Zapytaj o ofertę: +48 71 712 39 26, telefon alarmowy (tylko dla Klientów): +48 665 888 901 info@bissole.pl | Zapisz się do newslettera

Rankingi Skytrax to uznawane za najbardziej prestiżowe zestawienia w branży lotniczej od wielu lat. Rokrocznie oceniają linie lotnicze w bardzo wielu kategoriach bazując na niezależnych ankietach podróżnych z całego świata.
W tym roku ranking powstał na podstawie ponad 20 milionów pasażerów, którzy w ankietach oceniają ponad 40 parametrów dla 335 linii lotniczych na świecie. Ranking Skytrax 2018 dotyczy okresu od sierpnia 2017 do maja 2018r.

Najważniejsza informacja i najważniejsza nagroda rankingu Skytrax 2018 – najlepszą linią lotniczą na świecie zostały Singapore Airlines!

Singapore Airlines po raz czwarty zdobyły ten zaszczytny tytuł, ale aż po 10 latach przerwy, choć zawsze utrzymywały się w czołówce. Tym razem pokonały ubiegłorocznego zwycięzcę Qatar Airways, spychając go na miejsce drugie. Cała pierwsza dziesiątka najlepszych linii na świecie została zdominowana przez przewoźników z Azji. Jedyną linią spoza Azji w pierwszej dziesiątce jest Lufthansa.

Singapore Airlines otrzymały także pierwsze miejsce w trzech innych kategoriach:

 • Najlepsza Klasa Pierwsza na świecie
 • Najlepsza linia lotnicza w Azji
 • Najlepsza wygoda podróżowania w klasie pierwszej.

Oto TOP 10 najlepszych linii lotniczych na świecie wg rankingu Skytrax 2018:

 1. Singapore Airlines
 2. Qatar Airways
 3. ANA All Nippon Airways
 4. Emirates
 5. EVA Air
 6. Cathay Pacific
 7. Lufthansa
 8. Hainan Airlines
 9. Garuda Indonesia
 10. Thai Airways

Polskie Linie Lotnicze LOT zajęły w tym zestawieniu pozycję 67, awansując z pozycji 79.

Pozostałe kategorie rankingu Skytrax:

Zwycięzcą w kategorii najlepsze linie lotnicze Europy Wschodniej (do której organizacja zalicza Polskę) zostały linie lotnicze Aerofłot z Rosji. Najlepszą linią lotniczą w Europie Północnej został Finnair, natomiast w Europie Zachodniej – Lufthansa, której przypadł także tytuł najlepszej linii lotniczej na całym kontynencie. Linie lotnicze Aegean Airlines zostały z kolei najlepszymi liniami regionalnymi w Europie.

Wśród przewoźników niskokosztowych najlepsze na świecie okazały się linie afrykańskiego przewoźnika Mango, natomiast za najlepszego przewoźnika niskokosztowego w Europie uznano linie Norwegian, które na liście najlepszych przewoźników na świecie zajmują wysoką 32 pozycję.

Nagroda za najlepszą klasę biznes przypadła Qatar Airways, za najlepszą pierwszą klasę – Singapore Airlines, a za klasę ekonomiczną – Thai Airways, które też otrzymało nagrodę za najlepsze posiłki w klasie ekonomicznej.

Nagroda dla najlepszego personelu pokładowego na  świecie przypadła Garuda Indonesia, a wśród przewoźników europejskich najlepszy personel według Skytrax posiada Austrian Airlines.

Ceremonia wręczenia nagród Skytrax odbyła się 17 lipca 2018 w Londynie. Nagrodę World’s Best Airline 2018 dla Singapore Airlines odebrał prezes linii Goh Choon Phong, który tę nagrodę zadedykował “…26.000 pracowników, którzy każdego dnia koncentrują się na dostarczaniu naszym klientom najlepszych usług związanych z podróżowaniem”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!