Chiny – jeden z najszybciej rozwijających się krajów świata, którego historia liczy blisko 5 tys. lat, fascynuje bogactwem i różnorodnością kultury, architektury i krajobrazów, a także dynamiką zachodzących zmian.Najciekawsze zabytki historii i kultury Chin, piękno krajobrazu i niezapomniane wrażenia podczas rejsu po rzece Jangcy dają możliwość poznania i zrozumienia Państwa Środka.
W czasie wyjazdu odwiedzimy kompleksy pałacowe Pekinu, Wielki Mur Chiński, grobowce dynastii Ming i pierwszego cesarza Chin z Armią Terakotową w Xi`anie, liczne klasztory i świątynie. Rejs po rzece Jangcy stanowi okazję podziwiania ginącego krajobrazu – przełomów, cudów natury, zabytków historycznych. W prowincji Guangxi podziwiać będziemy unikalne krajobrazy malowniczych wapiennych wzgórz o fantazyjnych kształtach oraz najwyższe na świecie ryżowe pola tarasowe.Odwiedzimy również nowoczesną, tętniącą życiem chińską metropolię – Szanghaj oraz stare, pełne uroku miasta wybudowane na wodzie – Suzhou i Zhouzhuang.

Dzień 1

Wylot z kraju.

Dzień 2: Pekin

Przylot do stolicy Chin – Pekinu, transfer do hotelu.

Dzień 3: City tour Pekin

Zwiedzanie Pekinu – wizyta na Placu Tiananmen (Placu Bramy Niebiańskiego Spokoju), w cesarskim kompleksie pałacowym Zakazanego Miasta – siedziby cesarzy dynastii Ming i Qing (lista UNESCO), w Świątyni Nieba – świątyni kultu cesarskiego, najdoskonalszego przykładu architektury z epoki Ming (lista UNESCO).

Dzień 4: Wielki Mur Chiński

Całodniowa wycieczka na Wielki Mur Chiński (lista UNESCO) – największą budowlę świata, jedyną widoczną z kosmosu i do nekropolii cesarskiej składającej się z 13 grobowców dynastii Ming (1368 – 1644), spacer Świętą Drogą – Aleją Kamiennych Postaci, wizyta w warsztacie rękodzielniczym.

Dzień 5: Wizyta w Pałacu Letnim

Zwiedzanie Pekinu cd. – wizyta w Pałacu Letnim, leżącym pod Pekinem (lista UNESCO) – jednym z największych kompleksów cesarskich ogrodów, w skład którego wchodzą liczne pawilony pałacowe, świątynne, budynki opery, korytarze, galerie. Wieczorem udział w pokazie tradycyjnej sztuki Państwa Środka.

Dzień 6: W podróży do Xi’an

Dalsze zwiedzanie Pekinu – poznawanie różnych religii imperium: Świątynia Konfucjusza (Kong Miao) i Akademia Cesarska (Guozijian) – gdzie odbywały się wykłady nauk Konfucjusza, egzaminy państwowe, Śwątynia Lamaistyczna (buddyzmu Tybetańskiego) – najbardziej znany klasztor lamaiski poza Tybetem, po południu czas wolny na zakupy, wieczorem przejazd pociągiem (kuszetki) do Xi`anu.

Dzień 7: W starożytnej stolicy Chin

Przyjazd do Xi`anu, transfer do hotelu. Zwiedzaniu Xi’anu – starożytnej stolicy Chin, za czasów dynastii Sui (IV w.) i Tang (VII – X w.), głównego miasta na Szlaku Jedwabnym. Przejazd do grobowca pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi (III w. p.n.e.), jednego z największych mauzoleów w historii świata. Wizyta w Muzeum Armii Terakotowej (lista UNESCO) – III w. p.n.e., strzegącej grobowca pierwszego cesarza Chin.

Dzień 8: Wśród kamiennych tablic

Dalsze zwiedzanie Xi’anu – Muzeum Prowincji Shaanxi – jednego z najlepszych i najbogatszych w eksponaty muzeów w Chinach, wizyta w Pagodzie Wielkiej Gęsi (Dayan Ta) z VII w. n.e. – miejscu przechowywania pierwszych buddyjskich pism przywiezionych z Indii. Zwiedzanie Muzeum Lasu Kamiennych Stel – kamiennych tablic z wykutymi najstarszymi znanymi tekstami chińskimi. Wieczorem udział w pokazie folklorystycznym tańców chińskich.

Dzień 9: W podróży do Chongqing

Wizyta w Wieży Bębna w centrum miasta, przejście do starej muzułmańskiej dzielnicy i zwiedzanie Wielkiego Meczetu – jednego z najstarszych meczetów w Chinach, zbudowanym w chińskim stylu architektonicznym, spacer po zabytkowych murach miejskich. Po południu przejazd pociągiem (kuszetki) do Chongqing.

Dzień 10: Zakokrętowanie na statku

Przyjazd do Chongqing, zwiedzanie miasta autobusem, spacer po starym mieście, wieczorem zaokrętowanie na statku turystycznym, rozpoczęcie rejsu po rzece Jangcy.

Dzień 11 – 12: Rejs po Jangcy

Rejs po Jangcy – postój w Fengdu, zwiedzanie Miasta Duchów na górze Pingdu Shan, uważanego niegdyś za wrota chińskich piekieł. Wycieczka do malowniczych Trzech Małych Przełomów (Xiao Sanxia), podziwianie Trzech Przełomów Jangcy: Qutang, Wu, Xiling; oglądanie słynnej zapory na rzece Jangcy.

Dzień 13: W drodze do Guilin

Przypłynięcie do Yichang, wyokrętowanie ze statku, przejazd busem do Wuhan, po południu przejazd pociągiem do Guilinu.

Dzień 14: W najbardziej malowniczym mieście Chin

Przyjazd do Guilinu, transfer do hotelu. Zwiedzanie Guilinu – najbardziej malowniczego i zielonego miasta Chin uważanego za najpiękniejsze miasto świata, przepięknie położonego na obszarze kresowym z mnóstwem potężnych jaskiń, formacji skalnych i pagórków o fantastycznych kształtach i parków. Udział w rejsie po rzece Li wśród wapiennych wzgórz, gajów bambusowych, małych wioseczek.

Dzień 15: Na polach ryżowych

Całodniowa wycieczka do ryżowych pól tarasowych Smoczego Grzbietu (Longsheng) położonych na terenie rejonu autonomicznego Guangxi zamieszkałego przez mniejszości narodowe: Dong, Jao, Miao, Zhuang. Wędrówka do wysoko położonych pól ryżowych, z których rozpościera się piękny widok na okolicę. Po południu przejazd do Yangshou.

Dzień 16: Chińska wieś

Zwiedzanie okolic Yangshou – poznawanie życia wsi chińskiej w przepięknych krajobrazach gór wapiennych, wejście na szczyt wzgórza Księżyca, wieczorem rejs łodzią i połów ryb z kormoranami.

Dzień 17:  Odpoczynek

Przedpołudnie do własnej dyspozycji, zakupy pamiątek i wyrobów rękodzieła, przejazd na lotnisko do Guilinu, przelot do Szanghaju, transfer do hotelu.

Dzień 18: City tour Szanghaj

Zwiedzanie Szanghaju – nowoczesnej chińskiej metropolii. Wizyta w Świątyni Buddy Nefrytowego (Yufo Si) – z posągiem siedzącego Buddy, bogato zdobionego złotymi klejnotami. Przejazd do ogrodów Yu Yuan z okresu dynastii Ming, pięknie odrestaurowanych z licznymi pawilonami, korytarzami, jeziorkami. Wizyta na targu Yu Yuan (zakup pamiątek). Przejazd do centrum miasta, spacer główną ulicą handlową Nanjin do wybrzeża Bund, symbolu Szanghaju nad rzeką Huang Pu, podziwianie panoramy Pudongu – nowoczesnego centrum gospodarczego Chin, wjazd windą na Wieżę Jin Mao w Pudongu, podziwianie panoramy miasta.

Dzień 19: W Wenecji Wschodu

Całodniowa wycieczka do Suzho (lista UNESCO) – „Wenecji Wschodu” – miasta pięknych tradycyjnych chińskich ogrodów i stolicy przemysłu jedwabniczego, zwiedzanie wybranych ogrodów i parków, wizyta w wytwórni jedwabiu. Przejazd do Zhouzhuang (lista UNESCO) – zwiedzanie starego miasta z klimatem dawnych Chin, leżącego na wodzie. Powrót do Szanghaju.

Dzień 20: Odpoczynek

Czas do własnej dyspozycji, transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Dzień 21: Powrót

Przylot do kraju.