Dubaj

Zjednoczone Emiraty Arabskie, z Dubajem na czele, od lat cieszyły się ogromną popularnością wśród prywatnych turystów, jak i w licznych podróżach służbowych. Trudno się temu dziwić, bo jak tu nie chcieć odwiedzić miejsca, w którym wszystko jest NAJ!

O licznych atrakcjach Dubaju, które zapierają dech w piersiach zapewne wszyscy słyszeli, a szczęściarze widzieli je na własne oczy! Teraz dołączyły do nich spektakularne tereny i atrakcje przygotowane na EXPO 2020, które niestety nie mogło się odbyć w planowanym terminie. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany i bardzo ograniczyła możliwości podróżowania, ale ZEA bardzo skutecznie z nią walczy na każdym kroku.

Podobnie jak cały Dubaj, dubajska nagroda w naszej zabawie jubileuszowej też jest NAJ! Do wygrania jest voucher do hotelu Hilton Garden Inn Dubai Mall Of The Emirates dla dwóch osób na 3 noce ze śniadaniami!  A do tego transfer w obie strony z/na lotnisko Dubai International Airport oraz jedna z obowiązkowych atrakcji Dubaju – Desert Safari samochodem 4×4 od naszego Partnera z Dubaju firmy Gulf Circle Tours. Aby wygrać napiszcie na naszym konkursowym poście na fb odpowiedź na pytanie: dlaczego EXPO 2020 Dubai będzie wyjątkowe? Czekamy na Wasze odpowiedzi do 2 listopada do godz. 14.30.

Dubai – ready when you are:

 • Do tej pory w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przeprowadzono ponad 7 milionów testów z pozytywnym wynikiem tylko poniżej 1% na 100 000 !!
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się w pierwszej 10 na świecie pod względem testów na obecność COVID-19.
 • Dubaj otrzymał certyfikat bezpieczeństwa i higieny od Światowej Rady Podróży i Turystyki, uznając wysokie standardy higieny i zdrowia, które udostępnił wszystkim mieszkańcom i podróżnym.
 • Dubaj opracował własny program zgodności – Dubai Assured – dla wszystkich punktów sprzedaży i atrakcji F&B, w oparciu o proces weryfikacji ustanowiony przez Dubai Tourism and Commerce Marketing (DTCM) oraz Dubai Economic Development i Dubai Municipality. Proszę zwrócić uwagę na poniższą pieczęć, aby upewnić się, że rezerwowany lub odwiedzany obiekt spełnia te przepisy.
Także, jak tylko będzie gotowi do podróży – Dubaj czeka na Was!

Co podróżni muszą wiedzieć wybierając się do Dubaju:

Linie lotnicze Emirates na tą chwile latają z Warszawy do Dubaju trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele, natomiast fly dubai rozpocznie loty z Krakowa do Dubaju od 20 grudnia. Na pokładach samolotów są zachowane najwyższe środki ostrożności. Dodatkowo w przypadku, gdy jakikolwiek gość lecący liniami Emirates lub FlyDubai ma wydatki medyczne związane z COVID-19 i wymaga kwarantanny, linie lotnicze zobowiązały się pokryć te koszty. Pasażerowie obu linii mogą poddać się testowi PCR na obecność koronawirusa w Dubaju w specjalnej cenie 150 AED (ok. 158 zł) od 1 osoby lub 250 AED (ok. 263 zł) od 2 osób w placówkach American Hospital Dubai Media City Clinic, American Hospital Al Barsha Clinic i American Hospital Al Khawanij Clinic. Aby skorzystać z tej oferty specjalnej należy przedstawić ważny bilet/kartę pokładową (wylot w ciągu miesiąca od daty wykonania testu) i dokument tożsamości.

Przed przybyciem do Dubaju odwiedzający muszą:

 • przejść test na COVID-19, nie później niż 96 godzin przed przyjazdem. Negatywny wynik testu należy okazać na lotnisku w Dubaju po przylocie. Testy można wykonać w dowolnym laboratorium akredytowanym przez kraj pochodzenia pasażera i nie są wymagane żadne tłumaczenia. Należy pamiętać, że dzieci poniżej 12 roku życia nie muszą przystępować do testu.
 • posiadać ważne międzynarodowe ubezpieczenie medyczne.
 • wypełnić formularz oświadczenia zdrowotnego
 • wypełnić formularz będący akceptacją procedur bezpieczeństwa panujących w Emiratach – formularz w podróży do Dubaju
 • zarejestrować wszystkie swoje dane w aplikacji COVID-19 DXB

Podczas pobytu w Dubaju obowiązkowe jest:

 • utrzymywanie fizycznego dystansu
 • noszenie maski na twarz (rękawiczki są opcjonalne)
 • przejście kontroli temperatury przy wszystkich wejściach do sklepów i obiektów turystycznych

EXPO 2020

Dubaj był w pełni gotowy na czas na EXPO 2020, ale niestety z uwagi na pandemię cała wystawa została przesunięta praktycznie o rok. Obecnie planowany termin EXPO 2020 to 1.10.2021 do 31.03.2022. Według szacunków pierwotnie miało ją odwiedzić około 18 mln gości! Jak przystało na Dubaj rozmach, z jakim przygotowano tereny i pawilony wystawiennicze oraz wszystkie atrakcje towarzyszące jest na najwyższym poziomie! Hasłem przewodnim imprezy jest Connecting Minds, Creating the Future – Łącząc umysły, tworzymy przyszłość. Temat przewodni rozwijają trzy podtematy: Opportunity (Szanse), Mobility (Mobilność) i Sustainability (Zrównoważony Rozwój).

Expo jest reklamowane jako największe targi świata, ale absolutnie nie są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów. Expo 2020 Dubai będzie miał coś do zaoferowania dla każdego; rodziny, młodzież, osoby starsze, osoby zainteresowane technologią, zrównoważonym rozwojem, żywnością, kulturą, sztuczną inteligencją, możliwościami uczenia się itp. Każdy kraj ma pawilon oparty na jednym z tych trzech tematów, w którym może prezentować swoje produkty / technologię / i postęp w tej dziedzinie. Na stronie EXPO  https://www.expo2020dubai.com/pl/discover/themes można zobaczyć jak niesamowicie są przygotowane poszczególne pawilony. Oczywiście każdy pawilon będzie również prezentował swoją kulturę poprzez jedzenie, muzykę i pokazy specjalne.

Tak więc, niezależnie od tego, czy jest to grupa studencka, grupa motywacyjna z firmy informatycznej lub samochodowej, czy też grupa wypoczynkowa, która chce „zwiedzić świat” w Dubaju 😊, możemy razem z naszym Partnerem Gulf Circle Tours odpowiednio zaprojektować cały program. Mamy przeczucie, że po lock downie spowodowanym pandemią, Expo będzie prawdziwym oknem na świat!