Toskania

Toskania to jeden z najbardziej popularnych i najpiękniejszych regionów Włoch. Wiele można pisać o jej urokach, malarskich wprost krajobrazach tworzonych przez wzgórza usiane rzędami cyprysów oraz rozległymi winnicami czy ogromne pola słoneczników i malutkie miasteczka na wzgórzach. Rzesze turystów przyciąga do Toskanii także jej stolica – perła renesansu Florencja. Konkurująca z nią od wieków Siena również czaruje swym niepowtarzalnym klimatem i unikalnymi zabytkami.

Bez wątpienia będąc tutaj można odkryć w sobie duszę artysty, ciesząc oczy zachwycającymi krajobrazami. Wyborna kuchnia i wina są z kolei rozkoszami dla podniebienia. Po jednym pobycie w Toskanii zawsze odczuwa się niedosyt i chce się tu wrócić.
Zatem zapraszamy w pierwszą podróż….

Dzień 1:

Po przylocie na lotnisko w Bolonii udamy się na lunch do restauracji. Następnie przejedziemy do Montecatini Terme – miejscowości o charakterze wypoczynkowym i sanatoryjnym, znanej ze swoich leczniczy wód, które badała nawet Maria Curie – Skłodowska.
Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu wyjazd na spotkanie z przepięknymi krajobrazami Toskanii i jej malutkimi miasteczkami i przepyszną, lokalną kuchnią. Na początek odwiedzimy Volterrę – malutkie miasteczko o wielowiekowej historii, które jest także znanym ośrodkiem wydobycia soli kamiennej i alabastru. Można tu nabyć przepiękne pamiątki wykonane z alabastru. Volterra jest jednym z miejsc akcji sagi „Zmierzch” autorstwa Stephenie Meyer. Według książki Volterra jest siedzibą Volturi.

Po zwiedzaniu udamy się do gospodarstwa agroturystycznego w pobliżu Volterry na lunch i małą lekcję gotowania opartą na lokalnych produktach.
Stamtąd udamy się do San Gimignano – tzw. miasta tysiąca wież lub „Manhattanem średniowiecza”. Słynie ono z czworokątnych wież zbudowanych przez zamożnych mieszkańców w XIII-XV w., które pełniły funkcje obronne, ale także podkreślały znaczenie i zamożność właściciela. Od lat San Gimignano jest jedną z wizytówek Toskanii.
Po zwiedzaniu przejazd do Sieny na nocleg.

Dzień 3:

Ten dzień przeznaczymy przede wszystkim na spotkanie ze Sieną. Przez wieki była największą rywalką Florencji i prześcigała się z nią w oryginalności swoich budowli. Do dziś zachowała swój unikalny charakter, a zabytkowe centrum Sieny zostało w 1995 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Do najwspanialszych zabytków należy katedra z XII wieku (Duomo). W skład kompleksu wchodzą babtysterium i kampanila. Na głównym rynku, o charakterystycznym eliptycznym kształcie – Piazza del Campo z Palazzo Pubblico i Torre del Mangia oraz ratuszem, do dziś odbywają się słynne na całym świecie wyścigi Palio di Siena.
Następnie przejedziemy do winnicy w regionie Chianti Valley, aby poznać tajniki produkcji tutejszego trunku i rozkoszować się jego smakiem.
Przejazd do Florencji na nocleg.

Dzień 4:

Spotkanie z perłą i królową renesansu, stolicą Toskanii – Florencją. To tu są liczne dzieła największych twórców epoki – Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Giotta. Ilość zabytków i miejsc, które zachwycają jest tu niezliczona. Począwszy od Katedry Matki Boskie Kwietnej ze słynną dzwonnicą Giotta i mieszczącym się naprzeciw Baptysterium z Drzwiami Raju, poprzez rynek z Ratuszem ze słynną rzeźba Dawida dłuta Michała Anioła, Galerią Uffizi, Mostem Złotników czy Ogrodami Boboli. Zawsze jest tu jeszcze coś do odkrycia, widok, który zapiera dech w piersiach.
Późnym popołudniem przejazd do Bolonii na nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i powrót do kraju.

Opcjonalnie: Lot balonem

Klienci będą przyglądać się przygotowaniom balonów. Odbędą około godzinny lot nad legendarnym i zabierającym dech w piersiach krajobrazem Chianti. Zobaczą miasta i wioski na wzgórzach, zamki, doliny, słynne winiarnie i piękne lasy. Po locie zwiedzanie winiarni, w której zostanie podany brunch z kieliszkiem miejscowego wina.