Bernina Express i la dolce vita w Ticino

W programie m.in.

 • wygodny przelot do Zurichu
 •  przejazd całą trasą Bernina Express
 • niezrównane widoki, majestatyczne góry i wiadukty będące cudem techniki
 • noclegi w Chur i Lugano
 • relaks i wycieczki po regionie Ticino
 • wygodne podróżowanie pociągami ze Swiss Travel Pass
 • możliwość skorzystania z przepięknego kompleksu wód termalnych Termali Salini&Spa

Bernina Express - wizytówka Szwajcarii i wypoczynek nad jeziorem

PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1:

Przelot do Zurichu. Przejazd pociągiem na trasie Zurich  - Chur.    

Przyjazd do Chur – pięknie położonego pośród gór, najstarszego miasta Szwajcarii. W mieście znajduje się wiele sklepów, restauracji i muzeów. W Chur znajdzie się też coś dla miłośników science-fiction - z Chur pochodzi Hans Rudolf Giger – zdobywca Oskara za „Najlepsze Efekty Wizualne” w filmie „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”. W Chur można wybrać się do baru, który swoją futurystyczną stylistyką przypomina postać słynnego filmowego kosmity.   

Zakwaterowanie. Nocleg w Chur. 

Dzień 2:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd porannym pociągiem Bernina Express do Tirano. To najbardziej spektakularna trasa kolejowa w Alpach! Podczas jazdy tym niezwykłym pociągiem, można podziwiać malownicze górskie scenerie, doliny, rzeki, jeziora oraz imponujące wiadukty, w tym m.in. wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Unesco, wiadukt Landwasser.   

Dalsza podróż z Tirano do Lugano odbywa się autobusem w cenie biletu. Przyjazd do Lugano ok. 17.30. Choć swoim klimatem, położeniem i urokiem przywidzi na myśl włoskie dolce vita, jest to jeden z najważniejszych ośrodków finansowych Szwajcarii. Miasto leży na pograniczu Włoch i Szwajcarii, co powoduje, że łączy w sobie silne wpływy włoskie i szwajcarski porządek. W mieście można pospacerować po pięknej starówce pełnej knajpek i restauracji a następnie odpocząć nad jeziorem Lugano.   
Zakwaterowanie. Nocleg w Lugano.  

 

Dzień 3:

Śniadanie. Czas wolny w Lugano. 

Lugano położone jest nad jeziorem o tej samej nazwie u podnóża południowych Alp, z widokiem na Monte Brè i Monte San Salvatore, i cieszy się łagodnym klimatem z bujną roślinnością. Można tutaj poczuć się jak na włoskim wybrzeżu.  Polecamy rejs statkiem do Melide, gdzie można zobaczyć park miniatur Swissminiatur. W parku znajduje się około 130 szczegółowo odzwierciedlonych modeli domów, pałaców i pomników. Wśród pieczołowicie odwzorowanych modeli są tak słynne budowle, jak wioska Heidi w Maienfeld, zamki Burgdorf i Chillon, budynek parlamentu w Bernie oraz katedra z Mediolanu, która jako jedyny model może być podziwiana także od wewnątrz. Pomiędzy miniaturami kursuje 18 modeli pociągów po torach o łącznej długości 3,5 kilometrów, a także kolejki zębate i linowe, gondolowe oraz statki.

Powrót pociągiem z Melide do Lugano. Nocleg 

Dzień 4:

Śniadanie. Przejazd pociągiem do Ascony. Spacer po najniżej położonym mieście w Szwajcarii, na północnym brzegu jeziora Lago Maggiore. Miasto słynie z łagodnego klimatu, urokliwej starówki i promenady nad jeziorem. Warto zatrzymać się na kawę w jednej z licznych kawiarenek i poczuć włoską atmosferę regionu.   

Przejazd do Locarno – miasta z najcieplejszym klimatem w Szwajcarii, położonego na północnym brzegu Jeziora Lago Maggiore. Spacerując uliczkami starego miasta można dojść do głównego punktu miasta jakim jest plac Piazza Grande, doskonale znany z corocznego festiwalu filmowego. Dla chętnych relaks w Termali Salini & Spa – pięknie położonym nad jeziorem, kompleksem saun i basenów. We wszystkich basenach można zanurzyć się w naturalnej wodzie solankowej, która ma wyjątkowe właściwości zdrowotne. Z krytego basenu z grotami i niszami można wpłynąć do basenu zewnętrznego i podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę gór Ticino.   

Powrót pociągiem do Lugano. Nocleg. 

Dzień 5:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem z jedną lub dwoma przesiadkami na lotnisko w Zurychu. Wylot do Polski.  

orientacyjny koszt programu: 4.300 zł za osobę

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 1 nocleg w hotelu/pensjonacie w Chur w pokoju dwuosobowym  
 • 3 noclegi w hotelu/pensjonacie w Lugano w pokoju dwuosobowym  
 • 4 x śniadanie   
 • Swiss Travel Pass na 4 dni (obejmuje przejazdy pociągami w dniach 2-5 i rejs statkiem z Lugano do Melide) 
 • Bilety na pociąg: Zurich – Chur 
 • Przejazd autobusem na trasie Tirano – Lugano   
 • Opłata za miejscówkę w pociągu Bernina 
 • Ubezpieczenie KL i NNW  

 

Dodatkowo płatne:

 • Przelot z Polski do Zurichu i z powrotem – ok. 2000 zł/osoba
 • Posiłki i wydatki osobiste

 • Ewentualne bilety wstępu: np. park miniatur – 19,50 CHF/os.Termali Salini & Spa – 110 CHF/os.   

Uwagi:

 • Ostateczna cena kalkulowana jest na zapytanie klienta w oparciu o konkretny termin, standard hoteli, usługi dodatkowe oraz ilość osób
 • Istnieje możliwość zmodyfikowania programu
 

Zapytaj o ofertę wyjazdu pociągami panoramicznymi po Szwajcarii

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 16:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*: