Szczyty górskie sześciotysięcznych Andów, zawsze pokryte śniegiem. Wilgotne lasy tropikalne pełne egzotycznych ptaków. Pływające wyspy Indian Uru na jeziorze Titicaca, białe budowle Arequipy, płaskowyż Nasca. Urzekająca przyroda i odkrywanie fascynującego świata Inków czeka nas w Peru i Boliwii. Podczas podróży będziemy podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, zobaczymy miejsca uznawane za kolebkę rozwoju cywilizacyjnego człowieka, poznamy obyczaje rdzennych mieszkańców tych terenów.
Dzień 1: Przylot
Wylot do Limy. Przylot do stolicy Peru. Transfer do hotelu.
Dzień 2: City tour Lima
Zwiedzanie starej Limy najważniejszego placu stolicy Peru – Plaza de Armas (Plaza Major), gdzie znajduje się Pałac Prezydencki, Katedra z Muzeum Sztuki Sakralnej, Pałac Arcybiskupi. Następnie wizyta na Dworcu Kolei Transandyjskiej zaprojektowanej i zbudowanej przez Polaka Ernesta Malinowskiego. Zwiedzanie klasztoru San Francisco (XVII w.), a dla chętnych możliwość zwiedzenia katakumb. Wycieczka do Muzeum Złota.
Dzień 3: Łodzią na Małe Galapagos
Wcześnie rano przejazd autokarem do Paracas. Wycieczka łodzią do Islas Ballestas (Małe Galapagos) na terenie Parku Narodowego Paracas. Po południu przejazd autokarem do Nazca, w drodze postój w pięknie położonej wśród wydm piaskowych oazie Huacachina.
Dzień 4: Podróż do „białego miasta”
Rano dla chętnych możliwość fakultatywnego lotu nad płaskowyżem Nasca (ok. 55 $). Lot odbywa się w zależności od warunków pogodowych. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejazd autokarem drogą Panamerykańską wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do Arequipy -białego miasta w Kordylierach. Przyjazd w godzinach nocnych.
Dzień 5: City tour Arequipa
Zwiedzanie Arequipy (2325 m n.p.m.), drugiego co do wielkości miasta w Peru z dobrze zachowaną architekturą kolonialną. Większość budowli wzniesiono z białego tufu wulkanicznego (sillar), dlatego zostało nazwane białym miastem. Zwiedzanie kompleksu klasztornego Santa Catalina, który jest ciekawym przykładem kolonialnej architektury Peru. Następnie podziwianie przepięknego rynku Arequipy (Plaza de Armas), kościołów: Catedral, La Compania, Iglesia de San Francisco, la Recoleta. Wizyta na przedmieściu w Yanahuara zwiedzanie rynku i podziwianie panoramy miasta u stóp wulkanu Misti z platformy widokowej.
Dzień 6: W drodze do Kanionu Cloca
Przejazd autokarem do najgłębszego kanionu świata (3400 m głębokości) Kanionu Colca, rozciągającego się na długości 100 kilometrów, a wyrzeźbionego przez rzekę Rio Majes. Przejazd przez Park Narodowy Salinas i Aguada Blanca z rezerwatem wikuni. Dalsza jazda przez płaskowyż na wysokości 4850 m n.p.m. Dojazd do małej miejscowości Chivay. Dla chętnych możliwość kąpieli w gorących źródłach La Calera. Spacer po wiosce i targu indiańskim. Kolacja w restauracji.
Dzień 7: Kondory na szczytach Andów
Wcześnie rano wyjazd do Krzyża Kondorów (Cruz del Condor) w Kanionie Colca, skąd obserwować można szybujące nad kanionem kondory. Następnie przejazd do Juliaca i dalej do Puno. Po drodze zwiedzanie Sillustani (4000 m n.p.m.) malowniczo położonych ruin z czasów Inków z wieżami chullpas, grobowcami ludu Collas. Przyjazd do Puno, portu nad Jeziorem Titicaca. Kolacja w restauracji z muzyką peruwiańską (3850m n.p.m.).
Dzień 8: Łodzią po Jeziorze Titicaca
Po śniadaniu przejazd do portu i wycieczka łodzią motorową po Jeziorze Titicaca, najwyżej na świecie położonym żeglownym jeziorze świata. Wizyta na pływających wyspach Uros zamieszkiwanych przez Indian Ajmara. Wyspy te, jak również domostwa i część przedmiotów użytkowych wykonana jest z trzciny totora. Następnie zwiedzanie wyspy Taquile, gdzie do dnia dzisiejszego są żywe tradycje plemienia Ajmara – mężczyźni szydełkują, a kobiety zajmują się pracą na roli. Powrót do Puno.
Dzień 9: W drodze do Boliwii
Całodzienny przejazd autokarem turystycznym do La Paz (3900 m n.p.m.), przez Copacabanę. Zmiana czasu na boliwijski. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.
Dzień 10: La Paz i Kamienne Miasto
Zwiedzanie centrum stolicy Boliwii założonej w roku 1548 roku leżącej w ogromnym kanionie u podnóża ośnieżonych szczytów Illimani (6402 m n.p.m.). Wizyta na targu czarownic, zakup pamiątek, amuletów… Następnie przejazd od Doliny Księżycowej (Valla de la Luna) w głębi wąwozu rzeki Choqueyapu. To niesamowite miejsce powstało na skutek erozji z labiryntami formacji skalnych, turni, głębokich jarów i wąwozów. Przejazd do Tiahuanaco (Tiwanaku) kamiennego miasta (VI-XI w.n.e.) ze słynną Bramą Słońca i Bramą Pumy. Powrót do La Paz.
Dzień 11: Powrót do Peru
Przejazd powrotny do Puno. Czas do własnej dyspozycji.
Dzień 12: W drodze do Cusco
Rano rozpoczyna się całodzienny przejazd rejsowym autokarem turystycznym do Cusco. W czasie przejazdu zwiedzanie ciekawych miejsc: przełęcz La Raya, Pucara, Raqchi (Świątynia Boga Wiracocha), kościoła w miasteczku Andayuaylillas. Obiad w formie bufetu w miejscowości Sicuani. Przyjazd do Cusco (3400 m n.p.m.).
Dzień 13: W stolicy Inków
Zwiedzanie Cusco, dawnej stolicy imperium Inków, zwanej pępkiem świata założonego przez Inków ok. 1100 roku. Spacer po centrum miasta Plaza de Armas, wizyta w katedrze, w Coricancha – Świątyni Słońca. Następnie poznawanie ruin w okolicy Cusco: gigantycznej twierdzy Sacsayhuaman, skalnego sanktuarium Quenqo uważanego za grobowiec Inki Pachacuteca, Czerwonego Fortu Puka Pucara oraz świątyni Tambo Machay. Kolacja z występami folklorystycznymi.
Dzień 14: Dolina Inków
Po śniadaniu wycieczka po Świętej Dolinie Inków z charakterystycznymi tarasowymi polami uprawnymi w dolinie rzeki Urubamba. Wizyta w indiańskiej wiosce Pisac z tradycyjnym targiem, w ludowej gospodzie próbowanie chicha – piwa nieklarownego. Następnie zwiedzanie monolitycznych ruin Ollantaytambo, jednego z najważniejszych zabytków z okresu panowania Inków. Po południu powrót do Cusco.
Dzień 15: Zaginione miasto Inków
Rano wyjazd do Aguas Calientes (gorące źródła) pociągiem turystycznym backpacker, a następnie przejazd mini busami do Machu Picchu (2400 m n.p.m.), najbardziej znanego zaginionego miasta Inków odkrytego przez Hirama Binghama w 1911 roku. Zwiedzanie pól tarasowych, Świątyni Słońca, Świątyni Trzech Okien, Świętej Dzielnicy, Słonecznego Obserwatorium z zegarem kamiennym i innych zabytków. Po wizycie w Machu Picchu obiad, a następnie powrót pociągiem do Cusco.
Dzień 16: Powrót
Po śniadaniu przelot do Limy. Ostatnie zakupy. Wylot do Polski.
Dzień 17:
Przylot do Polski.