Peru – Belmond Andean Explorer

 

Belmond Andean Explorer przemierza jedną z najwyżej położonych linii kolejowych na świecie i jest pionierem jeśli chodzi o pociągi luksusowe w Ameryce Południowej.  Mija andyjskie równiny pośród majestatycznych gór, odwiedza potężne, surowe pasmo górskie La Raya, największe wysokogórskie jezioro na świecie Titicaca, spotyka się z wiekami historii w Raqu’i.

 

W odróżnieniu do Orient Expressu jego wystrój i charakter odchodzi od klasycznego luksusu w stylu vintage, zamiast tego przywołuje współczesną estetykę doskonale zaprojektowaną tak, aby oddawała inspirujący krajobraz Peru. Pojawiają się tu jasne, ciepłe barwy przeplatane żywymi akcentami kolorystycznymi, z teksturowaną skórą i wełną alpaki. Każdy wagon ma swoją nazwę wywodzącą się z flory i fauny znajdujące się na trasie. Wagon restauracyjny „Muna” nosi nazwę kojącego andyjskiego zioła, wagon SPA to „Picaflor” po łagodnym kolibrze. W ostatnim wagonie jest otwarty pokład obserwacyjny, skąd można podziwiać otaczającą przyrodę, a wieczory można spędzić przy dźwiękach muzyki na żywo w wagonie barowym.

W Belmond Andean Explorer są trzy typy przedziałów do wyboru: przestronne suity o powierzchni 13,1m2, klasyczne przedziały dwuosobowe (twin lub duble) o powierzchni 7,4m2 oraz dwuosobowe przedziały z łóżkiem piętrowym o pow. 5,5m2. Wszystkie urządzone w ciepłych przytulnych barwach, komfortowo wyposażone, eleganckie, z łazienkami.

Przejazd pociągiem Belmond Andean Explorer i inspirujące wycieczki, jakie są oferowane w czasie wyprawy, pozwalają odkryć duch Peru!

Trasy i ceny Belmond Andean Explorer

Puno – Cuzco “Duch Andów”

 

Podróż w czasie której można poczuć ducha Andów i dać się oczarować najpiękniejszym krajobrazom Ameryki Południowej. To jedna z najwyższych tras kolejowych na świecie. Podróż zaczyna się w Puno, czarującym mieście nad jeziorem Titicaca. Po zakwaterowaniu w kabinie goście zostaną zaproszeni na lunch bazujący na kuchni Andów. Po lunchu przystanek i wycieczka po paśmie górskim La Raya, pełnym surowego, nieokiełznanego piękna. Powrót do pociągu na popołudniową herbatę i odpoczynek. Możliwość podziwiania widoków z wagonu obserwacyjnego, czy drinka w barze. Wieczorem kolacja w wagonie restauracyjnym. Na noc pociąg stoi w Cusipata, gdzie powita gości wschód słońca. Wczesnym rankiem wyborne śniadanie i powitanie z Cuzco, pełnym kolorów miastem, stolicą legendarnego imperium Inków. Tu kończy się podróż, a goście mogą wyruszyć w dalszą drogę odkrywać uroki Peru.

 

Pociąg wyrusza z Puno w każdą środę w południe.

Cena: około 2.940 USD / za przedział klasyczny dwuosobowy przy dwóch osobach

Świadczenia zawarte w cenie: 1 noc w pociągu w luksusowej kabinie, wszystkie posiłki i napoje na pokładzie, rozrywka na pokładzie, wycieczka ujęta w programie (La Raya), opieka przewodnika (hiszpańsko – i anglojęzycznego).

Cuzco – Puno “Duch wody”

Zachwyć się pięknem Jeziora Titicaca, oszałamiającego miejsca docelowego podczas podróży z Cuzco do Puno. Podróż pociągiem na pokładzie Belmond Andean Explorer obiecuje niezliczoną ilość skarbów. Rozpoczyna się w Cuzco – oszałamiającej stolicy imperium Inków. Po zakwaterowaniu w wygodnych, przytulnych kabinach i wybornym lunchu, goście udadzą się na wycieczkę do Raqch’i. Dawniej była to twierdza obronna Inków, dziś jest stanowiskiem archeologicznym, znanym także jako Świątynia Wiracocha. Popołudniu powrót do pociągu, czas na odpoczynek i podziwianie zachodzącego słońca nad pasmem górskim La Raya. Wieczorem kolacja w wagonie restauracyjnym. Kolejnego dnia wczesna pobudka aby podziwiać wschód słońca nad jeziorem Titicaca. Po śniadaniu zakończenie podróży.

 

Podróż “Duch wody” rozpoczyna się w każdy wtorek rano.

Cena: około 3.120 USD / za przedział klasyczny dwuosobowy przy dwóch osobach

Świadczenia zawarte w cenie: 1 noc w pociągu w luksusowej kabinie, wszystkie posiłki i napoje na pokładzie, rozrywka na pokładzie, wycieczka ujęta w programie (Raqch’i), opieka przewodnika (hiszpańsko – i anglojęzycznego).

Cuzco – Puno – Arequipa  “Peruwiańskie wyżyny”

Wyrusz w niesamowitą peruwiańską podróż w wielkim stylu z Cuzco do Arequipy! Odwiedź urocze Puno i majestatyczne jezioro Titicaca. Codzienne wycieczki pozwalają odkryć ukryte skarby tej fascynującej krainy. Pierwszego dnia po powitaniu w pociągu, zakwaterowaniu i lunchu na pokładzie goście udadzą się na wycieczkę Raqch’i – fascynującego stanowiska archeologicznego z dziejów imperium Inków. Po powrocie do pociągu i odpoczynku można podziwiać zachód słońca na górami La Raya. Wczesnym rankiem z kolei wita gości wschód słońca nad Jeziorem Titicaca. Po śniadaniu goście udadzą się na wycieczkę ukazującą piękno i różnorodność tego największego jeziora Ameryki Południowej. W czasie rejsu po jeziorze odwiedzą wysepki Uros i Taquile, zjedzą lunch w Collata Beach z pokazami tańca i rzemiosła artystycznego. Powrót do pociągu na kolację pożegnalną i nocleg w pociągu.  Kolejnego dnia po śniadaniu odbędzie się jeszcze przepiękną wycieczka nad Jezioro Lagunillas oraz do jaskiń Sumbay, gdzie można znaleźć fascynujące malowidła sprzed ponad 8tys lat. Powrót do pociągu na lunch i przyjazd do Arequipa – drugiego co do wielkości miasta Peru położonego u stóp Cordillera Volcanica. Stąd można już osobiście wyruszyć w dalszą niezwykłą podróż lub skorzystać z transferu na lotnisko przy okazji odbywając city tour po mieście.

 

Podróż „Peruwiańskie wyżyny” rozpoczyna się w każdy czwartek rano.

Cena około 5.200 USD / za przedział klasyczny dwuosobowy przy dwóch osobach

Świadczenia zawarte w cenie: 2 noce w pociągu w luksusowej kabinie, wszystkie posiłki i napoje na pokładzie, rozrywka na pokładzie, wycieczki ujęte w programie (Raqch’i, jezioro Titicaca z lunchem, jaskinie Sumbay), opieka przewodnika (hiszpańsko – i anglojęzycznego).

Arequipa – Puno – Cuzco “Andyjskie równiny i wyspy”

Komfortowa i pełna przygód podróż przez zachwycające Peru! Wyjazd z niesowitej Arequipy późnym popołudniem. Miasta, którego cała starówka jest wpisana na listę UNESCO. Zakwaterowanie w przytulnych kabinach i kolacja w wagonie restauracyjnym. Następnie można zrelaksować się w barze przy cocktailach. Przed śniadaniem kolejnego dnia można podziwiać wschód słońca nad jeziorem Titicaca. Ten dzień goście spędzą na niesamowitej wycieczce po jeziorze odwiedzając pływające wyspy Uros i Taquile, zjedzą lunch na plaży przy występach lokalnych tancerzy i pokazie rzemiosła. Popołudniu powrót do pociągu, kolacja i dalsza podróż w kierunku Cuzco. Po śniadania jeszcze jedna wycieczka do Raqu’i – dawnej ważnej inkaskiej twierdzy, a dziś stanowiska archeologicznego. Powrót do pociągu na lunch, by wkrótce dotrzeć do Cuzco.

Podróż „Andyjskie równiny i wyspy ” rozpoczyna się w każdą sobotę późnym popołudniem

Cena około 4.900 USD / za przedział klasyczny dwuosobowy przy dwóch osobach

Świadczenia zawarte w cenie: 2 noce w pociągu w luksusowej kabinie, wszystkie posiłki i napoje na pokładzie, rozrywka na pokładzie, wycieczki ujęte w programie (Raqch’i, jezioro Titicaca z lunchem), opieka przewodnika (hiszpańsko – i anglojęzycznego).