Andora

Andora – maleńkie górskie państewko wciśnięte między dwóch potężnych sąsiadów Francję i Hiszpanię. Jego powierzchnia to jedynie 462km2 czyli niewiele więcej niż polska stolica, a mieszka w niej jedynie 85 tysięcy ludzi czyli dwadzieścia razy mniej niż w Warszawie. Ten niewielki kraj, który kojarzony jest głównie z zakupami w strefie bezcłowej, ma jednak bardzo wiele do zaoferowania! Jest to przede wszystkim największy w Pirenejach ośrodek sportów zimowych Grandvalira, najwyżej położone w Europie pole golfowe czy największe w Europie Centrum Wellness Caldea. Atrakcji jednak jest znacznie więcej – poznajmy je razem!

Dzień 1

Panoramiczna trasa do Andory wiedzie przez katalońskie miasteczka i wioski, gdzie można zobaczyć imponujące Masias – czyli domy gospodarzy katalońkich i typowe kościoły z kamienia. Wieczorna przejażdżka na motorach śnieżnych na kolację w restauracji.

Dzień 2

Całodzienny pobyt na stokach narciarskich. Wieczorem nurkowanie pod lodem w jeziorach górskich oraz zabiegi i kolacja w największym Centrum SPA & Wellness w Europie Caldea.

Dzień 3

Do południa stoki narciarskie, a późnym popołudniem Pałac Lodu i szybka jazda podczas kartingu na lodzie.

Dzień 4

Kolejny dzień jazdy na nartach z zawodami w dziedzinie slalomu, gdzie będzie mierzony czas i szybkość. Wieczorem  kolacja w restauracji Iglo oraz nocleg w hotelu Iglo, do którego można dojechać tylko ratrakiem, na powitanie aperitivo w formie ciepłego wina. Hotel Iglo znajduje się na 2350 m n.p.m.

Dzień 5

Przed odjazdem dwugodzinny trekking w rakietach śnieżnych po najlepszych miejscach widokowych Andory. Transfer na lotnisko i powrót do kraju.