Brazylia

Brazylia – największe pod względem powierzchni i liczby mieszkańców państwo Ameryki Południowej oraz piąte pod względem wielkości państwo świata. Tłumy turystów ściąga przede wszystkim Rio de Janeiro i jego plaża Copacabana. Ale Brazylia to także dzika Amazonia i niezliczone cuda natury. Trudno wybrać „the best of Brazil”. Oto nasza propozycja.

Rio de Janeiro (3 noce) + Foz do Iguaçu (3 noce) + Amazonia (3 noce) + Salvador (3 noce)

Dzień 1. Powitanie w rytmie samby

Rio de Janeiro. Przylot Rio de Janeiro, gdzie będzie czekał na Państwa przewodnik. Transfer do hotelu. Czas wolny.
Wieczorem możliwość wyjścia na „Wieczór Samby” gdzie po kolacji, zobaczyć będzie można część karnawałowego przedstawienia, pokaz capoeira, tańce i sceny z brazylijskiego życia. Żywa muzyka i wspaniałe kostiumy tancerzy sprawią, że wieczór ten będzie niezapomniany.

Dzień 2. City tour Rio de Janeiro

Rio de Janeiro. Śniadanie. Całodniowa wycieczka (8 godzin). Wyjazd na wycieczkę do Corcovado. W drodze na wzgórze będzie widocznych dużo starych budynków, takich jak m.in. Katedra i Teatr Miejski. Przejazd koleją linową na szczyt Corcovado. Na szczycie wzgórza, na wysokości 700 m npm, znajduje się symbol Rio de Janeiro – Pomnik Chrystusa Odkupiciela. Z punktu widokowego rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama: Most Niteroi, zatoka Guanabara, Ogród Botaniczny, stadion Maracana – największy na świecie stadion piłki nożnej, Góra Sugar Loaf i wiele innych. Lunch w typowej brazylijskiej restauracji – churrascaria.

Po lunchu wizyta na górze Sugar Loaf, położonej w zatoce Guanabara. Odwiedzający wspinają się na górę jadąc kolejką linową. Pierwszy przystanek jest na górze Urca, gdzie można zjeść posiłek w restauracji lub w barze. Na Sugar Loaf jest niewielki punkt widokowy z piękną panoramą Rio de Janeiro, z plażą Copacabana, zatoką Guanabara, otaczającymi górami, wyspami na oceanie, mostem Niteroi, pomnikiem Chrystusa Odkupiciela. Powrót do hotelu, czas wolny.

Dzień 3. Opcje do wyboru

Rio de Janeiro. Dzień wolny na dodatkowe wycieczki:
Podróż morska w Zatoce Guanabara (3 godziny), podczas której można się opalać, pływać i robić zdjęcia wspaniałych widoków
Wyspa tropikalna z lunch’em (10 godzin)
Wycieczka do Pertopolis – miasto jest położne 60km od Rio i nazywane jest Cesarskim Miastem, od czasów cesarza Piotra II, który zachwycony jego świeżym klimatem i pięknością, kupił dużą posiadłość w 1830 roku. Osiedlone przez Niemców, Petropolis utrzymuje w pamięci historię Brazylii wraz z budynkami i uroczymi ulicami. Wycieczka rozpoczyna się od zwiedzenia Muzeum Cesarskiego, starych wakacyjnych rezydencji rodzin cesarskich z XIX wieku. Po lunchu przejście do gotyckiej katedry São Pedro de Alcantra, a następnie do Pałacu Kryształowego, zbudowanym we Francji i umieszczonym w Brazylii.
Wycieczka do Faveli

Dzień 4. Przelot wewnętrzny do Foz do Iguaçu

Rio de Janeiro – Foz do Iguaçu. Śniadanie. Transfer z hotelu na lotnisko, lot do Foz do Iguaçu. Przylot do Foz do Iguaçu i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 5. Park Narodowy Iguaçu

Foz do Iguaçu. Po śniadaniu, wyjazd na niezapomnianą wycieczkę do Wodospadów Iguaçu po brazylijskiej stronie. Zobaczą Państwo tysiące wodnych kaskad, a na końcu trasy pokaz wielkiego, wzburzonego wodospadu, który z ogłuszającym hukiem wpada do „Diabelskiego Gardła”. Plusk spadającej wody tworzy tysiące tęcz. Po lunchu wizyta w Parku Ptaków. Położony jest on w pobliżu Parku Narodowego Iguaçu. Wchodzi się tam jak do wielkiej ptaszarni, gdzie pośród tropikalnych roślin latają różnych kolorów wolne ptaki.

Dzień 6. Wodospady Iguaçu

Foz do Iguaçu. Po śniadaniu wycieczka do wodospadu po argentyńskiej stronie. Dla osób lubiących przygodę zapierająca dech w piersiach wycieczka łódką, która zabierze Państwa tak blisko wodospadu jak to tylko możliwe, zapewniając ekscytującą i emocjonującą przygodę i wyjątkowy widok na wodospad. Czas wolny.

Dzień 7. Tropienie aligatorów w Amazonii

Foz do Iguaçu – Amazonia. Śniadanie. Zmiana miejsca i lot do Manaus. Po przyjeździe – transfer grupy do domków (lodge). Kolacja i wieczorna wycieczka kajakami (kanadyjkami) na tropienie aligatorów.

Dzień 8. Przygoda w lasach Amazonii

Amazonia. Śniadanie. Spacer w dżungli z przewodnikiem – przyrodnikiem dla bliższego poznania wyjątkowej przyrody tego regionu. Powrót do hotelu. Lunch (lokalna kuchnia). Po krótkiej przerwie, turyści odwiedzają typowe domy lokalnych mieszkańców Amazonii (caboclos). Później zorganizowany wyjazd na łowienie ryb, podczas którego można złowić piranie. Kolacja.

Dzień 9. Przygoda w lasach Amazonii

Amazonia. Śniadanie. Całodniowa wycieczka do zbiegu dwóch dopływów Amazonki – tak zwane „spotkanie wód” (8km szerokości). Ciemne wody „Czarnej Rzeki”, jak musująca cola, spotyka się żółtymi wodami rzeki Solimoes – i dwa wielkie wielokolorowe strumienie płyną obok siebie, nie mieszając swoich wód.

Dzień 10. Salvador

Amazonia – Salvador. Śniadanie. Wizyta w szkółce małp w dżungli. Transfer na lotnisko i lot do Salvador. Transfer do hotelu. Czas wolny.
Miasto Salvador, stolica stanu Bahia, jest położone na małym półwyspie w kształcie trójkąta, który oddziela Zatokę Wszystkich Świętych od otwartych wód Oceanu Atlantyckiego. Linia brzegowa miasta jest bardzo zróżnicowana, można znaleźć tutaj piaskowe plaże, obszary kamieniste i namorzyny.

Salvador chroni kolonialne budynki, historyczne centrum „Pelourinho”, które jest uznane przez kulturowe dziedzictwo ludzkości UNESCO. Można tutaj zobaczyć pierwszą medyczną szkołę w kraju, najstarszą brazylijską katedrę, stare kościoły, i wiele katolickich instytucji, przez które Salvador jest często nazywane „Black Rome”.

Dzień 11. Salvador

Salvador. Po śniadaniu zostaną Państwo zabrani przez przewodnika na pół-dniową wycieczkę zwiedzania historycznego miasta. Zaczynając od nowoczesnej dzielnicy Barra u ujścia zatoki ze słynna latarnią, a następnie wizyty w obszarze Pelourinho z największym i najlepiej zachowanym kompleksem architektury kolonialnej w Ameryce, kościołem św. Franciszka z jego bujnym, zdobionym złoto barokowym wnętrzem i placem Pelourinho, sercem starego miasta. Po południu czas wolny.

Dzień 12. Odpoczynek

Salvador. Czas wolny. Możliwość z korzystania z plaży bądź udania się na wycieczkę fakultatywną.

Dzień 13. Powrót

Salvador. Śniadanie. Transfer na lotnisko. Powrót do kraju.