2 w 1 - 2 pociągi w 1 programie

W programie m.in.

 • wygodny przelot do Zurichu
 •  przejazd całą trasą Bernina Express
 • przejazd Glacier Express do Chur
 • niezrównane widoki, majestatyczne góry i wiadukty będące cudem techniki
 • noclegi w Zermatt, Chur i Lugano
 • wygodne podróżowanie pociągami ze Swiss Travel Pass

Piękno Szwajcarii z okien pociągu i nie tylko

Wielka podróż dwoma najsławniejszymi szwajcarskimi pociągami odkryje przed Państwem niezwykły urok tego kraju! Potęgę gór, krystaliczne jeziora, tunele i wiadukty będące maestrią techniki, malownicze miasteczka i smaki. Połączenie przejazdu Berniną Express – jedną z wizytówek Szwajcarii i Glacier Express – najwolniejszym ekspresem świata i oglądane przez panoramiczne okna widoki, to kwintesencja kraju, a same pociągi to dla Szwajcarów niemal skarb narodowy. Nie zabraknie też widoku na majestatyczny szczyt Matterhorn i i chwili błogiego lenistwa w Lugano.

Oto jedna z propozycji 4 – dniowego wyjazdu do Szwajcarii z przelotem samolotem do Zurichu. Na życzenie program można modyfikować lub rozbudowywać.

PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1:

Przelot z Polski do Zurichu (w godzinach porannych). Po przylocie przejazd pociągiem na trasie Zurich – Zermatt (z przesiadką w Visp). Zakwaterowanie w hotelu.

W czasie pobytu w Zermatt jednym z punktów obowiązkowych jest wjazd kolejką zębatą na platformę widokową Gornegrat, na wysokości 3089m n.p.m. Stąd rozpościerają się niesamowite widoki na otaczające czterotysięczniki, z najwyższym szczytem Szwajcarii i jej wizytówką – Matterhornem włącznie.

Dzień 2:

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie.

Przejazd Glacier Express z Zermatt do Chur (wyjazd o godz. 10.20 – przyjazd o godz. 14.15).  Glacier ekspress jest zwany najwolniejszym ekspresem świata, ale podróż nim to spektakl natury ukazujący potężne góry i dzikie doliny, języki lodowców, spokojne jeziora, które goście mogą podziwiać przez panoramiczne okna.

Chur, będące stolicą kantonu Gryzonia, jest najstarszym szwajcarskim miastem. Jego historia sięga ponad 5tys lat. Urocza i przytulna starówka, z wieloma restauracjami, sklepikami, zabytkami i muzeami zaprasza na spacery. A dla spragnionych górskich widoków, polecamy wjazd kolejką linową znajdującą się w mieście, na szczyt Brambrüesch, z którego można podziwiać przepiękny widok na otaczające Alpy.  

Nocleg w hotelu w Chur.

Dzień 3:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd Bernina Express do Tirano. Jest to najbardziej spektakularna trasa kolejowa w Alpach. Podczas jazdy tym niezwykłym pociągiem, można podziwiać malownicze górskie scenerie, doliny, rzeki, jeziora oraz imponujące wiadukty, w tym m.in. wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Unesco, wiadukt Landwasser.

Przejazd pociągiem odbywa się do Tirano, natomiast podróż z Tirano do Lugano odbywa się autobusem. Przyjazd do Lugano ok. 17.30.

Lugano to malowniczo położone miasto, na północnym brzegu Lago di Lugano o śródziemnomorskim charakterze. Można tu poczuć włoski klimat słodkiego lenistwa, choć miasto jest dużym ośrodkiem kulturalnym i finansowym Szwajcarii. Piękna starówka, z zwłaszcza promenada nad jeziorem promenadzie nad jeziorem z  ogrodami Belvedere Gardens, gdzie rosną nie tylko kamelie i magnolie, to ulubione miejsca turystów odwiedzających Lugano. Można tu zostać na dłużej na odpoczynek lub wracać kolejnego dnia.

Dzień 4:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem z jedną lub dwoma przesiadkami na lotnisko w Zurychu.

Wylot do Polski.

 

orientacyjny koszt programu: 4.500 zł za osobę

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 1 x nocleg hotelu/pensjonacie w Zermatt w pokoju dwuosobowym
 • 1 x nocleg w hotelu/pensjonacie w Chur w pokoju dwuosobowym
 • 1 x nocleg w hotelu/pensjonacie w Lugano w pokoju dwuosobowym
 • 3 x śniadanie
 • Karta Swiss Travel Pass na 4 dni obejmująca wszystkie przejazdy pociągami
 • Miejscówki w pociągach Glacier i Bernina Express

 

Dodatkowo płatne:

 • Przelot z Polski do Zurichu i z powrotem – ok. 2000 zł/osoba
 • Posiłki i wydatki osobiste

 • Ewentualne bilety wstępu – karta Swiss Travel Pass upoważnia m.in. do 50% zniżki na kolejki linowe oraz do darmowych lub zniżkowych biletów wstępu do muzeów

Uwagi:

 • Ostateczna cena kalkulowana jest na zapytanie klienta w oparciu o konkretny termin, standard hoteli, usługi dodatkowe oraz ilość osób
 • Istnieje możliwość zmodyfikowania programu
 

Zapytaj o ofertę wyjazdu pociągami panoramicznymi po Szwajcarii

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 16:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*: