Od lat Egipt to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, także zimą. Stosunkowo krótki przelot, atrakcyjne ceny, bardzo duża i zróżnicowana baza hotelowa, pozwalająca na to by każdy dopasował ofertę do swoich oczekiwań. Pogoda w zimie oscyluje około 25 st. C w czasie dnia. Egipt uwielbiany jest przede wszystkim przez amatorów nurkowania, ale też tych którzy chcą po prostu poplażować i cieszyć się “nicnierobieniem”. Nie można zapominać także o światowej klasy zabytkach upamiętniających czasy faraonów! Kair i piramidy w Gizie, Luxor z Doliną Królów i Doliną Królowych czy ukazujące potęgę starożytnego Egiptu świątynie w Abu Simbel – to takie egipskie must see! Jeśli ktoś potrzebuje miejsca, gdzie wypocznie leniwie lub bardzo aktywnie i sportowo – Egipt będzie dobrym wyborem!

Ważne:

  • przypominamy, że na wylot do Egiptu należy posiadać ważny paszport;
  • do 30.04.2021 obowiązek wizowy został zawieszony dla Turystów przybywających lotami czarterowymi bezpośrednio do gubernatorstw: Morze Czerwone, Synaj Południowy, Marsa Matrouh, Luksor i Asuan. Przemieszczanie się między gubernatorstwami pozostaje zawieszone do odwołania.
  • przed przylotem należy wypełnić formularz lokalizacyjny
  • należy posiadać negatywny wynik testu  PCR na COVID-19, przetłumaczony na język angielski lub język arabski. Badanie powinno być przeprowadzone w okresie 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu; możliwe jest także odpłatne wykonanie tekstu po przylocie do Egiptu.
  • w poszczególnych obiektach mogą występować ograniczenia w funkcjonowaniu niektórych usług i serwisów – szczegóły do sprawdzenia.

Oto kilka propozycji wyjazdów do Egiptu na zimę 2021:

Hotel Albatros Sea World Marsa Alam 5*

Nowy, otwarty w 2018 roku hotel, który zapewni doskonały i pełen atrakcji wypoczynek dla całej rodziny! Położony przy samej plaży, z łagodnym zejściem do morza i rafą koralową przy brzegu. Na terenie hotelu znajduje się świetnie wyposażony aquapark ze zjeżdżalniami dla dzieci małych i tych całkiem dużych, do tego kilkanaście basenów, bogate zaplecze sportowe i brak miejsca na nudę. Atutem hotelu są również nowoczesne i przestronne pokoje, wyposażone we wszystkie wygody potrzebne do udanego wypoczynku. Przede wszystkim hotel Albatros to świetne miejsce dla wielbicieli nurkowania. Znajduje się ok. 20 km od EL QUSEIR, ok. 110 km od Marsa Alam; ok. 60 km od lotniska w Marsa Alam czyli w regionie, który zachwyca podwodną fauną i florą Morza Czerwonego.

Termin: 11 – 18.02.2021
Wylot:
Warszawa / Poznań / Wrocław / Katowice
Wyżywienie: all inclusive
Zakwaterowanie: Pokój 2 os.
Cena: 2114 PLN za osobę

Hotel Jaz Lamaya Resort  5* Marsa Alam

Hotel położony na rozległym i zadbanym terenie, przy samej plaży z łagodnym zejściem do morza i rafą koralową praktycznie przy samym brzegu. W w dzielnicy hotelowej Madinat Coraya, zaledwie około 6 km od lotniska w Marsa Alam czyli z bardzo krótkim transferem, co zwłaszcza przy wyjazdach z małymi dziećmi jest bardzo ważne. A sam hotel oferuje mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, aquapark aż z 13 zjeżdżalniami, zaplecze sportowe, animacje i bardzo smaczną kuchnię w formule all inclusive. Przepiękna plaża wraz z pomostem, prowadzącym do pięknego podwodnego świata i bardzo wysoka jakość świadczonych usług to zdecydowane atuty hotelu.

Termin: 11 – 18.02. 2021
Wylot:
Warszawa / Wrocław / Poznań
Wyżywienie: all inclusive
Zakwaterowanie: Pokój superior 2 os.
Cena: 2441 PLN za osobę

Hotel Albatros Palace 5* Hurghada

 

Hotel należący do renomowanej sieci Pickalbatros wyróżnia się przede wszystkim rewelacyjnym kompleksem basenów ze zjeżdżalniami, wyśmienitą kuchnią w formule all inclusive, wieloma udogodnieniami dla rodzin z dziećmi i świetnym położeniem przy samej piaszczystej plaży. Albatros Palace znajduje się zaledwie 15 km od centrum Hurghady i 10 km od lotniska. Wygodne standardowe pokoje wyposażone są we wszystko, co potrzebne do spokojnego wypoczynku, w tym w bezpłatny internet. Cały resort hotelowy obejmuje 7,2 ha powierzchni.

Termin: 7 – 14.02. 2021
Wylot:
Katowice
Wyżywienie: all inclusive
Zakwaterowanie: Pokój 2 os.
Cena: 1952 PLN za osobę

Steigenberger Golf Resort 5* Hurghada

Hotel należący do renomowanej sieci Steingerberger zlokalizowany w miasteczku turystycznym El Gouna. Pięknie położony wśród zieleni i palm, przy piaszczystej plaży, panuje tu spokój, a pole golfowe jest doskonale przygotowane. Można tu wypocząć w komfortowych warunkach z serwisem na wysokim poziomie.

Termin: 7 – 14.02. 2021
Wylot:
Katowice
Wyżywienie: all inclusive
Zakwaterowanie: Pokój 2 os.
Cena: 2079 PLN za osobę