bagaż w samolocie

American Express Business Travel Account® i Rachunek Rozliczeń Podróży Służbowych (Business Travel Account) – to wydatki na podróże pod Twoją kontrolą.

 

Największymi operatorami rachunków typu BTA są na rynku polskim American Express oraz Diners Club International. Działanie oraz korzyści rachunku przedstawiamy na przykładzie American Express.

 

Rachunek BTA to centralny rachunek Twojej firmy służący do płatności za bilety lotnicze zakupione w biurze podróży. Działa w oparciu o numer karty płatniczej (sama karta, jako plastik nie istnieje). Rachunek BTA przeznaczony jest dla firm, których wydatki na bilety lotnicze wynoszą min. 100 tys. dolarów rocznie, tj. ponad 26 tys. zł miesięcznie.

 

Rachunek BTA jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które poszukują oszczędności oraz dodatkowych korzyści finansowych i pozafinansowych przy użyciu nowoczesnych form rozliczeń, przy tym chcą zwiększyć kontrolę nad wydatkami używając elektronicznych raportów oraz zwiększyć efektywność zarządzania kosztami wyjazdów. Bardzo istotna jest także możliwość automatycznego i bezpłatnego ubezpieczenia wszystkich osób podróżujących służbowo.

 

Schemat procesu dokonywania zakupu biletów lotniczych na Rachunek BTA:

 

bta-schemat

 

 

Schemat dokonywania i wydłużenia terminu płatności za pomocą BTA:

bta-platnosc

 

Rachunek BTA to wymierne korzyści:

  • Bezpłatne kredytowanie do 59 dni.
  • Ograniczenie liczby przelewów – jedna, centralna płatność raz w miesiącu.
  • Szczegółowe dane dotyczące wydatków służbowych.
  • Bezpieczeństwo transakcji i gwarancja systemowych cen biletów lotniczych – obciążeń dokonuje linia lotnicza.
  • Brak opłat za wystawienie i używanie BTA, brak prowizji od obrotów na rachunku BTA.
  • Możliwość optymalizacji budżetu na podróże służbowe.
  • Kontrola przestrzegania wewnętrznej polityki firmy dotyczącej wydatków służbowych.
  • Bezpłatne ubezpieczenie osób, których bilet lotniczych został opłacony za pośrednictwem rachunku BTA (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków do kwoty 400 tys. zł; ubezpieczeniem od niedogodności w podróży dla osób posiadających Karty Korporacyjne American Express).

 

Działanie rachunku BTA – firma – biuro podróży jest bardzo przejrzyste i łatwe. Firma otrzymuje od American Express numer Rachunku BTA i przekazuje go do biura podróży wraz z upoważnieniem do jego wykorzystania do zakupu biletów lotniczych. Biuro podróży wprowadza numer BTA do systemu rezerwacyjnego oraz wykorzystuje ten numer do zakupu biletów lotniczych dla firmy. Procedura zamawiania biletów w biurze podróży nie ulega zmianie! Raz w miesiącu firma otrzymuje od American Express Raport Faktur oraz Raport Alokacji Płatności (w wersji elektronicznej) zawierające wszystkie dane o fakturach wystawionych przez biuro podróży. Firma dokonuje płatności raz w miesiącu, zbiorczym przelewem na rachunek American Express.