Barcelona

Data wyjazdu: maj 2014

Wielkość grupy: 80 osób

Jedno z najpiękniejszych i najbardziej przyjaznych miast na świecie – Barcelona, było celem kolejnej podróży motywacyjnej jednego z naszych klientów. Krótki, 5-dniowy wyjazd obfitował w liczne wrażenia estetyczne, kulinarne, kulturalne oraz w świetną zabawę.

Incentive travel pod sztandarem FC Barcelony

Grupa rozpoczęła swą przygodę z Barceloną od wizyty na jednym z najnowocześniejszych stadionów świata, posiadającym 5* w rankingu FIFA – Camp Nou. To praktycznie „święte” miejsce dla wszystkich fanów FC Barcelona, których nie brakuje na całym świecie.

Perły architektury Hiszpanii

W kolejnych dniach goście poznawali najpiękniejsze miejsca Barcelony, takie jak bajeczny ogród Park Güell, zaprojektowany przez czołowego architekta miasta Antonio Gaudíego oraz jego najsłynniejsze dzieło Temple Expiatori de la Sagrada Familia. W czasie spacerów po La Rambla można było się przekonać, jak gościnnym i wielobarwnym miastem jest stolica Katalonii. Obowiązkowym był także wyjazd do Monserrat – klasztoru benedyktyńskiego, znanego z kultu figury Matki Boskiej, tzw. „Czarnulki”.

Flamenco, wino i kurs gotowania

W drodze powrotnej natomiast goście odwiedzili winnicę w Codorniu, produkującej znane na całym świecie katalońskie wino musujące Cava i zostali tam ugoszczeni przepysznym obiadem. Uroczysta, ekskluzywna kolacja z pokazem i nauką tańca flamenco odbyła się w uroczym pałacu Finca Mas Soler. W ostatni dzień odbyła się największa zabawa, trwająca aż do wieczora. W czasie dnia goście, podzieleni na zespoły, pod okiem profesjonalnych kucharzy przeszli pełny kurs gotowania paelli. To pozornie proste danie, kryje wiele tajemnic i możliwości. Swoje „dzieła” wszyscy skonsumowali w czasie pożegnalnego wieczoru z dyskoteką na plaży. Tym bardziej, że odbywała się ona w jednej z najbardziej rozrywkowej miejscowości na Costa del Garraf – Sitges (gdzie byli też zakwaterowani w czasie całego wyjazdu). Tego wieczoru wyłoniono też zwycięzcę konkursu na najlepsze zdjęcie z całego wyjazdu.

Barcelona – miasto, które jest magicznym tłem dla wielu powieści, filmów czy piosenek, brawurowo zagrało też główną rolę w naszym wyjeździe. Hitem naszego wyjazdu była „Barcelona” w wykonaniu grupy Pectus.