bon turystyczny

Wybierając usługi Bissole Business Travel skorzystasz z bonu turystycznego w znacznie szerszym zakresie, niż w przypadku realizacji indywidualnej. Dzięki nam sfinansujesz w ten sposób nocleg lub imprezę turystyczną na terenie całej Polski, także zorganizowane przez podmioty, które nie biorą udziału w tym programie.

Tylko do 30 września 2022!

Bony turystyczne można zrealizować tylko na rezerwacje założone do 31 marca 2022r. Wyjazd może nastąpić po tym terminie, ale rezerwacja musi być założona w wyznaczonym terminie.

Bony można zrealizować np na:

  • jesienne wycieczki weekendowe z atrakcjamidla dzieci np. parki rozrywki,muzeainteraktywne, zabytkowe kopalnie i in.
  • pakiety Świąteczne i Sylwestrowe,
  • wczasy na ferie zimowe, zimowiska, obozy narciarskie,
  • kolonie i obozy na lato 2022r

Doradzamy i dopasujemy ofertę do Ciebie!

Dlaczego warto zrealizować bon turystyczny w Bissole?

  • Bissole Business Travel jest podmiotem uprawnionym do akceptacji bonów turystycznych.
  • Bissole dysponuje bardzo szeroką ofertą obiektów i atrakcji w Polsce i zawsze nasi doradcy starają się dopasować jak najlepiej ofertę do wymagań klientów.
  • Co najważniejsze – dzięki nam bon daje jeszcze więcej możliwości niż w przypadku realizacji indywidualnej ponieważ Klient nie musi sprawdzać, czy dany obiekt jest zgłoszony do programu bonów turystycznych. Rozlicza go w naszym biurze, a Bissole jest podmiotem programu i posiada wszelkie uprawnienia do organizacji wyjazdów i imprez turystycznych.

Bon turystyczny – co to jest i jak działa?

Polski Bon Turystyczny został uruchomiony w sierpniu 2020 r. i można już nim już płacić za usługi hotelarskie oraz atrakcje i imprezy organizowane przez podmioty, które biorą udział w programie. Bon turystyczny jest rządową formą wsparcia dla polskich rodzin, wprowadzoną w związku z pandemią COVID-19. Jego wartość to 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia (świadczenie jest jednorazowe i nie zależy od dochodów). Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje 1000 zł.

Korzystając z bonu można było zapłacić za realizowane w Polsce usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne (czyli co najmniej dwie usługi objęte wspólnym programem oraz ceną, np. nocleg i wycieczkę), realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Zakres ten został rozszerzony.

Po zmianach wprowadzonych na początku 2021 bony turystyczne będą mogły służyć również do opłacania jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty. Warunkiem jest objęcie pakietem minimum dwóch usług. Oznacza to tyle, że operatorzy turystyczni i organizacje pożytku publicznego mogą dowolnie kompletować pakiety usług, włączając w to m.in. usługi przewodnickie zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach, przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych.

Nie można tego świadczenia wymienić na gotówkę, inne środki płatnicze ani inne środki wymiany.

Gdzie można zrealizować bon turystyczny?

Lista przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, u których można zapłacić za pomocą bonu, opublikowana jest na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). Firma Bissole Business Travel także przystąpiła do programu, zatem korzystając z naszych usług można realizować świadczenie.

Wybierając pośrednictwo Bissole nie trzeba ograniczać się do listy opublikowanej przez POT. Można zaplanować wyjazd także np. do hotelu, który nie przystąpił do programu, ponieważ sama realizacja bonu odbywa się w Bissole (dalej to my rozliczamy się ze wskazanym obiektem lub / oraz dodatkowymi atrakcjami wchodzącymi w skład całości pakietu).

Jak działa bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektroniczną i jest ważny do końca marca 2022 r. Aby z niego skorzystać, nie trzeba składać żadnego wniosku, wystarczy aktywować bon na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Sam bon to 16-cyfrowy numer, który otrzymuje się za pomocą wiadomości przesłanej na wskazany numer telefonu lub na adres poczty elektronicznej. Aby zapłacić bonem, trzeba podać kod obsługi płatności, a następnie jednorazowy kod potwierdzający płatność bonem (będzie on przesłany SMS-em). Jeśli wybrana usługa przekracza wartość bonu, pozostałą część można opłacić gotówką, kartą lub przelewem. Jeśli natomiast wartość jest niższa niż 500 zł (1000 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego), bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości świadczenia.

Co ważne, usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne rozliczane bonem mają być realizowane na rzecz dziecka, na które przyznano świadczenie. Warunkiem skorzystania z bonu jest zatem uczestnictwo w wydarzeniu dziecka, na które on przysługuje.