incentive Burgenland

Burgenlad to najbardziej na wschód wysunięty kraj związkowy Austrii. Położony na granicy Węgier, Słowacji i Słowenii, na Nizinie Panońskiej. Jego sielski krajobraz kształtują liczne winnice na łagodnych wzgórzach, urocze małe miasteczka, unikalna przyroda największego austriackiego jeziora Nezyderskiego i 7 Parków Narodowych.  To fantastyczne miejsce na na organizację eventów czy kilkudniowych wyjazdów incentive, w czasie których można bardzo aktywnie spędzić czas. Na terenie Burgenland znajduje się aż 2500 km doskonale przygotowanych tras rowerowych, świetne trasy kajakowe i wiele innych możliwości aktywności i zabaw teambuildingowych.

Oto przykładowy program wyjazdu typu incentive do północnego Burgenland.

Dzień 1: Z wizytą w winnicy

Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie.
Proponujemy absolutnie wyjątkowy hotel St. Marins Spa & Lodge położony w dziewiczej dziczy Seewinkel, bezpośrednio na terenach wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jeziora Fertö – Neusiedl. Pobyt w tym hotelu to relaks, wellness i przygoda w tym samym czasie i to na bardzo wysokim poziomie!
Krótki odpoczynek i przejazd do winnicy „Leo Hillinger” na tradycyjny lunch. Po lunchu safari traktorem po winnicy, poznawanie tajników tutejszej produkcji  i oczywiście degustacja lokalnego wina.
Kolacja w restauracji „Wiegand” specjalizującej się w regionalnej kuchni.

Dzień 2: W sercu Parku Narodowego Jeziora Nezyderskiego

Po śniadaniu program „Oglądanie ptaków” w Parku Narodowych Jeziora Nezyderskiego, którego krajobraz kulturowy został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Safari na rowerach po Parku, pod przewodnictwem profesjonalnego biologa – ornitologa.
Przerwa na lunch w tradycyjnym domu – restauracji.
Po lunchu dalsza wyprawa po Parku, tym razem kajakami po jeziorze Nezyderskim.
Kolacja w restauracji „Nationalpark” w Illmitz.

Dzień 3: Teambuilding nad jeziorem

Po śniadaniu czas na odrobinę rywalizacji. Okolice Parku Narodowego aż się proszą o zajęcia „blisko natury”. Tutaj goście podzieleni na zespoły będą mieli za zadanie zbudować jak najlepsze i najbardziej trwałe tratwy z trzciny i oczywiście wypróbować je na jeziorze.
Lunch w hotelu, a po lunchu czas wolny na odpoczynek i korzystanie z bogatej infrastruktury hotelowej oraz zabiegów wellness.

Dzień 4: Na Zamku Esterházy

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wycieczka z przewodnikiem do Eistenstadt – stolicy Burgenlandu. Największą turystyczną atrakcją miasta jest bez wątpienia Zamek Esterházy, który łączy w sobie barokowy przepych, klasycystyczną surowość oraz wpływy austriackiego biedermeieru. Ale w czasie spaceru po mieście warto też odwiedzić ratusz i kamienice z XVII wieku otaczające rynek, dawna dzielnice żydowską, katedrę Św. Marcina z XV wieku. W czasie zwiedzania miasta lunch w centrum miasta, a po zwiedzaniu Zamku jeszcze przed wyjazdem przerwa na kawę w tradycyjnej cukierni „Esterhazy – Schnitte”.
Popołudniu powrót do kraju.