Sprawdź, jak Bissole może Ci pomóc

Przewoźnicy obsługujący promy oferują możliwość bezpośredniego kupna biletu, jednak często, szczególnie w przypadku firm, o wiele lepiej jest skorzystać z pomocy doświadczonych agentów biura podróży. Eksperci Bissole Business Travel od lat współpracują z największymi armatorami, dzięki czemu mogą służyć klientom pomocą zarówno w organizacji podróży służbowej, jak i prywatnego wyjazdu turystycznego.

Jakiego biletu na prom potrzebujesz?

Bissole Business Travel sprzedaje bilety promowe na przejazdy pasażerskie oraz bilety towarowe cargo dla ciężarówek na połączenia w całej Europie.

Dzięki temu jesteśmy w stanie zorganizować podróż zarówno jednej czy kilku osób podróżujących samochodem osobowym, jak i całej floty pojazdów transportowych.

Warto pamiętać, że każdy armator posiada odrębne warunki zaokrętowania, anulacji i zmian biletu.

Dlaczego warto bilety na prom rezerwować z Bissole Business Travel:

01.

Oszczędność czasu

Nie musisz przeszukiwać tras i połączeń, sprawdzać lokalizacji portów ani godzin obsługi promowej. Niezbędne do założenia rezerwacji potrzebne są następujące informacje: kierunek i termin podróży, liczba podróżnych, liczba i wielkość samochodów,  konieczność rezerwacji kabiny na promie i jej wielkość. Na podstawie tych danych przygotujemy odpowiednią ofertę, uwzględniając przekazane dane i preferencje.

02.

Wygodna forma dostarczenia biletów

Wszystkie bilety dostępne są w formie elektronicznej, na życzenie klienta możemy dostarczyć także wersję papierową.

03.

Wygodna obsługa oraz zmiany / zwroty biletów

Wszystkie bilety dostępne są w formie elektronicznej, na życzenie klienta możemy dostarczyć także wersję papierową.

04.

Pomoc w ewentualnym procesie reklamacji

Kontakt z przewoźnikiem promowym nie zawsze jest łatwy, co może być problematyczne szczególnie w przypadku armatorów zagranicznych. Bissole wspiera swoich Klientów także w przypadki konieczności złożenia reklamacji.

05.

Ujednolicone rozliczenia i kompleksowa obsługa

Jeśli podróż lub pobyt składają się z kilku elementów, w przypadku współpracy z Bissole wszystkie faktury pochodzą z jednego źródła. Możesz więc np. wypożyczyć samochód, wysłać nim pracownika w delegację kupując mu na trasie bilet promowy, a następnie zakwaterować go w wybranym hotelu. Zamiast wielu faktur od kilku podmiotów, dokumenty rozliczeniowe dostaniesz tylko z Bissole Business Travel.

06.

Odroczenie płatności

Należność za bilet promowy (a także dodatkowe elementy zlecenia, jeśli jest ono szersze) może być regulowana dopiero po usłudze, według ustalonej formy i terminu płatności.

Kupując bilet promowy za pośrednictwem Bissole Business Travel klient ma pewność, że agenci biura porównali dla niego ofertę wiodących armatorów. Dodatkowo warto pamiętać, że w zależności od wybranej firmy mogą różnić się niektóre regulacje dotyczące podróży promowej. Bissole zawsze przekazuje komplet informacji właściwych dla danego przewoźnika na danej trasie.

Bilety promowe na najpopularniejsze trasy. Poznaj największych przewoźników

W podróżach służbowych bardzo popularne są kierunki skandynawskie oraz przeprawy do Wielkiej Brytanii, natomiast wśród indywidualnych wyjazdów turystycznych królują państwa śródziemnomorskie, zwłaszcza Grecja i Włochy.

Najpopularniejszymi trasami są:

 • połączenia pomiędzy Grecją lądową a wyspami greckimi,
 • promy z Włoch na Sardynię oraz na Korsykę,
 • promy z i do państw skandynawskich,
 • połączenie między francuskim portem w Calais, a brytyjskim w Dover (sposób na pokonanie Kanału La Manche).

Najpopularniejszymi armatorami promowymi są m.in.

 • Unity Line – obszar działalności tego armatora to Morze Bałtyckie,
 • Stena Line – operator promów działający między innymi w krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i Polsce,
 • Polferries – firma obsługująca promy z Polski do państw skandynawskich,
 • Irish Ferries – obsługuje przewozy pasażerskie i towarowe na trasach między Irlandią, Wielką Brytanią i Europą Kontynentalną,
 • Anek Lines – grecka firma, która oferuje przeprawy promowe głównie na trasach Pireus-Kreta i po Adriatyku,
 • DFDS – duńska międzynarodowa firma spedycyjna i logistyczna oferująca przeprawy promowe w Europie,
 • Color Line – operator promowy obsługujący połączenia do i z Norwegii,
 • Grimaldi Lines – przewoźnik promowy działający na Morzu Śródziemnym, szczególnie między Hiszpanią, Francją, Tunezją, Maltą, Grecją i Włochami,
 • Moby Lines – włoska firma przewozowa, która obsługuje promy i statki wycieczkowe między włoskim lub francuskim kontynentem, a wyspami (Elba, Sardynia i Korsyka).

Bilety na prom

Niezbędne dokumenty i szczegóły dotyczące odprawy

Bilety promowe sprzedawane są w ofercie pasażerskiej i ciężarowej. Promem mogą podróżować także piesi, dlatego armatorzy oferują również bilety indywidualne i grupowe dla osób niezmotoryzowanych.

W kategorii przejazdów pasażerskich najczęściej mieszczą się: piesi, samochody osobowe, minibusy i vany do przewozu osób, kampery, motocykle i rower. Do przejazdów ciężarowych zalicza się natomiast samochody dostawcze, samochody z przyczepą, ciągniki z naczepą, pojazdy specjalne i samochody ponadgabarytowe.

Szczegółowe regulacje dotyczące konkretnych rodzajów pojazdów mogą się różnić w zależności od wybranego przewoźnika, dlatego warto sprawdzić je przy rezerwacji biletu.

Odprawa pasażerów oraz pojazdów w porcie, w którym startuje rejs, rozpoczyna się zwykle na 120 min. przed planowanym odejściem promu. Kończy się natomiast 15 min. przed odejściem dla pasażerów pieszych oraz 30 min. dla zmotoryzowanych.

Przy odprawie pasażerowie powinni mieć przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport. Kierowca wjeżdżając do portu musi mieć przy sobie:

 • paszport lub dowód osobisty,
 • numer rezerwacji,
 • międzynarodowy list przewozowy (dokument CMR) dotyczący przewożonego ładunku,
 • w przypadku transportu zwierząt lub towarów niebezpiecznych, odpowiednią dokumentację.

Rodzaje biletów promowych. Jaką taryfę wybrać przy zakupie

Przewoźnicy promowi oferują klientom różne rodzaje biletów, w zależności m.in. od tego, jak elastyczna jest ich oferta i jakie modyfikacje w bilecie można wprowadzić po zakupie. Dlatego przed wyborem biletu warto zastanowić się, czy jest możliwe, że termin podróży trzeba będzie zmienić (bo np. przeciągną się obowiązki zawodowe pracownika będącego w delegacji). Najczęściej spotykane opcje biletowe w przypadku promów to:

Taryfa ekonomiczna

– tego rodzaju bilety są najtańsze i często dostępne tylko przy wcześniejszej rezerwacji. Podobnie, jak w przypadku wielu biletów lotniczych, im wcześniejszy zakup, tym niższa cena. Oferta ta jest jednak najmniej elastyczna, a w przypadku anulowania rezerwacji klient często może nie otrzymać żadnego zwrotu. Najtańsza taryfa zwykle oznacza też bardzo ograniczone możliwości zmiany (np. nazwiska podróżnego lub daty podróży). W niektórych przypadkach za zmiany pobierane są opłaty manipulacyjne.

Taryfa elastyczna

– tego rodzaju bilety są droższe ode wersji ekonomicznej, ale dają większą możliwość modyfikacji bez pobierania opłaty manipulacyjnej. Część przewoźników w tego rodzaju ofercie daje możliwość bezkosztowej anulacji biletu nawet do 24 h przed wypłynięciem. W wielu przypadkach rezygnując całkowicie z podróży można liczyć na zwrot większości, a nawet całego kosztu biletu.

Taryfa premium

– to najbardziej elastyczna spośród ofert. Decydując się na tego rodzaju bilet zmiany w rezerwacji można dokonać bez dodatkowych opłat manipulacyjnych. Dodatkowo bezkosztowa anulacja biletu jest możliwa nawet w dniu wyjazdu (np. do dwóch godzin przed wypłynięciem). Bilet w taryfie premium może zawierać dodatkowe usługi dla pasażerów (np. posiłek) i zapewniać priorytetowy zjazd z promu.


Wskazane różnice często decydują o tym, że najtańszy bilet nie zawsze musi być najlepszym rozwiązaniem. Korzystać z pośrednictwa agentów Bissole dowiesz się, jak poszczególne oferty wyglądają u wybranych przewoźników, dzięki czemu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję dotyczącą zakupu. Nie czekaj i już dziś zapytaj o ofertę biletów promowych na wybranej trasie.

Bilety promowe to alternatywa dla podróży samolotem

Poróżowanie samochodem lub wynajętym busem czy autobusem daje elastyczność i niezależność, dlatego jest często preferowanym przez firmy sposobem transportu osób. Bardzo dobrze się sprawdza również w sytuacjach, kiedy konieczny jest transport np. szczególnej wartości lub niestandardowych gabarytów sprzętu koniecznego do pracy na miejscu, a jego transport lotniczy byłby ryzykowny lub bardzo kosztowny.

Przewozy promowe pozwalają na przedostanie się z autem z portu do portu, dzięki czemu można np. w Polsce wypożyczyć samochód, dojechać nim do Świnoujścia i stamtąd popłynąć promem do Szwecji. Można też przejechać autem do Francji, aby promem przedostać się do Wielkiej Brytanii. W efekcie po docelowym kraju możemy poruszać się pojazdem z Polski. Dla wielu osób takie rozwiązanie jest nie tylko wygodniejsze i bezpieczniejsze, ale może być też tańsze niż np. przelot do kraju docelowego i wypożyczenie samochodu na miejscu.

Mimo, że podróż autem i promem jest to czasowo zwykle dłuższe rozwiązanie, może okazać się wygodniejsze i bardziej optymalne. Dzięki ofercie przewoźników promowych autem można dotrzeć dokładnie w pożądane nawet w trudno dostępne miejsce. Poza tym w czasie podróży promem, w wygodnych kabinach można spokojnie wypocząć, przespać się i zregenerowanym ruszyć w dalszą podróż.

Skontaktuj się z Bissole Business Travel i zapytaj o ofertę biletów na promy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Wiadomość (wymagane)