maroko

Maroko zwane jest bramą wjazdową do Afryki. Od Hiszpanii dzieli je zaledwie 14 km wód Cieśniny Gibraltarskiej. To raj dla poszukiwaczy wrażeń, kolorów, zapachów, odmiennych kultur, ale też przygód i ekstremalnych sportów. Stolicą sportów wodnych, nie tylko Maroka, ale i całej Afryki, jest Essaouira. Położona ok. 170km na północ od Agadiru, nad samym Atlantykiem, oferuje ogromne, piaszczyste plaże, rozległą zatokę z bezpiecznym dnem. Wiatry tutaj przed południem są lżejsze, dobre dla początkujących, po południu zaś nabierają mocy.
Zapraszamy na ekscytującą, powietrzną wyprawę, aby zobaczyć Essaouirę z lotu ptaka.

Dzień 1. Casablanca Essaouira.

Przylot i przywitanie przez przedstawiciela biura. Transfer do hotelu w Essaouira. Krótka wycieczka po Medynie, kolacja i nocleg w Essaouira.

Dzień 2. Essaouira.

Po śniadaniu przygotowanie desek i kombinezonów do kitesurfingu, rozgrzewka na plaży. Lekcja z instruktorem: rozumienie wiatru, „okno wiatru”, teoria i bezpieczeństwo. Lunch w restauracji na plaży. Po południu powrót na plażę, aby moc więcej poćwiczyć, czas wolny na cieszenie się słońcem i plażą. Kolacja i nocleg w Essaouira.

Dzień 3. Essaouira.

Po śniadaniu wyjazd na plażę na drugą lekcję: stawianie latawca, start i lądowanie, radzenie sobie z latawcem, poruszanie się w i poza strefą mocy. Przerwa na lunch w restauracji z panoramicznym widokiem na wybrzeże Atlantyku. Po południu powrót na plażę na kolejne ćwiczenia i czas wolny. Kolacja i nocleg .

Dzień 4. Essaouira.

Po śniadaniu wyjazd z instruktorem, aby znaleźć jak najlepsze fale w Moulay lub w Sidi Kaouki, zaledwie 20 minut jazdy samochodem. Wodny start – z deską i latawcem. Pierwsza samodzielna jazdy. Lunch w tradycyjnej restauracji na wybrzeżu Atlantyku. Po południu powrót na plażę, aby móc więcej poćwiczyć lub czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 5. Essaouira.

Po śniadaniu kolejna lekcja kitesurfingu, aby móc szlifować swój styl i ruchy w kierunku wykonywania prostych i bardziej skomplikowanych manewrów. Przerwa na lunch w pobliskiej restauracji. Po południu powrót na plażę, aby móc więcej poćwiczyć lub czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 6. Essaouira – Marrakesz.

Po śniadaniu wyjazd do Czerwonego Miasta – Marrakesz. Transfer do hotelu w Marrakeszu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Bahia, meczet Koutoubia i żydowska dzielnica – Mellah. Po południu wizyta w marokańskim Hammam’ie, aby się zrelaksować po ciężkim tygodniu kitesurfing’u. Kolacja w restauracji z ludowymi animacjami i nocleg w Marrakeszu.

Dzień 7. Wylot z Marrakeszu lub Casablanki.

Po śniadaniu czas wolny i zgodnie z rozkładem lotu transfer na lotnisko. Powrót do kraju.

W cenie pobytu:

Wszystkie transfery w klimatyzowanym busem z angielskojęzycznym przewodnikiem / kierowcą.
Zakwaterowanie w 4* hotelach / pensjonatach.
Posiłki all inclusive – śniadanie, lunch, kolacja i napoje bezalkoholowe do posiłków.
Wycieczki po mieście z lokalnymi przewodnikami.
2,5 godziny lekcji kitesurfing’u każdego dnia (indywidualne lub w małych grupach) z instruktorami w Essaouira; zwiera najwyższej jakości sprzęt.
Transport do miejsc gwarantujących idealne warunki wiatrowe o każdej porze dnia w tygodniu.
Hamman w Marrakeszu.
Opłaty na wejście do zabytków i atrakcji turystycznych.