Dubaj

Dubaj przyciąga uwagę całego świata nowatorskimi i ambitnymi projektami budowlanymi, licznymi imprezami sportowymi i kulturalnymi, a także rekordami Guinnessa. Tu wszystko jest naj…

Zaledwie kilka dni wystarczy, aby poczuć luksus tego miejsca w orientalnym wydaniu. Obowiązkowo trzeba odbyć kilkugodzinny city tour, odwiedzić czarowną dzielnicę Bastakia oraz tradycyjny bazar. Niezapomnianych wrażeń dostarczy zachód słońca oglądany na pustyni w czasie wyprawy jeepami do wioski beduinów i liczne atrakcje w czasie tej wizyty.

Ekskluzywny rejs po Palm Island pozwoli poczuć się każdemu luksusowo. Dubaj to także istny raj dla zakupoholików, zarówno dla tych, którzy preferują wytworne centra handlowe, jak i tych, którzy wolą tradycyjne, lokalne bazary.
Ilość i różnorodność rozrywek i możliwych atrakcji jest tu absolutnie nieograniczona!

 

Dzień 1:

Wylot z Warszawy, przelot do Dubaju. Spotkanie z lokalnym opiekunem grupy, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja w hotelu. Nocleg.

 

Dzień 2: City tour Dubaj

Zwiedzanie rozpoczniemy od najstarszej dzielnicy Dubaju, liczącej ponad 100 lat, Al. Bastakiya. Znajdziemy tam sześćdziesiąt, odrestaurowanych budynków, które mieszczą w sobie galerie sztuki, muzea, restauracje oraz kawiarnie. Panuje tam cisza i spokój, dzięki czemu można poczuć atmosferę tego miejsca. Następnie przejdziemy do Muzeum Dubajskiego mieszczącego się w najstarszym budynku w Dubaju – Al-Fahidi Fort. Ten dawny pałac władcy, koszary i więzienie, to obecnie fascynujące Muzeum Wojskowe. Następnie uroczymi, krętymi uliczkami dotrzemy do Cieśniny Dunajskiej.

Stąd skorzystamy z tradycyjnej metody przedostawania się na drugą stronę – małymi łódkami, zwanymi abrami – do tzw. Złotego Suku. Jest to niezwykły bazar pełen lokalnych wyrobów, przypraw, owoców i ryb. Jednak największą atrakcją jest tutaj bazar ze złotą biżuterią, w którym możemy znaleźć wyroby z żółtego, białego, czerwonego a nawet różowego złota, w atrakcyjnych cenach. Lunch w pięknej restauracji Mango Tree Hotel, mieszczącej się w samym sercu Dubaju – Souk Al Bahar. Restauracja oferuje tradycyjną kuchnię tajską w najlepszym wydaniu, a rozpościera się z niej przepiękny widok na fontanny przed Burj Khalifa.

Po lunchu wjazd na wieżę. Ten współczesny cud architektury, niezmiennie wzbudzający ciekawość, mierzy 828 metrów i jest najwyższym budynkiem świata. Z wysokości 124 piętra, gdzie znajduje się druga na świecie najwyższa otwarta platforma widokowa, będzie można podziwiać całą panoramę miasta. Wieczorem odbędzie się rejs z kolacją na tradycyjnej łodzi rybackiej, wewnątrz której znajduje się wytworna restauracja. W czasie rejsu można oglądać imponującą architekturę Dubaju, m.in. Narodowego Banku Dubaju i spektakularnego budynku Izby Handlowej, ferię barw i świateł miasta.
Powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 3: Off road na pustyni

Śniadanie w hotelu. Ostra jazd na pustyni. Zajęcia z off-roadu. W każdym jeepie zasiądą dwie osoby, aby poznawać i szkolić się w trudnej sztuce jazdy w bardzo wymagającym terenie jakim jest pustynia. W czasie off-roadu lunch w formie bbq. Kolacja w Tour Dubai Sahara Desert Restaurant z wieloma możliwymi atrakcjami, m.in. Belly dance, przejażdżki na wielbłądach, tatuaże henną, czy shisha. Na miejscu także lokalny market. Powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 4: Rejs do Omanu

Po wczesnym śniadaniu w hotelu, ok godz. 07.30 wyjazd do Omanu na górzysty półwysep Musandam. Przejazd panoramiczną trasą przez Ras Al Khaimah. O 10.30 rozpoczęcie uroczego rejsu tzw. Omani Drow, pełnego arabskiej gościnności. Możliwość nurkowania w lazurowych wodach Oceanu Indyjskiego. Około 16 powrót do Dubaju. Przed ostatnią kolacją wizyta w Men Grooming Saloon – pierwszym, zachowującym wszelkie tradycje od 1847 roku salonie dla mężczyzn!  Wieczorem kolacja w Hardrock Café, położonym tuż przy Business Bay Crossing w Centrum Festiwalowym, Dubai Festival City, które jest jednym z centrów premier handlowych w mieście.
Powrót do hotelu, nocleg.

 

Dzień 5:

Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Powrót do kraju.

 

Przedstawiamy także 10 atrakcji, które można zorganizować tylko dla grupy, nie zobaczysz ich jako indywidualny turysta!

1. Prywatne, ekskluzywne doświadczenie na pustyni: kolacja podawana na srebrnych talerzach na pustyni z ustawieniem bankietowym i nowoczesnym wystrojem. Nocleg w indywidualnych namiotach 4×4 na pustyni.

2. Ekskluzywna impreza na prywatnej wyspie: wszystko o czym myślisz, może być przeniesione do tego ekskluzywnego miejsca, aby sprawić by Twoje wydarzenie było tak prywatne i oryginalne jak tylko sobie życzysz.

3. Wycieczka po mieście z historykiem/wykładowcą lub odkrywanie miasta/teambuilding w mieście z iPad’ami.

4. Wycieczki tematyczne z lokalnym ekspertem, takie jak architektura, inżynieria zrównoważonego rozwoju. „Szyte na miarę” wycieczki ze specjalistami z danego miejsca według przedmiotu zainteresowania danej grupy.

5. Kolacja w lokalnym domu z rodziną. Wspaniałe doświadczenie, aby zjeść tradycyjną i pyszną kolację w domu w Muskat z lokalną rodziną, pozwalające zobaczyć jak wygląda życie miejscowej ludności.

6. Wizyta w miejscach, które nie są dostępne publicznie, np. fabryka czekolady zmleka wielbłąda, miasto Masdar. Specjalna wycieczka z przewodnikiem do firm oraz instytucji, które nie są dostępne publicznie.

7. Doświadczenie kulinarne „ dine-around” w kilku restauracjach i miejscach jednej nocy. Piesza wycieczka z ekspertem kulinarnym, podczas której spróbujesz różnego rodzaju kuchni podczas odwiedzin w różnych restauracjach. Może być również zorganizowana wycieczka skoncentrowana na jednym, szczególnym rodzaju kuchni.

8. Ekskluzywne doświadczenie samochodowe na dubajskim autodromie. Doświadczenie z dużą dawką adrenaliny, z wysokiej klasy sportowymi samochodami do pokazów, takie jak Lamborghini czy Ferrari.

9. Degustacja wina i kolacja w kuchni w pięciogwiazdkowym hotelu. Ekskluzywne i „szyte na miarę” doświadczenie dla małych grup.

10. Prywatna kolacja w Yas Marina Circuit Villa Terrace, z widokiem na tor F1. To niesamowite miejsce, pełne światła i kolorów, z widokiem na tor wyścigowy jak i przystań, spodoba się miłośnikom jak i nie, Formuły 1.