MICE

Branża MICE to dziedzina, w której skupia się spora część pracy Bissole Business Travel. Zwłaszcza w literze „I” tego skrótu. Dlatego też pozwalamy sobie przedstawić Państwu wyjaśnienie całości nazwy i tego czym się zajmuje.

 

MICE to nazwa części branży turystycznej, mająca zastosowanie przede wszystkim na rynku biznesowym. Jest to akronim od angielskich słów:

M    Meetings – spotkania branżowe, firmowe,
I      Incentive – wyjazdy motywacyjne i integracyjne
C    Conferences – konferencje, seminaria
E    Events – wydarzenia specjalne, uroczystości

 

Zdarza się, że poszczególne elementy wchodzące w skład MICE wzajemnie się przenikają i uzupełniają, tworząc wyjątkowe wydarzenie.

 

W Polsce – a szczególnie w kręgach osób związanych z branżą – najczęściej używa się właśnie tej skrótowej nazwy MICE, choć na świecie często spotkacie się Państwo także z określeniami Meeting Industry (przemysł spotkań) lub Business Tourism (turystyka biznesowa). To ostatnie określenie może jednak wprowadzać w błąd i sugerować, że branża MICE to wyłącznie podróże służbowe, odbywane w ramach wykonywanego zawodu. W rzeczywistości to tylko jedna ze sfer MICE obejmujących bardzo szeroki wachlarz usług. Mają one zwykle charakter zdecydowanie bardziej wyjątkowy czy odświętny. Od spotkań firmowych, przez konferencje czy specjalne eventy, po odgrywające coraz większą rolę w życiu firm – wyjazdy motywacyjne.

 

Turystyka biznesowa

Jest z roku na rok coraz bardziej znaczącą pozycją w globalnej turystyce. Jej obroty liczy się już w miliardach dolarów. Firmy coraz częściej dostrzegają też korzyści płynące z organizacji incentive travel, czy różnorakich eventów, przy okazji kładąc większy nacisk na wysoką specjalizację i profesjonalizm firm, z którymi współpracują. Cały czas zauważalna jest też chęć poszukiwań nowych, zaskakujących atrakcji oraz nietypowych kierunków podróży.

 

Zarówno w wyjazdach, jak i w eventach czy konferencjach, coraz większą rolę odgrywają nowoczesne technologie, które są wykorzystywane na mnóstwo różnorakich sposobów. Czasem stają się wręcz podstawą, na której zbudowany jest cały program. To ciągłe poszukiwanie “nowego” zmusza całą branżę MICE do nieustającej kreatywności i ciągłego podnoszenia jakości usług. Dotyczy to także działań zespołu Bissole Business Travel, co szczególnie nas cieszy, gdyż wciąż nowe wyzwania są sensem naszej codziennej pracy.