Bruksela - oferta incentive travel

Bruksela to jedno z najważniejszych miast Europy. Jest stolicą, administracyjnym, handlowym, finansowym i naukowym sercem Belgii, centrum Europy i siedzibą najwyższych władz Unii Europejskiej i NATO. Architektonicznie Bruksela jest niezwykle zróżnicowana. Znajdziemy tu przepych XVII-wiecznego miasta kupieckiego, piękne secesyjne kamienice, ale też „szklane domy” dzielnicy Unii Europejskiej. Tutejszy Siusiający Chłopiec, Dziewczynka i pies oddają poczucie humoru, dystans, naturalność i poczucie wolności Belgów.

Previous slide
Next slide

Zaplanuj wyjazd do Brukseli z Bissole

belgium-g1816301ae_1280

Bruksela wraz z okolicznymi miastami to doskonały kierunek na wyjazdy integracyjne 
i motywacyjne. Do Brukseli zmierzają nie tylko biznesmeni czy politycy, ale także poszukiwacze smaków i dobrej zabawy! Tu można, a nawet trzeba, spróbować dziesiątków rodzajów frytek, czekolady i piwa, choć tutaj te przysmaki smakują naprawdę  wybornie i można zagubić się w ich rodzajach.

Tradycje i kultura picia piwa w Belgii, a zwłaszcza tajniki jego produkcji są na tyle unikalne
i charakterystyczne dla tego kraju, że znalazły się w 2016 roku na liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego  Ludzkości UNESCO.

Program wyjazdu do Brukseli

Dzień 1
Przylot do Brukseli i transfer do wybranego hotelu. Zakwaterowanie w hotelu.

Popołudniowy city break po historycznym centrum, które zawsze tętni życiem do późnych godzin nocnych. Spacer po mieście z przewodnikiem odkryje główne atrakcje Starej Brukseli. Zaczynając od majestatycznego Grand Place - jednego z najpiękniejszych placów Europy. Eklektyzm i przepych fasad kamienic kupieckich pozwala prześledzić symbolikę, historię i tradycję cechów, a strzelista wieża ratuszowa dodaje miejscu lekkości i elegancji. Latem Grand Place zdobi kwietny dywan. A poza tym Manneken Pis - jeden z symboli Brukseli, malowidła ścienne Tintina, spacer po eleganckiej dzielnicy Sablon, Pałac Królewski i wiele więcej.
W czasie zwiedzania "obowiązkowa" wizyta w lokalnym barze na piwo!

Wyjście do restauracji w mieście na powitalną kolację. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu komiksowe oblicze Brukseli, która jest powszechnie uznawana za stolicę komiksu. W Belgii powstał jeden z najpopularniejszych na świecie komiksów „Przygody Tintina”, słynne Smerfy czy Lucky Luke. Pomysł udekorowania pustych ścian miasta powstał w 1991 roku w ramach programu renowacji niektórych dzielnic i przekształcenia nudnych przestrzeni w atrakcyjne murale. Od tego czasu na murach miasta zakwitły prawdziwe dzieła sztuki. Bruksela ma obecnie około pięćdziesięciu takich obrazów z komiksami (w tym około dziesięciu w Laeken).

Można także zorganizować city tour śladami piwa i czekolady. Piwo to narodowy trunek Belgów, jest dla nich praktycznie tak samo ważne jak wino dla Francuzów. Tu właśnie powstała pierwsza „Akademia piwa”. Spacer z degustacjami odkrywającymi tajniki piwa oraz w Królewskich Galeriach Saint- Hubert, przepełnionych czekoladą!

Lunch na mieście.
Dzień 2 - popołudnie i wieczór
Popołudniu wizyta w Muzeum Autoworld.

Muzeum Autoworld znajduje się w „Parc du Cinquantenaire” - neoklasycystycznym budynku z 1880 roku, który upamiętniał 50. rocznicę Królestwa Belgii. Samo muzeum zostało otwarte w 1986 roku. Stała kolekcja liczy około 300 egzemplarzy aut bazuje na zbiorach Gantois Ghislain Mahy . Prezentuje kolekcję od samochodów osobowych i ciężarowych po motocykle. Od najwcześniejszych modeli z odległej przeszłości po współczesne samochody, które zapowiadają samochody jutra, zwiedzający zapoznają się z historią samochodu sięgającą 1896 roku. Specjalne sekcje skupiają się na sporcie i rywalizacji, samochodach należących do belgijskiej rodziny królewskiej, samochodach typu micro i bubble oraz designie samochodów. Sekcja Belgia w Autoworld poświęcona jest korzeniom i historii belgijskiego przemysłu samochodowego.

Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu wycieczka do Gandawy i Brugii.

Gandawa (inaczej Ghent) to prawdziwa belgijska perełka z majestatycznym, warownym zamkiem i porywającym życiem nocnym. Na charakterystyczną panoramę miasta składają się trzy wieże – wysoka dzwonnica zwana „smoczą wieżą”, wieża kościoła św. Mikołaja oraz wieża imponującej katedry św. Bawona. Tutaj praktycznie każdy dom ma swoją historię, a każda fasada kryje w sobie jakieś legendy. W czasie city tuor poznasz nie tylko historię miasta, jego wzloty i upadki, ale także miejskie mity, dowcipy mieszkańców o swoim mieście. A dodatkowo w czasie spaceru odwiedzisz sklepy oferujące najlepsze przysmaków Gandawy i ich skosztujesz więc to będzie także pouczający, ale i smaczny spacer!

Po spacerze lunch w restauracji w Gandawie.
Dzień 3 - popołudnie i wieczór
Przejazd do bajkowej, klimatycznej Brugii.

Brugia to to jedno z najchętniej odwiedzanych belgijskich miasteczek, zwana Flamandzką Wenecją”. Poprzecinana nitkami kanałów średniowieczna starówka, kamienne mosty i kolorowe fasady domów tworzą prawdziwie bajkowy klimat. Co kilka kroków spotkamy tu także sklepiki sprzedające słynną belgijską czekoladę więc i tego specjału goście spróbują w czasie spaceru.
Wizyta w Brugii nie jest kompletna bez wycieczki łodzią po jej kanałach, więc taki 30 minutowy rejs także się tu odbędzie i pozwoli cieszyć oczy unikalnym urokiem miasta

Po spacerze i rejsie nastrojowa kolacja w pięknej restauracji z ogrodem w Brugii.
Dzień 4
Antwerpia słynie z diamentów, awangardowej mody, Rubensa i najciekawszego życia nocnego w całej w Belgii. Największy belgijski port i miasto, w którym nawet dworzec kolejowy jest prawdziwą architektoniczną perełką . To drugie co do wielkości miasto kraju uwielbiane przez miłośników życia nocnego, ale także miłośników sztuki i handlarzy diamentami. W czasie spaceru po Antwerpii można się poczuć niczym poszukiwać skarbów, zmierzając do serca miasta poza utartymi szlakami. Poza samym zwiedzaniem czeka też wizyta w antwerpskich pubach lub „brązowych kawiarniach”, jak nazywa się je w Antwerpii.

Lunch w mieście, a następnie wizyta w słynnym domu Rubensa, w którym mieszkał od 10 roku życia. Obiekt był własnością artysty i jego żony. Sam projekt domu jest jednym z architektonicznych dokonań Rubensa. To wspaniały pałac miejski z ogrodem i portykiem.

Powrót do Brukseli. Uroczysta kolacja pożegnalna, nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i czas wolny.

Transfer na lotnisko, powrót do kraju.
Previous slide
Next slide

Bruksela - Atomium

Atomium to hołd dla belgijskiego przemysłu. Obiekt powstał w 1958 roku z okazji Wystawy Światowej, jaka odbyła się w Brukseli. Początkowo planowano wystawienie konstrukcji, która
nawiązywałaby do paryskiej Wieży Eiffela, ale organizatorzy doszli do wniosku, że potrzeba czegoś „bardziej belgijskiego”. Ze względu na szybki rozwój przemysłu ciężkiego zdecydowano się na wzniesienie modelu kryształu żelaza powiększonego 165 miliardów razy.
Atomium to całkowicie zwariowany, fantastyczny, niemalże sci-fi budynek, który wymyka się wyobraźni i pozwala szaleć emocjom.
Posiada dziewięć sfer, z których 5 jest udostępnione do zwiedzania i dwadzieścia rur, przez które można wędrować, aż dojdzie się do wyjątkowego widoku panoramicznego całego miasta Brukseli.

Previous slide
Next slide
Atomium to jedna z niezaprzeczalnych wizytówek miasta. Wizyta tutaj i zobaczenie tej szalonej konstrukcji z bliska i od wewnątrz, to niesamowite przeżycie. Do najwyższej kuli można się dostać windą, a w niej znajduje się restauracja. U stóp Atomium znajduje się park Mini Europe z miniaturami zabytków Europy w skali 1:25, takimi jak: 4-metrowej wysokości Big Ben, 13-metrowa wieża Eiffla, ratusz brukselski misternie, ręcznie zdobiony. Łącznie to ponad 350 budowli z około 8 najpiekniejszych miast Europy.

Skontaktuj się z Bissole Business Travel i zapytaj o ofertę incentive travel

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 16:00

Lub wyślij formularz:

    Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

    Imię i nazwisko*:

    E-mail*:

    Telefon*: