Wypożyczalnia samochodów dla firm. Eksperci Bissole Business Travel znajdą dla Ciebie auto i pomogą w formalnościach

Wynajem samochodów w wypożyczalniach dla firm jest coraz popularniejszą usługą już nie tylko w korporacjach, ale także w średnich, a nawet małych przedsiębiorstwach. Aby jednak wynajem był bezpieczny, wygodny i opłacalny, warto skorzystać z pomocy doświadczonych agentów. Eksperci Bissole Business Travel, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz profesjonalnym narzędziom, wybierają dla klientów najlepsze oferty, zoptymalizowane pod kątem wskazanych przez nich priorytetów. Współpraca z Bissole to także wygodna forma rozliczeń.

Wynajem aut jest jedną z usług świadczonych przez Bissole w ramach business travel. Ponieważ jest to jedna z usług najczęściej wykorzystywanych w ramach podróży służbowych, firmy zwykle określają ją w wewnętrznych dokumentach polityki podróży, poprzez np. dozwoloną klasę auta czy też sytuacje, w których wynajem auta jest możliwy. Współpracując z Bissole klient ma pewność, że jego wymagania dotyczące m.in. polityki podróży zostaną uwzględnione przy poszukiwaniu oferty wynajmu samochodu.

Wynajem samochodu to rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba jednorazowo obciążać konta firmowego poważną sumą (jak w przypadku zakupu auta) ani też nie ma potrzeby wiązać się na dłużej umową leasingową czy kredytową. Dodatkowo klient nie musi dbać o stan techniczny floty, ani troszczyć się o formalności związane z ubezpieczeniem czy badaniami technicznymi pojazdów. To firma wynajmująca ma obowiązek dbać o samochody, na niej spoczywają też wszelkie formalności związane z dopuszczeniem ich do ruchu.

Jak skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów

Jeśli chcesz zapewnić pracownikowi możliwość przemieszczania się autem np. w innym kraju, do którego planujesz wysłać go w delegację, we wskazanym miejscu możesz wynająć dla niego samochód. Możesz też zdecydować się na wynajem kilku samochodów, jeśli Twoi pracownicy potrzebują ich do wykonywania codziennych obowiązków. Profesjonalne firmy rent a car stosują różne rozwiązania dotyczące schematu najmu, dzięki czemu warunki umowy można dopasowywać do potrzeb konkretnego klienta. Wynajmować można samochody różnej klasy i wielkości, w tym pojazdy dostawcze.

Wynajęte samochody znakomicie sprawdzają się też w sytuacji nietypowego zadania, które pojawi się przed firmą. Najczęściej jest to np. przewóz kilku lub kilkunastu osób (które np. przyjeżdżają na spotkanie biznesowe i będą wizytowały oddalone od siebie oddziały firm) albo konieczność wynajęcia luksusowego auta w celach reprezentacyjnych.

Aby mieć pewność, że zakres podpisanej umowy, a także dostarczone pojazdy w pełni spełniają Twoje kryteria, skorzystaj z fachowej pomocy Bissole Business Travel, które współpracuje z największymi, renomowanymi wypożyczalniami, takimi jak:

 • Hertz,
 • Avis,
 • Europcar,
 • Sixt,
 • Enterprise Rent-A-Car (w USA jest to National Enterprise).

Wynajem aut z wypożyczalni za pośrednictwem Bissole. Oto najważniejsze zalety

Oszczędności

Dzięki wieloletniej współpracy z firmami wypożyczającymi auta, Bissole może korzystać z preferencyjnych i indywidualnie wynegocjowanych stawek. W efekcie agenci Bissole są w stanie zaproponować klientowi zarówno bardzo korzystne ceny najmu, jak i atrakcyjne warunki umowy.

Pewność i bezpieczeństwo

Poszukując najlepszej oferty, agenci Bissole zawsze wnikliwie sprawdzają i analizują kwestie związane z ubezpieczeniem.  W cenie wynajmu jest zawsze ubezpieczenie podstawowe, którego zakres można zwiększyć za dodatkową opłatą. Pozwala to np. na zniesienie udział własnego najemcy w ewentualnych kosztach związanych z wypadkiem, kolizją lub kradzieżą. W zależności od wyboru konkretnej firmy często jest też możliwość rozszerzenia pakietu o koszty związane z:

 • uszkodzeniem kół, okien, lusterek zewnętrznych, wycieraczek;
 • uszkodzeniem wnętrza samochodu i podwozia oraz uszkodzenia kluczyka;
 • zabrudzeniem części samochodu wymagającej specjalnego czyszczenia (np. zabrudzenia drobinami asfaltu, wymagające usuwania lakieru).

Regulacje i zapisy dotyczące ubezpieczenia często są dość skomplikowane. Jednak korzystając z wiedzy i doświadczenia ekspertów Bissole, klient może ocenić, które warianty będą dla niego korzystane, a za które – w jego przypadku – nie warto płacić. 

Dopasowanie do potrzeb

Jeśli klient na początku nie wskaże, że zależy mu na konkretnej wypożyczalni, eksperci Bissole zawsze sprawdzają wiele różnych wariantów. Celem jest porównanie i wybór oferty najlepszej pod względem preferencji wskazanych przez klienta. Jednym może zależeć na niskiej cenie, innym na wysokiej klasie aut, jeszcze innym na świadczeniach dodatkowych (np. możliwości wielokrotnej wymiany modelu samochodu).

Proste rozliczenie umowy, bez karty kredytowej

Korzystając z usługi wynajmu aut za pośrednictwem Bissole, klient nie musi posiadać karty kredytowej, zwykle wymaganej w wypożyczalniach jako zabezpieczenie. Wszelkie rozliczenia odbywają się przez biuro.

Rozliczenie całości umowy ma miejsce dopiero po wystawieniu faktury (w niektórych przypadkach z odroczonym terminem płatności). Jeśli dojdzie do uszkodzeń wynajętego auta, naliczone przez wypożyczalnie opłaty także są rozliczane dopiero po powrocie, na podstawie faktury.

Rodzaje wynajmu samochodów dla firm dostępne w wypożyczalniach

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firmy rent a car oferują różne formy współpracy, w zależności od zapotrzebowania. Najczęściej są to następujące rodzaje umowy:

Umowa krótkoterminowa (a tym jednodniowa) – usługa tego rodzaju często spotykana jest przy lotniskach i dworcach, z których podróżni w wygodny sposób chcą dostać się we wskazane miejsce. Przy tego rodzaju umowie auto może być oddane w miejscu wypożyczenia albo odebrane przez pracownika firmy wynajmującej w innym – ustalonym w umowie miejscu.

Umowa średnioterminowa (kilkutygodniowa) – przydatna np. w przypadku wysłania pracownika na kontrakt poza miejscem pracy. Przy tego rodzaju współpracy częstą praktyką jest wskazywanie w umowę miesięcznego limitu kilometrów, które mogą być przejechane autem.

Umowa długoterminowa (roczna lub kilkuletnia) – wykorzystywana np. przez przewoźników, którzy obserwują większe zainteresowanie swoimi usługami, ale nie są pewni trwałości tego trendu.

Termin wypożyczenia auta często można przedłużyć już w trakcie trwania umowy. Ważne jest jednak, aby odpowiednio wcześnie poinformować o tym firmę wynajmującą pojazd (terminy mogą się różnić w zależności od wypożyczalni i rodzaju umowy).

Współpraca Bissole z wypożyczalniami samochodów dla firm

Współpracując z biurem Bissole klient ma pewność, że formalności dotyczące wypożyczenia zostaną ograniczone do minimum. Przy standardowej rezerwacji samochodu na początku wymagana jest akceptacja regulaminu oraz warunków umowy najmu przez osobę zamawiającą. Wypożyczalnia, przed zatwierdzeniem rezerwacji, może wymagać od klienta dodatkowych informacji, np. danych osobowych, danych z dokumentu tożsamości, prawa jazdy. Zapisy w umowach z firmami rent a car najczęściej stanowią, że najemcą samochodu może zostać osoba, która ma ukończone 21 lat, ważne prawo jazdy oraz posiada kartę kredytową. Często wymagane jest posiadanie prawa jazdy np. minimum od roku.

Korzystając z usług Bissole, klient nie musi mieć karty kredytowej. Nie musi też sam przeglądać i porównywać wielu ofert – określa jedynie jakiego rodzaju auto (lub auta), na kiedy i gdzie będzie (lub będą) mu potrzebne. Pracownicy biura wyszukują najlepsze propozycje, a po akceptacji wybranego wariantu klient otrzymuje voucher na wynajem. Takie rozwiązanie w wielu przypadkach pozwala dodatkowo uniknąć blokady środków na depozyt (najczęściej w wysokości około 700 euro). Voucher w opcji full credit oznacza, że wszystkie wydatki związane z wynajmem (np. mandaty, uszkodzenia auta, usługi dodatkowe itp.) zostaną rozliczone przez biuro.

Do wynajęcia auta niezbędne są następujące informacje:

Wypożyczalnie samochodów w pandemii oferują bezpieczne rozwiązania dla firm

Z powodu pandemii zalecane jest utrzymywanie odpowiedniego dystansu społecznego, korzystanie z samochodów często okazuje się więc bezpieczniejszą formą podróżowania, niż np. pociągi czy samoloty. Dodatkowo współpraca z dużymi sieciami rent a car pozwala wypożyczać i oddawać auta w wielu dogodnych lokalizacjach.

Bissole Business Travel współpracuje ze sprawdzonymi partnerami, którzy w odpowiedni sposób dbają o bezpieczeństwo klientów. Najemca może mieć więc pewność, że wszystkie auta są odpowiednio przygotowane i przed wypożyczeniem przeszły kwarantannę oraz dezynfekcję, ze szczególnym uwzględnieniem elementów takich jak:

Jak wypożyczalnie samochodów rozliczają tankowanie?

Wszystkie samochody są wypożyczane z pełnym bakiem, natomiast przy zwrocie auta klient ma do wyboru kilka opcji, w zależności od wypożyczalni i rodzaju zawartej z nią umowy.

Można np.:

 1. Oddać samochód zatankowany do pełna.
 2. Zapłacić za pełen bak paliwa przy odbiorze (nie trzeba wtedy tankować przed zwrotem auta).
 3. Zapłacić za paliwo przy zwrocie auta (zatankują pracownicy wypożyczalni, ale zapłaci klient).

Wynajem samochodów jest formą bardzo elastyczną i wygodną dla najemcy. Trzeba jednak pamiętać o wielu regulacjach i przepisach, wpływających na jakość realizacji umowy. Najważniejsze kwestie dotyczą m.in. wypadków i kolizji, kradzieży, zakresu ubezpieczenia, ale też możliwości wyjazdu wypożyczonym samochodem do innego kraju itd. Korzystanie z usług doświadczonych agentów Bissole pozwala uniknąć wielu kosztownych błędów często popełnianych przez najemców aut (jak np. wybór nieodpowiedniej opcji ubezpieczenia).

Rodzaje ubezpieczeń stosowane przez wypożyczalnie samochodów przy współpracy z firmami

Auta wynajmowane w Polsce zawsze objęte są ubezpieczeniami CDW oraz THW, co odpowiada pakietowi OC + AC (AC z udziałem własnym). Przy wynajmach za granicą warto zawsze zwrócić uwagę na specjalne międzynarodowe nazewnictwo dotyczące różnych form ubezpieczeń. Są to:

 • CDW (Collision Damage Waiver) – ubezpieczenie pojazdu od uszkodzeń z ograniczeniem odpowiedzialności do wysokości kwoty udziału własnego
 • TW (Theft Waiver) – ubezpieczenie pojazdu od kradzieży do wysokości kwoty udziału własnego
 • SCDW (Super Collision Damage Waiver) – ubezpieczenie całkowicie znoszące odpowiedzialność z tytułu uszkodzenia samochodu.
 • PAI (Personal Accident Insurance) – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, obejmujące kierowcę oraz pasażerów znajdujących się w wynajętym samochodzie.

 Wszystkie duże wypożyczalnie w ramach wynajmu auta oferuję podstawowe usługi assistance. Zależnie od wypożyczalni można za dodatkową opłatą rozszerzyć pakiet assistance o usługi dodatkowe np. w przypadku braku paliwa czy zatrzaśnięcia kluczyków w aucie. Nasi Pracownicy doradzą Państwu najlepsze ubezpieczenie w zależności od potrzeb.

Zapytaj o ofertę wynajmu samochodów z Bissole

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Opisz dokładnie jakimi usługami z zakresu wynajmu samochodów jesteś zainteresowany(a)*

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*: