chiny pekin

Chiny – Państwo Środka, którego historia liczy 5 000 lat, od dawna fascynowały i ciekawiły świat. Jedna z najstarszych istniejących cywilizacji pozostawiła ogromne dziedzictwo kulturowe. Odwiedzających Państwo Środka zachwyca po dzień dzisiejszy zarówno bogactwo zabytków architektury, kultura, jak i piękno i różnorodność krajobrazu. Przyciąga uwagę i budzi zdziwienie także codzienne życie Chińczyków. Od dwudziestu lat Chiny cechuje szybki rozwój gospodarczy, a zachodzące zmiany są widoczne na każdym miejscu. Jak wyglądają stolica Chin, co ma do zaoferowania, czym przyciąga rzesze odwiedzających każdego roku?

Program wycieczki:

Dzień 1

Wylot z kraju

Dzień 2: Pekin

Przylot do Pekinu i transfer do hotelu. Zwiedzanie Zakazanego Miasta – Pałacu Cesarskiego, na który składa się rozległy kompleks budowli (lista UNESCO) i który przez całe wieki był niedostępny dla zwykłych ludzi. Ten największy i najlepiej zachowany zabytek Państwa Środka był siedzibą dwóch ostatnich dynastii chińskich Ming (1368 – 1644) i Qing (1644 – 1911). Najważniejszymi obiektami są: Pałac Niebiańskiej Czystości, Pawilon Powodzenia, Pałac Ziemskiego Spokoju. Następnie spacer po Tienanmen – pl. Niebiańskeigo Spokoju, jednym z największych placów świata. Dla chętnych wieczorny spacer po centrum – głównej handlowej ulicy wizytówce Pekinu – Wangfujing, tętniącym życiem do późnych godzin wieczornych. Na kolację oczywiście kaczka po pekińsku.

Dzień 3: Wielki Mur Chiński

Całodniowa wycieczka na Wielki Mur Chiński (lista UNESCO) – jedyną widoczną z kosmosu, największą budowlą świata wznoszącą się na wysokości około 1000 m n.p.m., a w okresie swojej świetności rozciągającą się na długości blisko 8 tys. kilometrów. Następnie ogromna nekropolia cesarska z grobowcami cesarzy z dynastii Ming oraz spacer wzdłuż legendarnej Drogi Duchów zwanej również Drogą Kamiennych Postaci. Powrót do Pekinu. Po kolacji udział w pokazie tradycyjnej sztuki Państwa Środka.

Dzień 4: Pałac Letni

Wycieczka do Pałacu Letniego pod Pekinem – letniej rezydencji cesarzy chińskich (lista UNESCO) – wizyta w jednym z największych kompleksów cesarskich ogrodów, w skład którego wchodzą liczne pawilony pałacowe, świątynne, budynki opery, korytarze, galerie. Wieczorem udział w pokazie tradycyjnej sztuki Państwa Środka.

Dzień 5: Świątynia Nieba

Zwiedzanie Świątyni Nieba – świątyni kultu cesarskiego, najdoskonalszego przykładu architektury z epoki Ming (lista UNESCO), której Pawilon Modłów Corocznych jest najdoskonalszym przykładem architektury okresu dynastii Ming (1368 – 1644) i jednocześnie symbolem Pekinu. Po krótkim lunchu zwiedzanie świątyni lamaistycznej (buddyzmu Tybetańskiego) najbardziej znanego klasztor lamajskiego poza Tybetem.
Transfer na lotnisko, wylot do Polski, przylot do Polski.