Wyspa w Dubaju

Dubaj przyciąga uwagę całego świata nowatorskimi i ambitnymi projektami budowlanymi, licznymi imprezami sportowymi i kulturalnymi, konferencjami i rekordami Guinnessa. Dzięki licznym, nowym połączeniom lotniczym to luksusowe miasto jest na wyciągnięcie ręki, nawet na kilka dni.

Dzień 1: Przylot i powitanie

Popołudniowy przylot do Dubaju. Powitanie przed przedstawiciela lokalnego biura, prywatny transfer do wybranego hotelu.

Dzień 2: City tour Dubaj i wyprawa na pustynię

Śniadanie w hotelu.
Wyjazd na 4 – godzinny city tour po Dubaju, w czasie którego odwiedzimy Wielki Meczet Jumeirh- jedyny meczet w całych Emiratach, który pozwala na wejście i zwiedzanie wyznawczą innych religii, a nie tylko muzułmanom, następnie modernistyczne pałace rodziny królewskiej rozsiane po wybrzeżu. Przejazd do dzielnicy Bastakia – jest to miejsce dawnego bazaru, a dziś labirynt małych, wąskich uliczek z odrestaurowanymi domami bogatych kupców, galeriami sztuki, kafejkami oraz butikowymi hotelami.

Następnym etapem wyprawy jest podróż wodną taksówką, którą przemierzamy zatokę aby zobaczyć tę nowoczesną metropolię z jej modernistyczną architekturą z jednej strony oraz małymi ruchliwym alejkami bazaru z drugiej strony. Tradycyjny bazar z przyprawami i miejscowym rzemiosłem pozwala uchwycić aromat dawnego Dubaju. Można tu zakupić złoto, diamenty i wartościowe kamienie po okazyjnych cenach.

Lunch w Bastakiya Night Restaurant

Po południu wyprawa jeepami na pustynne safari. Po drodze do obozu przystanek na podziwianie przy lampce szampana zachodu słońca. Dodatkową atrakcja w czasie zachodu słońca jest pokaz sokolników. W czasach średniowiecznych bogaci szejkowie byli jedynymi ludźmi, których było stać na utrzymanie i tresurę sokołów, stąd zajęcie to zostało nazwane „sportem królów”.

Po zachodzie słońca grupa jedzie dalej jeepami do obozu Beduinów na wieczór z „tysiąca i jednej nocy” arabskich. Będą typowo arabskie przysmaki, tatuaże henną, wróżby, taniec brzucha, jazda na wielbłądach i inne niespodzianki.
Późny powrót do hotelu.

Dzień 3: Rejs na Palm Island i szał zakupów

Po śniadaniu rejs luksusową łodzią wokół Palm Island – ósmego cudu świata. Powracając na wybrzeże goście mają możliwość zobaczenia zapierającego dech w piersiach widoku Burj Al Arab.

Lunch na katamaranie.

Po południu raj dla zakupoholików. Pierwszy przystanek to Centrum handlowe Wafi – wspaniały szklany obiekt z dachem w kształcie piramidy. Następnie Karama Market – niebo dla łowców wyprzedaży i podróbek markowych towarów. Później spektakularne centrum Burjuman – jedno z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie.

Usytuowane jest w centrum Dubaju, jest domem dla światowych, wiodących marek. Na zakończenie odwiedziny w światowej sławy Mall of the Emirates – jedno z 5 największych centów handlowych na świecie, zawierających m.in. hotel, teatr, centrum artystyczne, park śnieżny Ski Dubai.
Kolacja w Dubai Creek Golf & Yacht Club – oaza spokoju w sercu miasta z unikatową architekturą i wspaniałą panoramą.

Dzień 4

Śniadanie i czas wolny. Transfer na lotnisko.
Powrót do kraju.