Zapraszamy Państwa na weekend ze sporą dawką adrenaliny.

Dwa dni z doskonałymi kierowcami driftingowymi, startującymi w cyklu Drift Open: Konradem Kamińskim i Michałem Godlewskim.

Wprowadzą Was w świat szybkiej, ale bezpiecznej jazdy, choć nie zawsze patrząc na ich samochody jest się o tym bezpieczeństwie przekonanym.

Samochody, którymi jeżdżą: Nissan Skyline R33 oraz Mazda RX8, są specjalnie przygotowane do tego sportu. Posiadają klatki bezpieczeństwa, pasy szelkowe, fotele kubełkowe, systemy gaśnicze. Wszyscy uczestnicy oczywiście jeżdżą w specjalnych kominiarkach i kaskach. Takimi właśnie autami będziecie Państwo jeździć przez dwa dni, najpierw ucząc się wykonywać absolutnie wyjątkowe zadania, zupełnie niespotykane na klasycznych naukach jazdy. Następnie posiądziecie unikalną wiedzę na temat jazdy w stylu Drift.

Miejscowości, w których proponujemy Państwu przeprowadzenie zajęć na specjalnie do tego przygotowanych torach to:

Lokalizacje: Wrocław, Toruń, Kąkolewo, Koszalin.

Program:

 

1 Dzień:

Zajęcia z nauki jazdy, które pozwolą Państwu opanować wiedzę i umiejętności zachowania się w nagłych, wyjątkowych sytuacjach na drodze. Czas przewidziany na zajęcia: 5 – 6 godzin. Zajęcia praktyczne są poprzedzone krótkim wykładem i pokazem.
Przykładowe konkurencje:
1. slalomy z piłką w misce na masce (nie wolno wyrzucić piłki poza miskę) 2. rozpędzanie auta i hamowanie bez użycia ABS-u (kto najszybciej się zatrzyma)
3. równoległe starty – 400 metrów (kto szybciej)
4. parkowanie szybkie
5. jazda z nagłymi przeszkodami wrzucanymi na trasę (próby omijania)
6. podstawowe techniki rajdowo – driftingowe (próby pod okiem zawodników)

 

Dzień 2:

Dzień z driftem czyli poślizgiem kontrolowanym, tak najłatwiej wytłumaczyć na czym polega ta dyscyplina sportu. Drift wykonywany jest w specjalnie przygotowanych do tego samochodach, wyposażonych w tylny napęd, na ogół bez zbędnych kilogramów na pokładzie, aby poślizgi były dłuższe i bardziej efektowne. Jest to sport niezwykle widowiskowy, który przyciąga coraz większe rzesze fanów.
Zajęcia tego dnia przewidziane są także na około 5 – 6 godzin. Kierowcy najpierw przeprowadzą wykład i szkolenie z fizyki jazdy oraz pokaz zdjęć i filmów z driftingu. Następnie zaprezentują za żywo własne umiejętności i możliwości. I poprowadzą zajęcia nauki z uczestnikami.
Każdy uczestnik otrzyma na zakończenie zajęć pakiet gadżetów: koszulkę, smycz oraz balaklawę (kominiarkę), w której jeździł.