wąwóz Renu – obszar nazywany szwajcarskim Wielkim Kanionem, idealny na wyprawy piesze, rowerowe czy pontonowe;
 • punkt widokowy Gornergrat, z którego rozciąga się widok na Matterhorn i 28 innych czterotysięczników;
 • Jezioro Sils (1800 m n.p.m.) – najwyżej w Europie położone jezioro, po którym regularnie kursują statki pasażerskie.

GoldenPass Express

GoldenPass, czyli Ekspres Złotej Przełęczy, kursuje pomiędzy Montreux a Zweisimmen. Ten luksusowy pociąg wyróżnia się m.in. stylizowanymi wagonami, w których znaleźć można… „piwniczki” z winami. Podróż pociągiem linii GoldenPass Panoramic łączy niemieckojęzyczną i francuskojęzyczną Szwajcarię. Trasa GoldenPass wiedzie m.in. wzdłuż jeziora Thun, przez dolinę Simmen, aż do wioski Zweisimmen. Tuż przed przyjazdem do Montreux pasażerowie mogą podziwiać fantastyczny widok na lśniące Jezioro Genewskie. Na ostatnim odcinku pociąg krąży pośród wzgórz z winnicami, aby już w Montreux zachwycić pasażerów śródziemnomorskim krajobrazem tego regionu.

Historyczne atrakcje Szwajcarii. Zwiedzaj i poznawaj jednocześnie

Gotard Panorama Express

Podróż tym pociągiem to przejazd historycznym szlakiem św. Gotarda. Przejazd rozpocząć można w Luganolub z miasta Bellinzona. Pasażerowie docierają ze śródziemnomorskiego południa do samego serca Szwajcarii, jadąc tunelem przez Alpy na północ kraju, aby dotrzeć do Flüelen. Tam pociąg należy zamienić na… parowiec.

Na pokładzie parowca turyści kontynuują podróż przez Jezioro Czterech Kantonów. Wśród atrakcji na trasie jest m.in. łąka Rütli (uważana za miejsce założenia Szwajcarii), naturalny obelisk Schillerstein i Kaplica Tella. Przejazd tą trasą będzie nie lada gratką dla pasjonatów historii, ponieważ pozwala poznać historie, legendy i mity związane ze św. Gotardem. Warto wiedzieć, że Ekspres Panoramiczny Gotarda nie kursuje w sezonie zimowym.

Luzern – Interlaken Express

Podczas blisko dwugodzinnej podróży pociągiem Luzern – Interlaken Express pasażerowie podziwiają przede wszystkim pięć krystalicznie czystych górskich jezior. Nad ich brzegami wznoszą się strome skalne ściany, układając się w wymarzoną kompozycję
dla wielbicieli fotografii.

Tuż przed rozpoczęciem stromego, krętego podjazdu na przełęcz Brünig, pociąg przełączany jest na technologię napędu zębatego – wszystko po to, aby pokonać duże nachylenie terenu. Przy okazji przejazdu tym ekspresem warto odwiedzić Lucernę – malownicze miasto
z bardzo bogatą historią.

Górskie atrakcje Szwajcarii. Odkryj piękne szczyty Alp

Punkty widokowe w górach są niemal obowiązkowe na trasie wycieczki po Szwajcarii. Korzystając z oferty Bissole Business Travel zaplanujesz wyjazd, który będzie atrakcyjny zarówno dla doświadczonych piechurów, jak i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z wysokimi górami. W każdym przypadku gwarantem niezapomnianych przeżyć będą bajkowe wręcz krajobrazy.

Gornergrat

Gornergrat to skalisty grzbiet alpejski w kantonie Valais. Z punktu widokowego na wys. 3131 m n.p.m. rozciąga się widok na Matterhorn i 28 innych czterotysięczników. Dotrzeć tam można jedną z najbardziej stromych i najwyżej położoną w Europie kolejką zębatą, która od 1898 roku przewozi turystów z Zermatt na platformę znajdującą się na wysokości 3 089 m n.p.m. Podróż w górę trwa blisko pół godziny. Nagrodą jest zapierający dech w piersiach widok na panoramę od Matterhornu aż po masyw Monte Rosa z najwyższą górą Szwajcarii (Dufourspitze – 4 634 m n.p.m.) w tle. Platforma widokowa jest otwarta przez cały rok.

Jungfraujoch

Jungfraujoch to najwyżej położona w Europie stacja kolei zębatej. Znajduje się na wysokości 3454 m n.p.m., a zatem w krainie wiecznego śniegu. Na pobliskiej przełęczy na turystów czekają nie tylko oszałamiające widoki, ale też m.in. lodowy pałac z rzeźbami wykonanymi w lodzie. Na miejscu jest też sklep z pamiątkami i restauracja, w której można skosztować m.in. fondue, czyli tradycyjnego dania szwajcarskich pasterzy, przygotowywanego na bazie roztopionego sera i białego wina.

Rigi

Ta majestatyczna góra (1798 m n.p.m.) wznosi się pomiędzy jeziorami Lucerna, Zug i Lauerz. Z najwyższego punktu Rigi-Kulm można podziwiać wspaniałą panoramę na Jezioro Lucerna i pobliskie Alpy. Już w XVIII wieku wyjątkowe położenie Rigi rozsławiło górę wśród europejskich podróżników. Podobno sama Królowa Wiktoria została wniesiona na jej szczyt na… krześle.


Rigi to cenione centrum sportów zimowych. Do dyspozycji turystów jest m.in. 15 km tras narciarskich i snowboardowych, 7 km torów saneczkowych oraz 35 km znakomicie przygotowanych zimowych szlaków turystycznych. Osoby szukające spokojniejszych wrażeń mogą tu wziąć udział w kuligu konnym. Latem natomiast Rigi zamienia się w raj dla wędrowców, oferujący ponad 120 km szlaków turystycznych.

Schilthorn

Szczyt Schilthorn (2970 m n.p.m.) przyciąga turystów przepięknym panoramicznym widokiem m.in. na Eiger, Mönch i Jungfraujoch. To właśnie też tam się znajduje słynna obrotowa restauracja panoramiczna Piz Gloria. Lokal położony na wysokości 2970 m n.p.m. z pewnością znają wielbiciele filmowych przygód Jamesa Bonda. Restauracja pojawiła się w filmie „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”, zdobywając światowy rozgłos. Turyści do dziś mogą podążać śladami Bonda, m.in. odwiedzając interaktywną wystawę „Bond World 007”.

Schilthorn jest idealnym miejscem na zorganizowanie wyjątkowego spotkania biznesowego. W otoczeniu imponujących szczytów Alp Berneńskich każda impreza stanie się niezapomnianym przeżyciem.

Wodne atrakcje Szwajcarii, czyli najbardziej malownicze jeziora świata

Alpejskie szczyty to nie wszystko, jeśli chodzi o krajobrazowe hity Szwajcarii. Każdy, kto odwiedza ten kraj, koniecznie musi poznać również szwajcarskie jeziora.

Jezioro Czterech Kantonów

Największe jeziora Szwajcarii to Jezioro Genewskie i Jezioro Bodeńskie. Jednak to Jezioro Czterech Kantonów jest najbardziej różnorodnym zbiornikiem wodnym w kraju. W niektórych miejscach przypomina krajobraz fiordów, ale jednocześnie się wyróżnia łagodnym klimatem. Aby dokładnie poznać jezioro, warto wybrać rejs jednym z historycznych bocznokołowców lub nowoczesnym statkiem pasażerskim. Odpowiednio wybierając bilet można liczyć też na takie atrakcje dodatkowe, jak prezentacje lokalnych specjałów kulinarnych.

 
Rejs warto połączyć z wędrówką tzw. „Szlakiem Szwajcarii”. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się też kąpieliska i miejsca piknikowe, przygotowane wzdłuż brzegów tras dla rowerzystów i łyżworolkarzy.

Skorzystaj z oferty Bissole Business Travel i zaplanuj wyjątkową podróż do Szwajcarii.

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.