El expreso de la Robla

El expreso de la Robla

El Expreso de La Robla wyruszył w swą pierwszą trasę w 2009 roku. To połączenie klasycznych, eleganckich podróży koleją z nowoczesnym stylem i wszelkimi jego udogodnieniami, pozwala zanurzyć się w sztuce, hiszpańskich krajobrazach i wybornej kuchni, i to za rozsądne ceny. Przepysznym śniadaniem można się delektować w komfortowym wagonie restauracyjnym, a przytulny salon z panoramicznymi oknami to idealna sceneria by zasiąść w wygodnym fotelu, wypić drinka i zrelaksować się po dniu pełnym wrażeń.

 

Przedziały El Expreso de La Robla są bardzo przestronne, a każdy centymetr ich powierzchni jest maksymalnie wykorzystany i przemyślany. Wszystkie są klimatyzowane.  Są w nim dwa łóżka, szafa, a także niewielka przestrzeń do odpoczynku. W każdym przedziale jest w pełni wyposażona łazienka z prysznicem z hydromasażem, suszarką i zestawem kosmetyków. Podróż pociągiem El Expreso de La Robla to przygoda wśród krajobrazów północnej Hiszpanii, to odkrycie tradycji i historii ukrytej w małych wsiach, miasteczkach i miejscach będących perłami tego  regionu dzięki opowieściom fachowego przewodnika. Tu będzie można ich „dotknąć” osobiście w czasie niespiesznych spacerów. Pociąg podróżuje po dwóch trasach: La Robla Route między Bilbao i Leon oraz Green Paradise Route pomiędzy Bilbao i Oviedo. Zapraszamy w podróż.

 

Zapytaj o aktualną ofertę

Trasy pociągów El Expreso de La Robla

 

TRASA BILBAO – LEON

 

DZIEŃ 1: Bilbao – Sotoscueva – Espinosa de los Monteros

Odbiór bagażu o godzinie 14.00 na stacji La Concordia w Bilbao. O godz 15 grupa zostanie powitana w pociągu i La Robla Express wyrusza do Sotoscueva, gdzie odwiedzimy Ojo Guareña niezwykły kompleksie krasowych chodników i jaskiń , uznanych za pomnik przyrody, które według badań archeologicznych były wykorzystywane przez człowieka już w okresie paleolitu i średniowiecza. Cały kompleks to 110km korytarzy wiodących przez jaskinie i galerie i 180 gatunków bezkręgowców. Następnie udamy się do Espinosa de los Monteros, pięknego miasteczka Merindades, gdzie zjemy kolację i spędzimy noc.

 

DZIEŃ 2: Espinosa de los Monteros – Romanesque Palentino – Cistierna

Podczas delektowania się pierwszym śniadaniem na pokładzie, pociąg dotrze do Mataporquera. Stamtąd autobus zabierze nas do wspaniałych miejsc romańskiego w Palencji, w środku Camino de Santiago, Carrión de los Condes, Frómista i Saldaña. Zwiedzimy miasto, można również skorzystać z wolnego czasu przed dalszą podróżą i zwiedzaniem Canal de Castilla i romańskiego kościoła San Martín. Czas wolny i obiad. Po południu będziemy kontynuować podróż do czasów romańskich wizytą w rzymskiej willi La Olmeda z jej wspaniałą kolekcją mozajek. Powrót do pociągu i dalsza podróż do Cistierna, gdzie zjemy kolację i zostaniemy na noc.

 

DZIEŃ 3: Cistierna – Leon

Podczas śniadania El Expreso de La Robla zabierze nas do San Feliz. Stąd autokarem zwiedzimy miasto León. Wizyta z historycznym centrum, San Isidoro i w katedrze. Czas wolny na zakończenie wycieczki ok. 14.00.

 

Rozkład i cennik podróży El expresso de La Robla

Wyjazdy z Bilbao – 3 dni / 2 noce

Miesiąc Dzień Cena w euro za osobę w Suite  Gran Lujo w kabinie dwuosobowej
Czerwiec 2022 r 10; 24

1.000 euro

Lipiec 2022 r 8; 22
Wrzesień 20222 r 9; 23
Październik 2022 r 7; 21

 

Możliwe dopłaty:

 • dopłata do kabiny jednoosobowej typu Standard Compartment : 750 euro

Dostępność miejsc oraz ceny – do potwierdzenia!

TRASA LEON – BILBAO

 

DZIEŃ 1 : Leon – Cistierna

Odbiór bagażu od godz. do 15:00 na stacji Feve w Leon. Następnie bus zawiezie gości do San Feliz, gdzie czeka El Expreso de La Robla. Prezentacja załogi, zakwaterowanie i transfer do Matallany. Stamtąd przejedziemy przez spektakularne Hoces de Vegacervera, dotrzemy do Valporquero, aby odwiedzić niezwykłe jaskinie, słynące ze stalaktytów, stalagmitów i odlewów o przedziwnych kształtach, a także z imponującej Gran Rotonda, ogromnej otwartej przestrzeni podziemnej 100 000 m3. Następnie powrót do pociągu i podróż do Cistierny, gdzie zjemy kolację i przenocujemy.

DZIEŃ 2: Cistierna – Románico Palentino – Espinosa de los Monteros

Po śniadaniu na pokładzie pociąg zabierze gości do Guardo, pięknego miasteczka w Palencii. Następnie pojedziemy autobusem, aby odwiedzić rzymską willę La Olmeda ze wspaniałą kolekcją mozaik, zanim odkryjemy jeden z najlepszych zbiorów sztuki romańskiej w Europie na Camino de Santiago, Saldaña, Carrión de los Condes i Frómista, gdzie zjemy obiad. Po zwiedzeniu imponującej świątyni San Martín i Canal de Castilla wrócimy do pociągu, aby udać się do Espinosa de los Monteros, pięknej wioski Merindades w Burgos, a następnie zjemy kolację i spędzimy noc w Espinosa.

DZIEŃ 3: Espinosa de los Monteros – Bilbao

Podczas śniadania będziemy podróżować przez niesamowity krajobraz Doliny Mena, aby dotrzeć do Bilbao. Następnie zwiedzimy miasto i słynne muzeum Guggenheima. Czas wolny. Zakończenie wycieczki ok. 14.00.

Rozkład i cennik podróży El expresso de La Robla

Wyjazdy z Leon – 3 dni / 2 noce

Miesiąc Dzień Cena w euro za osobę w Suite  Gran Lujo w kabinie dwuosobowej
Czerwiec 2022 r 17

1.000 euro

Lipiec 2022 r 1; 15
Wrzesień 20222 r 16; 23
Październik 2022 r 14

 

Możliwe dopłaty:

 • dopłata do kabiny jednoosobowej typu Standard Compartment : 750 euro

Dostępność miejsc oraz ceny – do potwierdzenia!

CENA ZAWIERA:

 • Noclegi w pociągu w kabinach dwuosobowych z łazienką.
 • Śniadania w formie bufetu każdego dnia w pociągu
 • Wszystkie kolacje i obiady serwowane w najlepszych restauracjach w czasie zwiedzania (W tym wino, woda, napoje bezalkoholowe oraz kawa)
 • Drink powitalny
 • Woda mineralna
 • Przejazdy autokarem w czasie wycieczek i zwiedzania
 • bilety do muzeów, atrakcji i innych miejscowych atrakcji
 • wycieczki zgodnie z programem
 • licencjonowany przewodnik na całej trasie
 • 2 bilety na pociąg Renfe z 50% zniżką; jeden do miejsca, gdzie rozpoczyna się podróż, a drugi z miejsca zakończenia podróży
 • Podatki i usługi
 • Codzienne gazety i czasopisma
 • Ochrona

Polecamy także